... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
McRuffinyi
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 14.10.2019
Auto: BMW e60 530d
Kraj: Banskobystrický

Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 16:40

Nazdar... mám na Vás otázku fajnšmekri. Ide o to že som kúpil e60 530d 173kw klasika má najazdené 212.000km s tým že to bolo od prvého majiteľa ktorý servíroval iba v BMW a nikdy nemenil olej v prevodovke. Povedal som si že asi by bolo dobre ten olej po 12 rokoch vymeniť no a v dvoch servisoch ktoré sa špecializujú na výmenu oleja (dovozy.sk) my povedali že keď nebol olej tak dlho menený že si nemyslia že je dobrý nápad olej vymeniť na koľko je tam po tých rokoch špina a usadeniny a že keď to takto funguje keby to prečistia vypláchnuť dajú novú vaňu a nový olej nezaručujú mi že to bude fungovať ďalej že by sme len napáchali večiu škodu.... že by otom zvažovali keby má auto 120.000 max 150.000km ale že 212.000 je už hodné a že by to nebolo dobre. Moja otázke znie aký je váš názor a či poznáte konkrétne z praxe že aj bez výmeny oleja (ktorú by som najradšej spravil) tieto prevodovky fungujú aj po 200tis. Km inak ide perfektne ani netrúfne radi krásne a hľadučko.

Ďakujem Vám páni!
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 17:51

Takemuto servisu, ktory ma na fotkach na svojej stranke na zdvihaku zhnitu feliciu, jednotkovu octaviu a nejaky 25 rocny nissan patrol, chces dat menit olej v prevodovke v bmw??? Tak ti poviem jedno, maju na 100% pravdu, ked predpokladaju ze narobia viac skody nez osohu :lol: :lol: :mrgreen:

Rozhodne ho daj vymenit, ale nie tam. Hlavne trvaj na tom, aby tam siel original olej pre ZF prevodovky (nie nahrada), samozrejme sa meni filter s vanou a treba spravit aj zmazanie adaptacii, co pochybujem, zeby nato tito dotycni mali prislusnu diagnostiku.....
Pri 200tisic je najvyssi cas to spravit. Rozpravkam o usadeninam never....
 
McRuffinyi
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 14.10.2019
Auto: BMW e60 530d
Kraj: Banskobystrický

Re: Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 18:06

Toto iste my povedali v Lion care čo je originál BMW servis čo je tá Zmazanie Adaptácii?
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 18:14

[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 18:22

Menime olej aj na Fradach po 250tis kolko krat a jazdia stale....Niekedy sa to hovorilo ale to bolo pri starych automatoch,to uz dnes neplati...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 18:45

vymeniť, tieto staré báchorky a mýty :mrgreen:
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
McRuffinyi
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 14.10.2019
Auto: BMW e60 530d
Kraj: Banskobystrický

Re: Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 20:14

Patricius napísal:
https://youtu.be/vJ6208ta_VE
Tu mi to povedali presne v tejto firme čo si mi poslal link :D
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Neverím servisu

Pondelok, 14. Októbra 2019, 21:58

McRuffinyi napísal:
Toto iste my povedali v Lion care čo je originál BMW servis čo je tá Zmazanie Adaptácii?

Vies co, nechaj si poradit vo firme v akej uznas za vhodne. Ked sa niekto oznaci za autorizovany servis a nevie co je to zmazanie adaptacie prevodovky po vymene oleja, tak dovidenia.
Ano, bmw tvrdi ze olej je dozivotny. Dozivotny sa rozumie na 200000km. Vyrobca prevodovky radi olej vymenit po 120tkm a potom kazdych dalsich 60tkm.
Neviem odkial si presne, ale skus sa opytat tuto: https://www.zfautomatic.sk/vymena-oleja-v-at/
alebo ak si od BB, skus bayern partner vo zvolene.
Pretoze ak ti autorizovany servis tvrdi ze napln je dozivotna, tak okej. Lenze dozivotna znamena dokial sa prevodovka nepojebe a cez 200km je u nich daleko za zivotnostou. Potom ked ti oznamia ze nova prevodovka stoji 8000eur, aby si sa z toho psychycky nezrutil....
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Neverím servisu

Utorok, 15. Októbra 2019, 05:22

chod do zf servisu, nemas to z BB kraja daleko, objednas sa, odovzdas auto a za 3hodinky odchadzas s vymenenym olejom, pritom ti vedia aspon objektivne zhodnotit stav ked sa uz na tie prevodovky specializuju
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
gajdoš
Príspevky: 117
Registrovaný: 17.1.2017
Kraj: Trnavský

Re: Neverím servisu

Utorok, 15. Októbra 2019, 07:25

jasne, ze vymenit, to su nejaki motaci tam alebo co, ako pisete tu ze je to mytus ja som to nikdy nepocul, jeeezis, to si viem predstavit co tam bude v tom oleji :O
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Neverím servisu

Utorok, 15. Októbra 2019, 07:44

ViktorDDD napísal:
chod do zf servisu, nemas to z BB kraja daleko, objednas sa, odovzdas auto a za 3hodinky odchadzas s vymenenym olejom, pritom ti vedia aspon objektivne zhodnotit stav ked sa uz na tie prevodovky specializuju

Toto je prave ten problem....ze za 3h odchadzas...Ta prevodovka nema sancu vychladnut za 3h(v lete ani za 8h)...Nie este to urobit......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
gajdoš
Príspevky: 117
Registrovaný: 17.1.2017
Kraj: Trnavský

Re: Neverím servisu

Utorok, 15. Októbra 2019, 07:48

ViktorDDD napísal:
chod do zf servisu, nemas to z BB kraja daleko, objednas sa, odovzdas auto a za 3hodinky odchadzas s vymenenym olejom, pritom ti vedia aspon objektivne zhodnotit stav ked sa uz na tie prevodovky specializuju

tri hod? to je nejake divne nie? ako pisal TT-SIMIK ved to ani nevychladne...
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Neverím servisu

Utorok, 15. Októbra 2019, 08:04

za taky cas ta vybavi aj firma na prevodovky v RK, aj v novej bani je to tak...osobne ked plnim prevodovku dorziavam pokyny vyrobcu ZF...to uz radsej BAYERN tam ostane auto celi den kvoli vymene, vypustia vychladne az potom plnia, aspon co mam info...no a nic v zlom zle z L...C.RU mi chodia take domrvene auta ze az...a to hovorim o beznom servise....
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1029
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Neverím servisu

Utorok, 15. Októbra 2019, 08:21

Autorizak ide podla skoleni vyrobcu, a tam ich ucia to co je oficialne, tzn. nemenit, dozivotna napln. Tomuto sa netreba cudovat. Cest vynimkam a starsim skusenym technikom v autorizakoch, ktori ta aspon dobre mienenou radou poslu si to niekam vymenit.
Ked mi menili v Bayern ZV, auto tam ostalo cez noc a povedali, ze len vypustaju a doplnaju, bez preplachu. Inde je zase zauzivane tlacenie a preplachovanie masinou. Tusim aj v ZF ZC. Co si ma zakaznik vybrat? Co je spravne?
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Neverím servisu

Utorok, 15. Októbra 2019, 12:20

mitocross napísal:
Autorizak ide podla skoleni vyrobcu, a tam ich ucia to co je oficialne, tzn. nemenit, dozivotna napln. Tomuto sa netreba cudovat. Cest vynimkam a starsim skusenym technikom v autorizakoch, ktori ta aspon dobre mienenou radou poslu si to niekam vymenit.
Ked mi menili v Bayern ZV, auto tam ostalo cez noc a povedali, ze len vypustaju a doplnaju, bez preplachu. Inde je zase zauzivane tlacenie a preplachovanie masinou. Tusim aj v ZF ZC. Co si ma zakaznik vybrat? Co je spravne?

.....,ze len vypustaju a doplnaju, bez preplachu...tymto sposobom sa vsak vymeni male mnozstvo naplne...(vlastne len to co mas vo vani)
ked menim ja osobne pouzivam este par litrov na preplach....stale vsak ostane cast stareho oleja zriedena s novym...
strojovo sa vymeni mozme povedat cela napln...
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných