... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

bmwtt.sk

bawko
Auto: e46 330Ci Clubsport
Kraj: Zahraničie

Re: [DIY] Kodovanie s NCS Expert (zaklad) + NCS Dummy

Piatok, 14. Septembra 2018, 16:14

nikdo neví? Položku jsem přes Dummy našel, ale i když ji mám teď aktiv, tak nefunguje. Tak nevím jestli se musí k tomu ještě něco dát aktiv nebo naopak něco vypnout.

bawko
Auto: e46 330Ci Clubsport
Kraj: Zahraničie

Piatok, 14. Septembra 2018, 19:57

a to denní svícení se dá i nějak nastavit aby to při přepnutí přepínače světel do polohy 1 zhaslo a svítili jen parkovačky? Mě se zhasnou až při poloze 2.
A u toho drl_dimmung ty volby wert01, atd. má být intenzita světla? Jsem zkoušel různé a přišlo mi to pořád stejné.

Užívateľov profilový obrázok
DonKorleon
Kraj: Bratislavský

Sobota, 23. Februára 2019, 15:03

Cauce mravce, mam problém na e46 som menil ABS kocku, dával som tam kocku z automatu a po výmene písalo chybu komunikácie s automatom. Tak som otvoril ncs vymazal ten fswpsw.man nakodoval prázdnym, auto si nahralo svoj soft, chyba s prevodovkou zmizla ale objavila sa ďalšia snímač natocenia volantu, a toto auto ho ale ani nemá mat... Neviem ako to spraviť kde treba ešte vymazať ten snímač. Poradíte prosím?
dojebane vanoce a bolo šetko v kokote

DaDoAbraham
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský

Utorok, 29. Októbra 2019, 22:01

Nazdar chalani....kúpil som taliansku e46 cabrio N42.... otázka znie, že nejako mi nefungujú funkcie čo som tam chcel nakódovať napr:
- bliknutie smeroviek pri zamknutí/odomknutí
- komfortne otváranie, zatváranie okien/strechy cez diaľkové ( začalo to fungovať s kľúčom v zámku....aspoň niečo )
- ale čo najdôležitejšie zmenu jazyka.... momentálne tam mám FR; I; DE; - skúšal som tam v nakódovať aj UK english aj US english ale bez úspechu...možnosti stále rovnaké....

Vie mi niekto poradiť čo robím zle ? Kódoval som svoju e39 a tam som si nakódoval kopu funkcií a všetko v pohode funguje.... Používam NCS Dummy čiže tam to mám všetko aj s popisom a nejak sa mi nedarí....
E46 318Ci Cabrio '03
E39 530dA Sedan '01 - Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX

jararak
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský

Piatok, 1. Novembra 2019, 13:48

malo sa snazis :D
v gm module musis pohladat polozku "DWA" -> aktiv (cim povies autu ze mas alarm, kedze ho najskor nemas, bude ti to nasledne pisat na diag chybu ledky, kedze ju nemas :), potom hladas "quit_opt_NIECO", dummy ti napomoze
to zatvaranie, chod po "komfort_schilessen_fb"

jazyk coho? mas tam navigacku? to nastavis cez inpu, avsak potrebujes datove CD s firmwarom aby si to natiahlo jazyk, inac ostanes s ciernym displayom.
bmwcoding.sk
bmw maps 2020
cic/nbt sk/cz

DaDoAbraham
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský

Nedeľa, 3. Novembra 2019, 13:45

Aha ďakujem za rady a áno mám navi... takže čo známená datove CD? Update firmware ? Len niesom si istý mechaniku nakoľko som tam dal dvd a nejako mrzla takže poskúšame ....

Edit: cez ISTA/P nakodujem tie komfortné funkcie ? :-k
E46 318Ci Cabrio '03
E39 530dA Sedan '01 - Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných