... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
letec29
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 19.9.2019
Auto: BMW e60 530D
Kraj: Žilinský

E60 prevodovka?

Streda, 23. Októbra 2019, 10:57

Zdravím, chcel by som sa spýtať skúsenejších. Už nejaký čas ma trápi pár vecí na mojej 530D automate.
Pri zastavovaní, napr na semaforoch prevodovka radí z 2 na 1 tak pri pomalom brzdení pri preradení škubne. Pri rýchlom, resp. prudšom brzdení tento problém nie je.
Pri zrýchľovaní, čiže preraďovaní nahor problém niet žiaden.
Ďalej sa mi deje to, že keď jazdím dlhodobo z kopca dole, tak auto ako keby "zblbne" a nevie kedy ma preradiť a otáčky idú kľudne do 3,5-4 tisíc a nepreradí. Prípadne sa stane to, že podradí pri zrýchľovaní z kopca a ja musím na to riadne dupnúť aby zase vyradila nahor. Pri studenom motore to asi nie je moc dobré a kedže ide zima a mrazy, chcelo by to odstrániť.
Inak aby sa mi toto nediali pri jazde z kopca, tak musím auto brzdiť aby nezrychľovalo.
A ešte taká maličkosť, pri bežnej jazde niekde na cca 50km/h sa občas stane to, že ked dám nohy z plynu dole auto hned podradí a okamžite motorom brzdí, čiže musím ísť vyššou rýchlosťou, alebo stále držať nohu jemne na plyne.
Auto nevyhadzuje žiadne chyby, nič nehučí, len toto mi občas lezie na nervy.
Som druhý majiteľ, najazdené cca 220 000, a pochybujem, že niekedy bol menený olej v prevodovke. Čiže môže to byť aj tým?
Vďaka za akékoľvek rady a tipy, každopadne najbližší mesiac skočím aj do servisu a napíšem kde bol "problém."
Vďaka. :)
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: E60 prevodovka?

Štvrtok, 24. Októbra 2019, 08:56

Pri jazde dole kopcom, ked tuknes do brzdy, tak podradi na vysoke otacky, to je normalne, brzdenie motorom. Trosku pridas a malo by preradit hore.
Pri studenom motore drzi vyssie otacky kvoli rychlejsiemu zohriatiu, to je normal. Pri 6HP v zime je to dost neprijemny pocit, ked by si ty (vodic) praveze nechcel studene auto velmi vytacat.
Sklbanie k semaforom nie je dobre, je to znak urciteho opotrebenia. Aj to brzdenie z 50km/h na rovine. Ono ta prevodovka sa nesprava uplne ako volnobeh, takze pocitovo brzi v meste viac ako manual. Len ked je to uz prilis, tak to nie je ok.
Ak chces skutocne odborny servis a mat klud, musis zavitat do servisu ZF v Jihlave (ZF-Pakra) alebo ZF v Novej Bani (pobocka). V Jihlave ti presne zhodnotia, ci sa da prevodovka zachranit vymenou oleja, alebo vymenou mechatroniku, alebo hydromenica. Ak uz budes mat nahlodane mechanicke cast, lamely,atd. cakal by ta repas. Ale tieto prevodovky vydrzia aj viac ako 220t., takze ciastkova oprava by mohla pomoct.
Hlavne nechod s prevodovkou do autorizaku, lebo oni maju len jeden predpis na skoleni -a to je vymena - inak ti nepomozu. A nechod ani do hocijakeho servisu, lebo to bude hadanie.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
letec29
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 19.9.2019
Auto: BMW e60 530D
Kraj: Žilinský

Re: E60 prevodovka?

Štvrtok, 24. Októbra 2019, 09:53

Vďaka, to dole kopcom som si už naštudoval, kedže som z okolia Žiliny, tak som tu videl niekde písané carcool BMW servis. Idem tam Ďalší týždeň na kódovanie nejakých vecí tak sa tam rovno spýtam asi. Majú na stránke výmenu oleja do prevodovky opísanú, vypadá to na papieri slušne. :D
http://www.carcool.sk/vymena-oleja-prevodovka/
Dám vedieť čo mi povedia tam.
Ďakujem zatiaľ.
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: E60 prevodovka?

Štvrtok, 24. Októbra 2019, 15:03

to preradenie tvrde z 2-1 bol problem od zaciatku na niektorych modeloch....daj si flashnut novsi soft do prevodovky
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
letec29
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 19.9.2019
Auto: BMW e60 530D
Kraj: Žilinský

Re: E60 prevodovka?

Štvrtok, 24. Októbra 2019, 17:02

Ďakujem, spomeniem to taktiež. :)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 prevodovka?

Streda, 30. Októbra 2019, 19:04

skor bude problem v mechatronike, ako to uz obvykle u 6hp26 byva..... Klasika - vymena regulatorov tlakov za nove, ak nepomoze, vymena mechatroniky.... Samozrejme popri tom sa vacsinou uz aj prevodovka rozoberie a pomeni sa co treba...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: E60 prevodovka?

Piatok, 1. Novembra 2019, 14:07

kedy si naposledy menil olej?
kupil som s neznamym stavom oleja (kedze mi tiekol cez prechodku) tak som ho vymenil, predtym mi to nerobilo to sklbnutie na 1tku na semafore. ale pri preradzovani z P,N,D bolo take jemne hupsnutie. po vymene oleja (co bolo vo vani), ani neviem kedy preradim na prevodovke, jazda je ovela kludnejsia, ale zacal mi prave tebou spomenuty problem na semafore, je o to citelnejsi, cim je olej teplejsi, zvazujem, ze po zime vymenim olej znova. (inac ano, dole kopcom tam vie tak velmi eroticky hodit tusim 2ku a potom toci ku 4t rpm)
na x5 kde som mal len 5hp prevodovku, som mal inac tento problem tiez, po strojovom vymenni oleja som tento problem mal uz len raz.

cize airbornov vyrok, ze chyba je v mechatronike, je podla mna tiez pravdivy, otazne je, ci je to pricina, alebo dosledok.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných