... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
bl4ckbox
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E91 330xd AT
Kraj: Košický

Pravideldný buchot v prednej časti

Piatok, 20. Marca 2015, 00:08

Zdravím. Po jazde, keď dám auto do garáže, tak nechávam ešte motor bežať na dochladenie turba a tak som si všimol, že iba zvonku, najviac keď stojím pri pravej prednej časti auta, tak počuť taký pravidelný zvuk. Nazval by som to ako keby som mal v aute zapnutú techno hudbu. Bum bum bum bum bum bum.. Úplne taký zvuk. Tlmená techno hudba zo zavretého auta. Odhadom 100 bpm. Tá rýchlosť cca 100 bpm je najčastejšia, ale už viackrát, keď som zastal na "cikpauzu" a nechal bežať motor, tak som si uvedomil, že ten zvuk je rýchlejší. Pravdepodobne súvisí s teplotou motora. (predpokladám). Keď som otvoril kapotu, tak od motora som nepočul nič viac. Skôr menej, ak vôbec. Takisto, keď sa zohnem pod auto tiež mám pocit, že to počujem menej. Proste najviac to počuť, keď stojím v okolí kolesa na spolujazdcovej strane. Celkovo na tej strane to počuť viac. Má niekto predsatavu, čo by to mohlo byť? Vďaka.
(najazdené cca 147,000)
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Pravideldný buchot v prednej časti

Piatok, 20. Marca 2015, 11:17

bl4ckbox napísal:
Zdravím. Po jazde, keď dám auto do garáže, tak nechávam ešte motor bežať na dochladenie turba a tak som si všimol, že iba zvonku, najviac keď stojím pri pravej prednej časti auta, tak počuť taký pravidelný zvuk. Nazval by som to ako keby som mal v aute zapnutú techno hudbu. Bum bum bum bum bum bum.. Úplne taký zvuk. Tlmená techno hudba zo zavretého auta. Odhadom 100 bpm. Tá rýchlosť cca 100 bpm je najčastejšia, ale už viackrát, keď som zastal na "cikpauzu" a nechal bežať motor, tak som si uvedomil, že ten zvuk je rýchlejší. Pravdepodobne súvisí s teplotou motora. (predpokladám). Keď som otvoril kapotu, tak od motora som nepočul nič viac. Skôr menej, ak vôbec. Takisto, keď sa zohnem pod auto tiež mám pocit, že to počujem menej. Proste najviac to počuť, keď stojím v okolí kolesa na spolujazdcovej strane. Celkovo na tej strane to počuť viac. Má niekto predsatavu, čo by to mohlo byť? Vďaka.
(najazdené cca 147,000)

mozno remenica?
 
bl4ckbox
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E91 330xd AT
Kraj: Košický

Re: Pravideldný buchot v prednej časti

Piatok, 20. Marca 2015, 15:24

Ak áno, tak čo to pre mňa znamená? Nevyznám sa v tom. Ak to je tá remenica, je to bežné, že to tak búcha alebo by to bolo treba dať vymeniť? Čo sa v najhoršom prípade môže stať ak s tým jazdím?
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Pravideldný buchot v prednej časti

Piatok, 20. Marca 2015, 19:56

Otvor kapotu a reminica je ta velka kladka, kde idu oba remene. Pozri na nu, ci nie je vyosena, ked bezi motor.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Pravideldný buchot v prednej časti

Piatok, 20. Marca 2015, 20:46

v najhorsom pripade ti odpadne a prestane fungovat dobijanie baterky, servo, klima a chladenie...cize si viacmenej nepojazdny
 
MichalJ
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.4.2016
Kraj: Bratislavský

Re: Pravideldný buchot v prednej časti

Piatok, 13. Decembra 2019, 22:42

MichalJ napísal:
Mal niekto tento problém? Chalan sem uz nechodí asi, preto sa pýtam. 🤔 mne to ide od priestoru vodiča. Je to ako technohudba zo zavretého auta ak je kapota zavretá a stojím pred autom. Bol som uz dvakrát za mechanikom, ale vtedy som to nepočul ani ja. Neviem či ten zvuk zanikol pri mestskom ruchu. Nemal to niekto niekedy?

motor: M57n2 170kw
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Pravideldný buchot v prednej časti

Sobota, 14. Decembra 2019, 20:06

Mal :) je to egr, vieme vyriesit na pockanie
 
MichalJ
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.4.2016
Kraj: Bratislavský

Re: Pravideldný buchot v prednej časti

Nedeľa, 15. Decembra 2019, 05:54

PeqpeK napísal:
Mal :) je to egr, vieme vyriesit na pockanie
Ďakujem za info :-) potom som uz našiel aj tu video presne toho zvuku vďaka tebe... 👌🏻 Len taka otazocka náhodou dnes nemáš otvorený servis??? :-) A keby hej ;-) nemáš jeden čisto nový original diel? Lebo teraz som mal 5 dni voľna a tento týžden mi uz volno nedajú. :-/ ach Jaj, preco som to nezistil skorej cez týžden...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných