... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Business Radio mizerný signal

Piatok, 15. Novembra 2019, 20:27

ancypka napísal:
...zaujímavé, koľko je ešte variant ale vždy len ten Trenčín všetci... 🤔 Napadá ma ešte Trstená, Trebišov a Tvrdošín...
Davam pacik za avatara, ale preco preboha stale pises boldom?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 12:45

To je vyhrievanie okna, radio ma vzadu nejake aneny po oknach , asi to rusi, neviem, antena radia ma asi nejake napajanie, vzadu v blatniku budu asi dake krabicky k tomu, treba to pozret, otestovat...
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 13:24

voMacK napísal:
Davam pacik za avatara, ale preco preboha stale pises boldom?
Ďakujem za palec hore za avatara 🤣 prečo píšem tučným, no chcem aby to bolo vidieť 🤣 Žiadny brutálny zámer v tom nie je....
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 13:26

sysell napísal:
To je vyhrievanie okna, radio ma vzadu nejake aneny po oknach , asi to rusi, neviem, antena radia ma asi nejake napajanie, vzadu v blatniku budu asi dake krabicky k tomu, treba to pozret, otestovat...
Presne, len ono mi to ruší od kûpy, bola som na servisnej prehliadke, vtedy to vyhodilo len dva žhaviće, rádio nepísalo nijakú závadu, hneď by som to dala opraviť, keby to vypísalo ale v lete aom moc zadné okno nevyhrievala, tak som na vadu aj pozabudla 🤔
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 13:32

//MPower napísal:
Anténa je v zadnom okne, ak zapneš vyhrievanie zadného skla tak tam nastane rušenie. Podľa mna tam buď je nejaké prebíjanie alebo skrat alebo vadný anténny modul ale tipujem prvú možnosť. Diagnostika by určite povedala viac.

Niečo určite tam v oblasti v piatych dverách... Akurát som to písala, že som bola v servise, diagnostika nevyhodila žiadny problém s anténou, vtedy len dva žhaviče a to bolo celé... Auto mám od polovice augusta, v servise bolo 3x, to rádio sa mi serkalo od začiatku ale vravím, v lete nebol taký Titanic efekt (ruka na skle), tak som to okno nevyhrievala a problém som ako keby neriešila ale budem musieť aj tie vzpery kufra dať vymeniť, keď nespĺñajû funkciu, tak isto stierač sa mi raz zasekol, no darmo, samý problém so zadkom 😒
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 13:45

vzpery si vymen samaza to platit netreba, tu chybu anteny to vyhodit nemusi, neviem co tam je nepoznam to ale moze to byt len ozaj dake napajanie, nemusi tam ist ziadna zbernica nemusi to pisat chybu, moze byt odpadnuty kabel, zatecene... tazko povedat. Chodis do servisu mt ci tr?
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 15:21

Ta anténa nemá žiadnu zbernicu presne ako vravíš, je tam len antény zosilňovač a z neho pôjdu napajkované kabliky na sklo. Pokial by bol koaxiál do toho zosilovača prerušený alebo skratoval tak by to mala diag vidieť ak to má čisté to značí že to bude dobré a problém bude za zosilňovačom (vrátane), čiže kľudne aj odtrhnutý kábel zo skla, alebo prerušený v prechodke ako sa otvára/zatvára kufor/okno ak je výklopné tak ho predralo. Na 90% jedno alebo druhé.

Inak BMW používa v zadnom skle ako anténu vyhrievacie teleso? Čo by vysvetľovalo to rušenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 17:22

sysell napísal:
vzpery si vymen samaza to platit netreba, tu chybu anteny to vyhodit nemusi, neviem co tam je nepoznam to ale moze to byt len ozaj dake napajanie, nemusi tam ist ziadna zbernica nemusi to pisat chybu, moze byt odpadnuty kabel, zatecene... tazko povedat. Chodis do servisu mt ci tr?

Vzpery si vymením aj sama? Pri tej predstave mám husiu kožku normálne, no aj pravdou je, že som ešte neštudovala aký je tam princíp 🤔 Ale najlepšie by asi bolo objednať nejaký originál BMW, že? Respektíve koľko ćasu by mi to zabralo a aké nâradie k tomu treba, prosím Vás? Do servisu chodím do TR do BOSCH-u.
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Sobota, 16. Novembra 2019, 17:28

//MPower napísal:
Ta anténa nemá žiadnu zbernicu presne ako vravíš, je tam len antény zosilňovač a z neho pôjdu napajkované kabliky na sklo. Pokial by bol koaxiál do toho zosilovača prerušený alebo skratoval tak by to mala diag vidieť ak to má čisté to značí že to bude dobré a problém bude za zosilňovačom (vrátane), čiže kľudne aj odtrhnutý kábel zo skla, alebo prerušený v prechodke ako sa otvára/zatvára kufor/okno ak je výklopné tak ho predralo. Na 90% jedno alebo druhé.

Inak BMW používa v zadnom skle ako anténu vyhrievacie teleso? Čo by vysvetľovalo to rušenie.
Nemâm výklopné okno... Celkovo to rádio ani nechytí veľa staníc a ľahko sa rozladia, niekedy ako keby uťal zaćne chrčať, som myslela sprvoti, že je vadná anténa a rádio hrá rovnako s ñou ako bez nej...
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Nedeľa, 17. Novembra 2019, 09:07

Na vzperu potrebujes plochy skrutkovac ak nemas staci cajova lyzicka, ak nemas ak tak ostrejsi tvrdy papek, 2-5 minut podla sikovnosti. Tak im povec nech to pozru ak nevedia tak mozes dosjt do mt dakedy, ale na pockanie to asi nebude
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Nedeľa, 17. Novembra 2019, 17:42

sysell napísal:
Na vzperu potrebujes plochy skrutkovac ak nemas staci cajova lyzicka, ak nemas ak tak ostrejsi tvrdy papek, 2-5 minut podla sikovnosti. Tak im povec nech to pozru ak nevedia tak mozes dosjt do mt dakedy, ale na pockanie to asi nebude

Ja si začínam myslieť, že je vadná tá bmw kľučka piatych dverí, občas sa mi nesklopí - nezarovná s kufrom ale je podchýlená a ak to nemá súvis, tak už ozaj neviem. Ďakujem za manuál, zajtra si to prezriem, či to zvládnem a ešte tip odkiaľ by som ich objednala? A ak ich vymením, prestanú vŕzgať?
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Autor témy
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Business Radio mizerný signal

Nedeľa, 17. Novembra 2019, 19:05

Lustrujem a ľaľa
Prílohy
Screenshot_20191117-185912251.jpg
Screenshot_20191117-185919482.jpg

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných