... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Pondelok, 2. Septembra 2019, 14:44

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 09:56, upravené celkom 4 krát.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Pondelok, 2. Septembra 2019, 15:22

Ak si spomeniem napisem, v oktobri pojdem na "skolu smyku" ci je to uplne nepouzitelne. Ak ano kupujem druhu sadu a neriesim. Aktualne doderiem cez leto a vybavene. Ak sa vsak ukaze, ze je to +/- porovnatelne, tak ukaze az zima.Zatial ich nezavrhujem. Inak alfou a omegou bezpecnej jazdy je medzikus medzi volantom a sedackou. Ak tam je prazdno, mozes mat ake chces gumy :)
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Pondelok, 2. Septembra 2019, 19:48

Na skole smyku prilnavost na snehu ci jazdu do zasnezeneho kopca ci brzdenie na namraze moc neodskusas, to je skor zvladanie smyku na vode, navyse ak mas 4x4 tak do smyku poriadne ani nepojdes. Absolvoval som. S tym vodicom su to kecy, par krat som uz flekoval aj na dialnici do skrkatka na trenkoch a chyba teda vo mne nebola, a keby nemam riadne gumky bohvie ako by to dopadlo.
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Sobota, 7. Septembra 2019, 21:01

Na východe neprší? Nejde len o sneh...
VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Streda, 13. Novembra 2019, 16:42

Najlacnejšie zimáky alebo najlacnejšie celoročáky? Ktoré je z toho menšie zlo? :mrgreen:
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Streda, 13. Novembra 2019, 17:35

Neviem, boli sme viaceri. Dvaja sme tam mali celorocky, par aut zimne a par aut letne. Kamos na dvojrocnych celorockach mal suverene najlepsie vysledky vo vsetkych disciplinach. Ja som mal najvecsiu a najtazsiu kravu zo vsetkych a bolo to porovnatelne s tymi co mali zimne. Takze su z toho mozne len 2 zavery - ze vsetci mali srackove zimne, alebo ze tie celorocky nie su vobec zle Uvidime cez zimu ako sa to bude chovat, to co som videl a skusil nemam najmensi dovod ist do zimnych. BTW pablo neviem kde si to absolvoval, lebo kokotiny pises - ako s vodou tak so 4x4.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Streda, 13. Novembra 2019, 18:26

mozno si len pleties korelaciu s kauzalitou. mne je to v podstate jedno, ak mas potrebu usetrit ani nie kilo rocne za prezutie svojho bmv tak uveris akemukolvek sebaklamu.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Streda, 13. Novembra 2019, 18:32

Mne je uplne jedno co si o tom myslis, dovody som vypisal vyssie, otestovat som si to miesto prazdnych reci bol a mal som s cim porovnat. Ze budes pisat dalej kokotiny na veci nic nemeni.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Štvrtok, 14. Novembra 2019, 07:49

Lebo zrovnavat 3 rozne gumy, s rozdielnym opotrebovanim a rozmerom, obutych na roznych autach soferovanych roznymi sofermi je fest metodika na robenie zaverov, hodna tak do sekcie ockovania na modrej streche. Ked som bol na skole smyku prvy krat mal som v skupine profi sofera sanitky na 5 korunovom hrdzavom dejve a uplne sfukol nasu bmw/audi skupinku na hambu, lebo mal teda asi tiez celorocne gumy teda, inak sa to neda vysvetlit.
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Streda, 4. Decembra 2019, 11:03


pre neaglictinarov aspon cisla postacia
ale overall tie allseason vobec nie su take zle ako tu niektory tvrdili, s vynimkou jazdy na snehu a lade ale tam treba jazdit vzdy pomaly
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Štvrtok, 5. Decembra 2019, 14:14

aj by som k tomu nieco povedal po 10 rocnej praxi pri vyvoji pneumatik, ale kriticky zmyslajucemu jedincovi pri pozreti videa by malo byt po prvych 10 sekundach jasne, ze ked ti niekto zaplati testovanie pneumatik, ktore stoji tak 30 tisic eur za jeden den, tak to nebude z altruizmu.
a videl uz niekto jutub video s nazvom ¨the TRUTH about....¨, ktore by nebolo cisty bullshit? ja este nie.

dobra celorocna pneumatika, naozaj dobra, bude na urovni dobrej 2nd tier zimnej pneu, sparschweini a drzgrosi, co pocitaju kazdu korunku si ale taku celorocku nekupia, pretoze dobra celorocka je na vyhodenie po 2 letach aj pri malom najazde, a nikdy sa mu to neoplati viac ako mat 2 sady gum.
 
Užívateľov profilový obrázok
robino
Príspevky: 161
Registrovaný: 18.9.2010
Auto: E61, F48
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Štvrtok, 5. Decembra 2019, 16:01

Tam nieje co riesit.... Jednoznačne Letné a zimne.... A pezuvanie je dobré aj na to že máš vždy dobre vyvážené kolesa2x do roka, nové ventilky, a zistíš či nemáš krivý disk.... Dalšie + to najdolezitejsie je bezpečnost!!!
Ale nech si každý robí co chce.... Ja mávám zimne na 2 roky.... A som spokojny a kludny
F48-aktual
E61-aktual
E39-ex
E46-ex
Hummer H3-ex
Fiat Bravo-ex
Nissan Serena-ex
Alfa Romeo166-ex
Alfa Romeo 156-ex
Hyundai-ex
Opel kadet-ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Štvrtok, 5. Decembra 2019, 17:05

no ved tak napis, su tie cisla co dal vo videu klamstvo ?
presne to je problem ze kazdy si tlaci svoju pravdu a obycajny zakaznik je len handra vo vetre
pises ze 10 rokov prax ale k informaciam si sa uz nedostal
vo videu bolo ze letne dominuju na suchej vozovke ...je to klamstvo ?
vo videu bolo ze na snehu a lade dominuju nordic pneu je to klamstvo ?
vo videu bolo ze allseason sa nachadzaju za zimakmi ale nie o moc je to klamstvo ?

btw na YT jhe vela bullshitu a vela dobrych a pravdivych materialov, takze nie kazde video je blud
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Štvrtok, 5. Decembra 2019, 18:02

par rokov som sa tu snazil ludom vysvetlovat do detailov preco niektore ich gumove rozhodnutia su ako z gumovej hlavy, picu platne,
lebo takisto je nemozne ludom vysvetlit, ze ich schopnosti zhodnotit pneumatiku zacinaju a koncia pri tom, ci je hlucna. to je vsetko. ak si niekto mysli, ze vie 2 porovnatelne pneumatiky, napr. ak strieda poolove auta vo firme a maju rozne obutie, zhodnotit co i len trochu objektivne, tak musi mat hrozne vysoke naklady na kecup a horcicu, aby tie hovna, ktore si sam kladie do gagora dokazal preglgat.
ale tak ked aj nemenovany klubak, ktory sa tesi vseobecne vyssiemu uznavanemu kreditu napise "ked som isiel po cerstvo napadanom snehu 110kmh v zakrute jeblo ma do pola, gumy XX nebrat", tak tam konci vsetka snaha.

naco mam komentovat nejaky youtube test, ked viem ako sa testy robia, kolko stoja, a tie naozaj relevantne nikdy nikto na youtube neuvidi, pretoze tie si robia vyrobcovia pre seba a vysledky pozna menej ako 20 ludi.
ziaden autobild, ziaden adac ani nic podobne nikdy neda relevnante vysledky testovania pneumatik. nemaju na to rozpocet, nemaju na to podmienky, a nemaju ani dovod a snahu robit to tak aby test bol nezavisly, a nemaju na to ani skusenosti a vedomosti.
ked si testuje competitor kusy vyrobca, tak si ich nekupi 4, ani 8. kupi si ich 100-120. vsetky prejdu cez rtg a dalsie skenery, z nich sa vyberie 5-8 sad, podla poctu testov, jedna sada ma rovnaky dot kod aj vyrobnu fabriku, aby sa nemiesali zmesi, jedna je prave naschval zmiesana v endurance teste aby sa porovnali replacement a prva vybava pneu, vyberu sa tie, ktore skoncili navrchu testovania pri vyvazovani a mali nameranu najnizsiu hadzavost, najnizsiu deformaciu pri podhusteni, niektore indexy sa vypocitavaju z 30+ roznych meranych hodnot. a zaroven sa vyberu aj najhorsie. kym sa vobec pneumatika dostane na auto tak sa toci na kalibracnych strojoch, co vyzera asi ako 2x vacsia vyvazovacka v pneuservise, meraju tam hranicne hodnoty zatazoveho indexu, pevnost bocnice, mikrotrhliny v textiliach ktore su zalisovane v behuni, pevnost ocelokordu a ich spojov.
potom niektore pneu rozkroja na male kusky a testuju ich v specialnych tuneloch na testovanie materialov. ked maju prehlad o tom, co nakupili od konkurencie, potom tento proces prebieha s internymi vyrobkami, aby nasli 1:1 match, ich top kusy vs. svoje top kusy, ich scheiss vs. svoj scheiss.
ked sa pristupuje k field testingu, tak sa pouziva rovnaky model auta, na chlp rovnaky, ak sa robia subezne, tak sa ne dekragram vyrovnava hmotnost, ak je jeden vodic o 10kg tazsi, vyrovnava sa to v aute vedla, pre kazdym testom sa auta dotankuju do plna, jedno auto ide max jednu jazdu, potom sa berie nahradne aby sa eliminoval dopad unavy brzd, auta sa po 5 jazdach beru do dielne na kompletnu geometriu. na testovacom polygone je pri tychto testoch niekolko desiatok ludi, vsetko ma svoj proces, svoje spravny postup.
Ked aj takyto polygon pozicias novinarom, a oni si na nom budu cely den smykat bude to ako porovnavat Schiffrinovu v G slalome s nejakym Jozkom, co sa prisiel polyzovat na Malinuo Brduo a hra sa na profika, lebo si navoskoval lyze wd40tkou a na ruke ma fitness tracker.

tolko k youtubovym skolam smyku, vratane tych s nalepkami od autobildu a adacu.

k celorocnym pneu. je to pojebana zimna pneumatika, do ktorej sa pri vyrobe primiesavaju granulaty zmesi s vacsim podielom umeleho kaucuku aby vydrzala vysoke teploty dlhsie ako bezna zimna pneumatika. to je zhruba cele tajomstvo celorocnej pneumatiky. cim je ale zmes tvrdsia, tym viac straca na kvalite pri nizkych teplotach, viac sa opotrebuva, zhorsuje sa trakcia na vode, zhorsuje sa pruzny komfort, a menej pruznosti - viac odtrhovych narazov, zvysuje sa tlak na hranach behuna v zakrutach a preto na celorockach ovela viac vidis nerovnomerne zjazdene behune, lebo pneumatika sa pri nizkych teplotach "lame" kedze nema potrebnu elasticitu.

celorocne gumy su vhodne pre
- jebozlesov, co si za 5 korun nechaju koleno vrtat, v ich pripade je to mozno lepsie riesenia ako 5 rokov na dvore prezuvane poprehybane plechace, ktore neboli prevazene odkedy sa obuli
- ludi v geografickych polohach, kde prevladaju dlhe, ale mierne zimy, namiesto snehu je tam vacsinou dazd, leta nie su take prudke, niektore casti Kanady, UK, Holandsko, a pod.
- ludi, ktori by inak jazdili celorocne na letnych pneu.
- automobilky, ktore tym lakaju zakaznikov, ktori uz zistili, ze tie uberklasse R19 na malom hatchbacku vyzeraju sice popici, ale kupa pneumatik im znemozni najbliozsie 3 tyzdne jest teple jedlo.
- zabudol som na kategoriu matematikov, ktorym sa nic nemoze stat, lebo jazdia len par tisic rocne, a statisticky to tak proste vychadza.pretoze ak by si nekupili ako tak dobru celorocku, kupilio by si dongfenchchujkang R18 za 40 eur kus. idealne obute na kolesach 250 eur kus, lebo gumu sused nevidi, pokial sa zblizka nepozrie, ale very scary chrome rims svietia aj v tme susedovi do ksichtu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Univerzalne pneu (celorocne)

Štvrtok, 5. Decembra 2019, 18:13

dik za vycerpavajucu odpoved
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných