... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

Ktorých 5 automobiliek by ste kúpili v prípade nového auta v 2020

BMW
11 (12%)
Audi
12 (13%)
Mercedes
13 (14%)
Kia
11 (12%)
Hyundai
7 (8%)
Opel
1 (1%)
Škoda
2 (2%)
WW
6 (6%)
Peugeot
2 (2%)
Citroen
2 (2%)
Dacia
1 (1%)
Renault
2 (2%)
Honda
2 (2%)
Toyota
8 (9%)
Subaru
2 (2%)
Land Rover
1 (1%)
Suzuki
1 (1%)
Tesla
Žiadne hlasovania
Mazda
7 (8%)
Jaguar
2 (2%)
 
Celkom hlasov: 93
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Názor na ostatné automobilky v 2020

Utorok, 29. Októbra 2019, 17:44

a ma kia GPF?
zaruku 5 rokov ti da aj renold, aj skodovka aj folcvaken, 6 rokov seat, niekde daju menej rokov ale viac kilometrov, niektori maju tusim do 180 000. ale nikto nedava zaruku viac ako
2 roky v tom pravom slova zmysle, ked sa pokazi auto nad 2 roky trva to casto dlhsie, lebo vyrobcovia si to hradia z poistiek typu eurogarantie.
kia napr ponuka na audio sustavu a navigaciu zaruku len 36 mesiacov. a to ze sa ti odjebe headunit v dnesnej dobe, ked kazde jedno nie nove modelove auto, ale aj jednotlive rocniky modelu maju casto nove vnutornosti co sa infotainmentu tyka, nie je zas tak nepredstavitelne. Otazka skor znie, preco ini vyrobcovia nelimituju zaruku na audio/navi, vie Kia, ze je tam sunt, ktory sa bude kazit? alebo ich poistka stala o percento menej, ak nieco vyradia? na to ti nikto verejne odpoved neda.
zaruka uz davno nie je hlavny tahun v predajoch Kie, aj ked im patri plusovy bod za to, ze s tym zacali vo velkom prave oni, a konkurencia sa musela na nich dotiahnut.

kde ja vidim problem s Kiou su dealeri/servisy, hlavne tie regionalne male, kde maju 2 zdvihaky a showroom na 2 auta. niekde nerobia ani geometriu, a s autom idu do ineho servisu a treba tam auto nechavat cely den... pripadne robia len olejove servisy a cokolvek vacsie si beru vacsie autorizaky v krajskych mestach.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Názor na ostatné automobilky v 2020

Utorok, 29. Októbra 2019, 18:23

GPF po septembri 2018 budu mat uz vsetky - inak by nepresli homologizaciou. Inak ku sucasnym pezotom je zaruka standardne 4r/80k a moznost predlzit az do 8r/200k. V podmienkach nie su okrem beznych spotrebnych veci ziadne vycuranosti. Opel napriklad este predtym ako ho prevzalo PSA mal 5r z toho "normalnu" 2r a potom uz bolo kvantum vyluk, cize realne nepouzitelne. Nejake ceedy a proceedy sme nakupili aj u nas do firmy a za mna fajn.
 
bmwmpower82
Príspevky: 703
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: Názor na ostatné automobilky v 2020

Utorok, 29. Októbra 2019, 18:25

u skodovky,vw priplacas, seat viem ale tam v ponuke nic moc,leon je starsie auto uz
Kia sa mi pozdava pomer cena vykon, v okoli ma par ludi a kazdy problem riesili bez problemov ale hovorim o Bratislave, mensie mesta neviem
Sunt isto nie,vyrobocovia tychto kompomentov su pomerne rovnaky aj ked Kia tlaci korejskych povacsinou tu by som sa nebal
Ked si to zratas dostanes pomerne dobry dizajn ,slusne motory dlhu zaruku,vybavu a ok cenu
V tej triede Ceed mas bud 8 rocny Golf/leon o ktoreho kvalite by som dost pochyboval,aj ked to nie je zle auto osobne by som mu neveril,mozno pockat na novy Golf ale kto vie ake budu ceny asi urcite asi dost vysoke, hlavne zo zaciatku to moze mat problemy s kvalitou
P 308 uz starsie auto,cudna ergonomia ten 1.2 motor je celkom fajn
Megane starsie auto
i30 horsi intros ako Kia
Civic - drahsie ak chces 1.5 turbo, CVT prevodovka, cudny dizajn
Giulietta - stare auto ale super 1.4 turbo
Focus - fajn auto,teraz maju akciu aj servis v cene,velmi rychlo klesa cena,jazdne vlastnosti sa mi zdaju najlepsie ,teda okrem Civic v tom som nikdy nesiel
Scala - to neviem velmi sa mi nepaci ,1.5 turbo ma problemy otazka znie ci to software zachrani, VW nie je moc dobry v motoroch vid TSI

Servis neviem,chodil by som v BA ,kazdopadne nie som rozhoduty 100% ak by bola nejaka fajn predvadzacka tak mozno aj nieco ine
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

Re: Názor na ostatné automobilky v 2020

Štvrtok, 31. Októbra 2019, 18:37

Tiež ma to čaká o chvíľu, chcel by som kúpiť niečo do 15.000e, ak niekto má všeobecný prehľad o nových áut do tejto ceny čo by ste kúpili ? Rozmýšľal som buď nad japoncami , škodou, alebo Kia / Hyundai, výbavu a pocit z auta sa dá porovnať, ale spoľahlivosť / prístup automobilky / motory v pomere výkon / spoľahlivosť už nie 😒 v Nemecku na služobnej ceste som často počúval chválu na mazda 3, kia rio a Toyota Yaris / Hondu
 
bmw-fan-ke
Príspevky: 156
Registrovaný: 28.11.2009
Auto: bmw
Kraj: Košický

Re: Názor na ostatné automobilky v 2020

Piatok, 1. Novembra 2019, 06:03

Svokor kupoval malé auto Yaris, Rio, Clio atd. Boli sme vyskúšať všetky a nakoniec kúpil nove Clio. Pozrel by som aj najnovší Peugeot 208, mal by sa už začať predávať.
Z nizsej strednej triedy (Golf, Ceed, i30, Astra, Civic, Focus atd...)

Moj osobný pohlad: ceed je asi najlepší pomer cena/vybava/protihodnota Ceed 1.4t gold vybava.
Zaujal ma Civic, pôsobí najsportovejsie.
Vyskusal by som ešte novú mazdu 3 a Fosuca, tie som nejazdil.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Názor na ostatné automobilky v 2020

Piatok, 1. Novembra 2019, 07:39

Asi zavisi aj od velkosti preferovaneho auta. Ak by to bolo male auto, tak nove Clio, resp 208 co sa tyka motorov, pripadne yaris hybrid. Z uvedenych asi najhorsie co sa tyka interieru, ale ak to ma jazdit primarne v meste, tak hybrid by bol idealny. Jasne da sa aj fabia, ale preco jazdit niecim horsim za viac? Ak by si siel vyssie, tak prichadza do uvahy Corolla. Na nejaku normalnu vybavu este treba cosi prihodit. V toyote zlavy nedavaju - iba par € co vie spustit predajca. Aspon co mam skusenosti. U VW/skody mam skusenost tak 5% aby sa nepovedalo, ale asi zavisi tiez od predajcu pocuval som vselico no ani moja svagrina co auta predava a auto kupene na nu by nebolo viac ako 10-12%. Keby som kupoval plnku tak 15% dole - ale ako zamestnanec. Ja som skoncil u pezota, pretoze ponukal najviac za rozumne prachy. Motoricky maju 1.2 spickovu. Kia nie je zla, ale motoricky tahaju za kratsi koniec oproti spominanym.

EDIT: Mazda interierovo tiez super, aktualna je ale uz dost draha ~20k, pricom ma vela vybavy kedze tie socky sa nepredavali, ale to je uz na zvazeni, ako auto segmentu C je skoro najmensie co sa vnutorneho priestoru tyka. Motoricky osobne ma ta atmosfera nepresvedcila, ale auto ako take nie je zle.

Treba si ist poskusat a idealne pojazdit - najlepsie v tej kombinacii co clovek mieni kupit. Ja som skoncil s autom, ktore som v uvodnej vyradovacke podla cennikov odpisal, ale dal som mu na konci sancu a bolo to jedine auto, co mi sadlo a cena nakoniec prijemne prekvapila.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Názor na ostatné automobilky v 2020

Piatok, 1. Novembra 2019, 11:49

Vsetky auto od roku 2008 idu do sraciek,ale nielen auta.....Taka je poziadavka na ekonomiku...A bude to len horsie si myslim...Tu sa skorej naskytuje otazka,ze ci budem radsej picovat na preslapy bmw a servis a budem sa vozit na aute co sa tyka srdcovky,alebo si kupim auto ktore ma vyhody v sume obstaravania...Priznam sa ze som nad tym uz rozmyslal,ale povedal som si ze budem drat moju sedmu dokedy pojde. Potom by som chcel skusit nejake porsche napr.
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných