... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
miraso
Príspevky: 292
Registrovaný: 2.1.2009
Auto: BMW E46 320D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Štvrtok, 23. Septembra 2010, 10:13

Lopo napísal:
ja mam v e38 webasto a to urcite funguje ako nezavisle kurenie, pretoze sa to tie ventilatory pekne samo spusti...

tiez rozmyslam nad tym dialkovym ovladanim.. bmwx/domontotat-dialkove-na-vebasto-t33776.html tu som sa docital, ze e53ky na to mali aj rovno natahane kable, takze stacilo pripojit ten prijimac na dialkove, natiahnut antenu a ficalo to... musim to pozriet, ci aj ja tam take nieco mam

no to by aj mna zaujimalo ci to ma E46ka. Ked som to dobre cital, staci tam napojit dozadu tu skatulku s antenou, antenu nalepit na okno a dialkove funguje.

A tebe kedy samo spusti tie ventilatori? Mne sa to webasto zapne automaticky len ked je vonku chladno (tak zacne bzucat) a len to pomaha rychlejsie zohriat motor (tym padom aj skorej si mozem pustit teply vzduch do kabiny) ale zapinam fukare notrmalne ako obycajne..
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Štvrtok, 23. Septembra 2010, 10:38

Táto info zaujíma aj mna, či sa to dá do E46,kedže nemám žiadnu relevantnú odpoveď.....Lebo E46 majú len príhrev motora ako hovorí miraso, ktorý sa zapína ked je vonku chladno a ked je naštartované.......ale docielit spuštanie vnutorneho vetraku a dialkové ovladanie je už ina kapitola.....hmmmmm,??Airbone vieš to nakodovať aj na E46??????Čo som rozpraval zo semtexom, tak podla neho nie.......nieje to webasto ked spuštat,teda pokial nemáš retrofit aj z hodinami aj z dialkovým......toto ma zaujma rôzne názory sa líšia,a kde je pravda to stále neviem.....))))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Štvrtok, 23. Septembra 2010, 11:34

miraso napísal:
A tebe kedy samo spusti tie ventilatori? Mne sa to webasto zapne automaticky len ked je vonku chladno (tak zacne bzucat) a len to pomaha rychlejsie zohriat motor (tym padom aj skorej si mozem pustit teply vzduch do kabiny) ale zapinam fukare notrmalne ako obycajne..

mne ich spusta hned automaticky (je to pocut aj z vonku, aj vnutri pekne fucia) zaroven s webastom budto podla casovaca ked si ho nastavim, alebo na monitore si ho mozem zapnut rucne... dokonca ked mam klucik v zapalovani (ale do pozicie 1 tzn vypnute kontrolky na palubke, iba radio sa zapne a pod.) tak sa mi rozsvieti aj ovladanie kurenia a mozem si nastavit teplotu a intenzitu fukania
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
miraso
Príspevky: 292
Registrovaný: 2.1.2009
Auto: BMW E46 320D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Štvrtok, 23. Septembra 2010, 12:30

Lopo napísal:
mne ich spusta hned automaticky (je to pocut aj z vonku, aj vnutri pekne fucia) zaroven s webastom budto podla casovaca ked si ho nastavim, alebo na monitore si ho mozem zapnut rucne... dokonca ked mam klucik v zapalovani (ale do pozicie 1 tzn vypnute kontrolky na palubke, iba radio sa zapne a pod.) tak sa mi rozsvieti aj ovladanie kurenia a mozem si nastavit teplotu a intenzitu fukania

aha, tak to mas trochu inaksiu verziu :smile: mne v polohe jedna nejde ovladat ventilatori, len ked mam polohu dva-zhavenie, resp 3 uz nastartovane. Ale ty vlastne uz mas webasto s casovacom, tebe chyba len dialkove, tak u teba by teroreticky mala fungovat ta uprava, co je v tom linku spominana. My ostatny potrebujeme este neico aby sme sa dostali do tvojej fazy a potom do fazy s ovladanim..
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Sobota, 25. Septembra 2010, 23:46

myslite, zeby to slo aj do E91? A kolko ta sranda komplet aj s dialk. ovladanim stoji? :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Nedeľa, 26. Septembra 2010, 18:45

zakladna otazka je, ci tam mas Webasto alebo nie
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
2bad
Príspevky: 471
Registrovaný: 28.3.2008
Auto: BMW 530d e39
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Nedeľa, 26. Septembra 2010, 22:19

ja mam zase troska iny problem :-P ja mam dialkove mam aj webasto 100%funkcne bud zapnute manualne alebo na casovac, ale ked stlacim dialkove, tak len zacne blikat (bud cervena alebo zelena diodka-kurenie/"luftovanie") a auto nic. nasiel som mnoho navodov ako nakodovat webasto ovladac ale zatial mi ani jeden navod nefungoval. vlastne je to vzdy len jeden postup :-D . ale mna skor zaujima ze pokial som aj 200km od auta, tak sa ovladac tvari tak, ako keby ma signal k autu a auto fici a kuri... (samozrejme nic sa nedeje) neviem ci to ma by tak, ale nasiel som tu nieco take, ze to ma len par krat bliknut.
ako zistim, ci mam vobec webasto s dialkovym alebo ci tam niekto len nezohnal nejaky ovladac a ked to nefungovalo, tak to nechal na klucoch a predal to spolu s tym... :)
na DO mam len napis webasto ziadne BMW...
jedinu zmienku o dialkovom som vo vybave nasiel : Palubny počitač V s Dialkovym ovladanim.
vedel by mi niekto pomoct?
(je to 530dA 142KW 1999 tour)
Felicia "novy xicht" 1.3MPi 50kw ex
BMW e36 M52 320i 110kw ex
BMW e39 M57 530dA 142kw - aktual

Obrázok

http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq ... re=related
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Pondelok, 27. Septembra 2010, 07:04

Lopo napísal:
zakladna otazka je, ci tam mas Webasto alebo nie


nemam to..zacal som sa o to teraz troska zaujimat a sondujem ake su moznosti a cena...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Pondelok, 27. Septembra 2010, 13:10

2bad napísal:
...

no mozno je ten ovladac zly... kazdopadne by nemuselo byt zle skusit sa zastavit v nejakom Webasto servise, tam by vedeli povedat urcite viac

voMacK napísal:
nemam to..zacal som sa o to teraz troska zaujimat a sondujem ake su moznosti a cena...

takze detto... ked potrebujes komplet instalaciu Webasta tak najlepsie u nich priamo v servise - urcite nie v BMW, lebo tam to bude zase za milion

tu si skuste pozriet najblizsieho zastupcu http://www.webasto.sk/home/sk/homepage.html (napravo je vyhladavac autorizovanych partnerov)
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil nie

Pondelok, 27. Septembra 2010, 15:06

dik Lopo :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
trenertenisu
Príspevky: 130
Registrovaný: 22.3.2017
Auto: bmw gt 5
Kraj: Trenčiansky

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil niekto?

Piatok, 1. Novembra 2019, 08:53

ja by som mal otazku,či ked mam nezavisle kurenie origo v aute (bmw gt 5) a je ovladane dialkovym ovladačom by sa dalo dorobit ovladanie mobilom,aby som ten dialkovy ovladač nemusel mat stale so sebou...
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil niekto?

Piatok, 1. Novembra 2019, 10:04

Sa mi zdá, že Simik to má tak spravené na 7er, skús sa jeho spýtať.
 
trenertenisu
Príspevky: 130
Registrovaný: 22.3.2017
Auto: bmw gt 5
Kraj: Trenčiansky

Re: WEBASTO dialkove ovladanie - dodatocna montaz. Robil niekto?

Piatok, 1. Novembra 2019, 12:29

dík

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných