... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Autor témy
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

e39 - hodnoty geometrie

Utorok, 2. Marca 2010, 19:02

Zdravim, chcem sa spitat ci niekto nema alebo nevie kde by som to nasiel, potrebujem hodnoty geometrie naprav na e39 presnejsie mam 525d 2002. Mam buracku odtrhnute predne koleso, uz som to spravil ale chcem si to prekontrolovat prip. nastavit. Najlepsie by bolo keby tych hodnot bolo co najviac to jest odklony vseliake, zbiehavost a tak. Dikes zatial

A este jedna vec, odpovede typu "daj si to spravit do servisu lebo to doseries" nepotrebujem, ja si to viem urobit aj doma, v servise robia taky isty ludia ako ja alebo hocikto druhy, v servise sa ziadne zazraky nedeju akurat maju neake tie pripravky a tak im to trva kratsie, a mam aj take skusenosti ze bolo auto v servise a po 1000km zozralo nove gumy na platno.
 
el_dodis
Príspevky: 306
Registrovaný: 26.6.2009
Auto: ex BMW 525d E39
Kraj: Nitriansky

Re: e39 - hodnoty geometrie

Utorok, 2. Marca 2010, 21:10

ja som robil geometriu pred zimou...tu su moje hodnoty
Obrázok
 
knoxx
Príspevky: 12
Registrovaný: 23.6.2010
Auto: e39
Kraj: Bratislavský

Re: e39 - hodnoty geometrie

Streda, 23. Júna 2010, 13:09

Nechcem nejako spochybnovat tvoje schopnosti, ale zial si nemyslim, ze v pripade geometrie si to spravis doma sam, to je omyl. Ovsek ak nahodou nemas doma kopletne opticke zariadenia na geometriu.
A co sa tyka tych zodratych pneumatik po 1000km, tak odpoved je velmi jednoducho. Darmo si ty nastavujes geometriu ked mas vybuchane uchytenia kolies. Tie vybuchane sa daju dostavit, ale kedze klby su uz davno v prdely po prvej jame to bude znova naprt. Takze ti radim si najprv vymenit uchytenia kolies, nastavit geometriu, doma by som nieco take urcite nerobil, ale ako hovorim neviem co vsetko mas doma resp. k dispozicii.
 
Kupcoo
Príspevky: 32
Registrovaný: 6.2.2008
Auto: E 39 530 DA
Kraj: Košický
Bydlisko: Ke

Re: e39 - hodnoty geometrie

Streda, 23. Júna 2010, 13:21

tak tak, má pravdu
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Autor témy
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: e39 - hodnoty geometrie

Streda, 23. Júna 2010, 14:42

Takze pre tych mudrcov, co vravia ze doma si to nespravim......
Vybuchane nemam nic, vsetko som prekontroloval, predok aj zadok, co bolo treba som vymenil (bolo toho dost)...
Hodnoty som potreboval preto lebo som mal celu prednu napravu dole, rozobratu...
A geometriu som si urobil podla tychto hodnot vysie (dakujem za ne) , urobil som si ju doma a sa autom som uz najazdil viac ako 3000 Km, do strany netaha vobec a na gumach ani naznak, vobec nic, ake boly predtym take su teraz, takze je dobra \:D/

A moje pomocky boli: spagat, vysuvny meter a vodovaha.... s optikou je to len o jednoduchosti, trochu babracka ale urobit sa to da aj na kolene
 
tulis47
Príspevky: 1
Registrovaný: 24.8.2018
Kraj: Zahraničie

Re: e39 - hodnoty geometrie

Pondelok, 11. Novembra 2019, 19:44

Takze pre tych mudrcov, co vravia ze doma si to nespravim......
Vybuchane nemam nic, vsetko som prekontroloval, predok aj zadok, co bolo treba som vymenil (bolo toho dost)...
Hodnoty som potreboval preto lebo som mal celu prednu napravu dole, rozobratu...
A geometriu som si urobil podla tychto hodnot vysie (dakujem za ne) , urobil som si ju doma a sa autom som uz najazdil viac ako 3000 Km, do strany netaha vobec a na gumach ani naznak, vobec nic, ake boly predtym take su teraz, takze je dobra Obrázok

A moje pomocky boli: spagat, vysuvny meter a vodovaha.... s optikou je to len o jednoduchosti, trochu babracka ale urobit sa to da aj na kolene

Ahoj mužů te požádat o info jak jsi dělal doma geometrii na e 39 , osvědčilo se? chci to vyzkoušet .Mám 528i a sjíždí se mi vzadu prava zevnitř , vyměnil jsem h rameno( zarezly excentr na sbíhavost ) a spodní silentblok na tehlici díky Petr. Zdraví jižní Morava [img]blob:https://www.bmwklub.sk/6e74d1e3-0f81-4ba6-9efc-c731d85da877[/img]
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: e39 - hodnoty geometrie

Utorok, 12. Novembra 2019, 15:42

Matko svätá...
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: e39 - hodnoty geometrie

Streda, 13. Novembra 2019, 00:22

uprimne velmi zavidim ludom ktori maju na taketo pokusy so spagatom a vodovahou cas..... (teda zavidim im ten ich cas hlavne) a este si su aj isti, ze to spravia tak ako to ma byt (v tomto im zasa zavidim ich sebareflexiu). Hlupaci ti, ktori vymysleli opticke zariadenia a stolice na taketo zalezitosti...
Sranda je v tom, ze u vacsiny bmw (ak nie na vsetkych) sa robi geometria pri urcitom zatazeni vozidla. Jednak musi byt urcity obsah paliva v nadrzi (myslim ze aspon tristvrte), a jednak sa davaju zataze do samotneho vozidla a nie male. Cize tieto hodnoty maju byt pri dannom zatazeni vozidla.....Potom necudo, ze spagatmajstrom alebo tym majstrom, co robia geometriu za 25eur, tento fakt a aj spravny odklon zadnych kolies trochu unikne.... A potom sa nebodaj cuduju, ze im to zerie zadne kolesa zvnutra :lol:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných