... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
carny
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 28.7.2018
Auto: Octavia 2 1.9 TDI
Kraj: Zahraničie

Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Utorok, 15. Októbra 2019, 21:18

Zdravím vás, koupil jsem si BMW E60 r.v. 12/2003 a mám v něm audiosystém Logic 7. Musím uznat, že CD hrají opravdu skvěle a kvalita celého ozvučení je na velmi vysoké úrovni. Mé vozidlo však bohužel nemá AUX vstup a spousta lidí mi říká, že dokódovat lze ale kvalita nebude zdaleka taková, jako CD. To mě trošku odradilo, kamarád mi půjčil transmitter, který dle jeho slov hrál skvěle. Já takový názor bohužel nesdílím, zkoušel jsem ho a kvalita je +- stejná, jako u rádia. Jsem lehce audiofil a raději bych měl v autě ticho, než poslouchat takovou kvalitu . Akorát z toho začínám být zoufalý. Navíc mi přijde škoda nevyužít potenciál Logicu, když jsem si na něj navíc po poslouchání CDček zvykl. Existuje tedy nějaká možnost, jak dostat do mého BMW hudbu z telefonu aniž bych nějak výrazně ztratil kvalitu? Eventuální řešení vidím v dokoupení nového rádia, které podporuje Apple CarPlay a hudbu bych si pouštěl přímo z něj ale nechce se mi do toho investovat 15 tisíc. Napadl mě USB konektor, který bych propojil kabelem s telefonem, ale nikde jsem takové řešení pro můj model nenašel. Jak to tedy máte vyřešené vy? Díky moc
 
sebastian33
Príspevky: 55
Registrovaný: 16.11.2015
Kraj: Prešovský

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Streda, 16. Októbra 2019, 06:03

tak ak mas vysoku kvalitu zvuku na cd a pacia sa ti, tak si nahraj mix pesniciek na cd a pocuvaj tak, ak ich nahras vela nemas sancu ich vzdy obohrat
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Streda, 16. Októbra 2019, 07:56

Myslím, že CD kvalitu s AUXom ani FM transmitterom nedosiahneš. Takže ak chceš najvyššiu kvalitu, nezostáva ti nič iné, ako kupovať alebo napaľovať CD.

Inak tu je pekné názorné video, ak by si chcel pridávať AUX vstup do auta, ktorý je kvalitou stále výrazne lepší ako FM transmitter.

 
mobo06
Príspevky: 10
Registrovaný: 25.4.2016
Auto: E61 530d
Kraj: Trenčiansky

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Streda, 16. Októbra 2019, 08:19

tak vyskusaj Parrot ... ja ho mam v E61, CCC nefunkcne, len blika a Parrot aj tak hra hudbu jak z telefonu, tak z USB...
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Streda, 16. Októbra 2019, 08:30

Parrot na L7 ? Neblazni...
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Streda, 16. Októbra 2019, 08:40

Súhlas, tie Bluetooth adaptéry sú určené len pre veľmi nenáročných poslucháčov hudby, určite nie pre audiofilov :lol:
 
lukinooo3
Príspevky: 287
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW 530xd touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Čadca

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Štvrtok, 17. Októbra 2019, 07:47

Ten aux vstup vobec nehra zle...kludne si to daj dorobit...na jednej 61 mame original a na druhej som daval dorobit...obe hraju super...ale vela zalezi aj od telefonu...kazdi hra inak...
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Štvrtok, 17. Októbra 2019, 07:53

Aux hra len vo felicii dobre, na logic7 URCITE NIE
 
lukinooo3
Príspevky: 287
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW 530xd touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Čadca

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Štvrtok, 17. Októbra 2019, 07:59

Nepocujem rozdiel medzi aux usb a cd...a to niesom hluchy😂ale vsetko je original...nie dorabane...a aj kabel je harman kardon😁a este postreh...kedysi som pustal na samsung s6...ten hral krasne...teraz na s8 a tam aj po ubrati basov v telefone stale silno basuje...preto pisem ze aj na telefone zalezi
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Štvrtok, 17. Októbra 2019, 08:07

lukinooo3 napísal:
Nepocujem rozdiel medzi aux usb a cd...a to niesom hluchy😂ale vsetko je original...nie dorabane...a aj kabel je harman kardon😁a este postreh...kedysi som pustal na samsung s6...ten hral krasne...teraz na s8 a tam aj po ubrati basov v telefone stale silno basuje...preto pisem ze aj na telefone zalezi

v telefóne si vieš nastaviť zvuk, je tam equalizér
 
lukinooo3
Príspevky: 287
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW 530xd touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Čadca

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Štvrtok, 17. Októbra 2019, 08:11

Vsak pisem...ze aj po ubrati v telefone...stale to je horsie ako s6...mozno je to aj prehravacom...lebo yt hra dobre...
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Štvrtok, 17. Októbra 2019, 08:23

to len zbieram príspevky...:-))
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Piatok, 18. Októbra 2019, 09:32

carny napísal:
Zdravím vás, koupil jsem si BMW E60 r.v. 12/2003 a mám v něm audiosystém Logic 7. Musím uznat, že CD hrají opravdu skvěle a kvalita celého ozvučení je na velmi vysoké úrovni. Mé vozidlo však bohužel nemá AUX vstup a spousta lidí mi říká, že dokódovat lze ale kvalita nebude zdaleka taková, jako CD. To mě trošku odradilo, kamarád mi půjčil transmitter, který dle jeho slov hrál skvěle. Já takový názor bohužel nesdílím, zkoušel jsem ho a kvalita je +- stejná, jako u rádia. Jsem lehce audiofil a raději bych měl v autě ticho, než poslouchat takovou kvalitu . Akorát z toho začínám být zoufalý. Navíc mi přijde škoda nevyužít potenciál Logicu, když jsem si na něj navíc po poslouchání CDček zvykl. Existuje tedy nějaká možnost, jak dostat do mého BMW hudbu z telefonu aniž bych nějak výrazně ztratil kvalitu? Eventuální řešení vidím v dokoupení nového rádia, které podporuje Apple CarPlay a hudbu bych si pouštěl přímo z něj ale nechce se mi do toho investovat 15 tisíc. Napadl mě USB konektor, který bych propojil kabelem s telefonem, ale nikde jsem takové řešení pro můj model nenašel. Jak to tedy máte vyřešené vy? Díky moc
...uz som par AUX nahodil aj A2DP...takze, treba pouzit normalny AUX kabel nie ten najvacsi shit z ALI a to sa tyka aj A2DP prevodnika ! to je prvy zaklad uspechu....
nemyslim vsak ze zvukovo budes extra spokojny na CD kvalitu to nema....bud si to u dakoho vypocuj, alebo investuj par EUR...AUX kabel mas do 10EUR A2DP cca 30EUR, + montaz a nakodovat....alebo DENSION kde pripojis HDD, ale to je zas cenovou uz uplne inde....
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Sobota, 19. Októbra 2019, 07:04

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 09:53, upravené celkom 1 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Jak dostat do E60 hudbu z telefonu? Jsem zoufalý..

Sobota, 19. Októbra 2019, 07:12

Nevymyslajte hlúposti, chalan nechce žiadny shit ale ani platiť... Tj žiadne riešenie ako origo CD neexistuje...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných