... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
konkurent
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 8.5.2013
Kraj: Bratislavský

F01 740xD

Nedeľa, 13. Októbra 2019, 04:41

Ahojte,

Uz dlhšie som plánoval kúpu modelu f01/f02, pôvodne som sa pozeral na modely 2014-2016, lenže časť financií, ktoré som na auto mal, som minul inde a tak som kúpu odložil na neskôr, no teraz som náhodou natrafil na jedno celkom slušne vybavené auto za fajn cenu tak ma to zasa nalomilo či do toho neísť.

Jedná sa konkrétne o toto auto

https://www.aaaauto.sk/sk/bmw-7/car.html?id=301203332#make=15&model=1443&promo=gm
Je to síce z áčiek, ale to by mi až tak nevadilo, podľa overenia bolo ešte minulý mesiac na inzeráte od súkromnej osoby v BA, bol som to pozrieť a pojazdiť, a všetko vypadalo v poriadku, akurát je seknutá zadná roletka na ľavých dverách (čo je údajne pri f01 bežná choroba), v BMW som si dal overiť históriu a že sa jedná o auto kúpené a servisované v maďarsku, toto je záznam z poslednej návštevy, podľa informacii z reportu na overenie vozidla malo auto jednu poistnú udalosť a následne menený a striekaný zadný nárazník (výška poistnej udalosti cca 4600€)
IMG-72d056ecc023dbe01c556745491fe902-V.jpg


Nepoznáte náhodou niekto to auto? Samozrejme počítam s tým, že by sa po kúpe preventívne menilo čerpadlo a olej v automate, tiež by som dal pozrieť rozvody a prípadne vymeniť, ale zatiaľ ich vôbec nebolo počuť, mám tam počítať ešte s niečím iným čo by ma mohlo prekvapiť? Auto si plánujem nechať tak na 1-2 roky, do tých maz cca 300k km a následne by išlo z domu.
Výbavovo mi to auto vyhovuje, v podstate mi by mi tam chýbali len LED svetlá, ale to oželiem, škoda že je tam navyše ten xdrive, ale tak zasa nájsť auto vo vybave bez toho je dosť ťažké, ale zasa má vďaka tomu 8 stupňový automat, kvôli čomu som sa pôvodne zameriaval hlavne na LCI modely
Vďaka za rady
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: F01 740xD

Nedeľa, 13. Októbra 2019, 15:23

Do 300k vymenis asi vsetko co tam je. Okrem cerpadla, urcite rozvod a loziska kľuky. Dufam, ze cena je lakava pretoze ak ta toto všetko pocka, potom este VTG tak tam zahuci asi 5 litrov. :D mrdka
 
konkurent
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 8.5.2013
Kraj: Bratislavský

Re: F01 740xD

Nedeľa, 13. Októbra 2019, 19:59

Ale toto všetko by ma čakalo asi aj pri mladšom LCI modely s menším nájazdom, ak by som si ho plánoval nechať do tých 300k, že? Tam nebola žiadna zmena týchto vecí v ramci faceliftu tuším
A pokiaľ mám správne info, tak z týchto problémov sa v podstate nedá nič nejak identifikovať vopred, okrem preventívnej vymeny, že?

Tak mám možnosť to zobrať na prehliadku do autorizáku, ale čo som čítal o tých problémoch čo si spomínal, tak v podstate nič z toho sa nedá nejak diagnostikovať, kým nieje neskoro, že?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: F01 740xD

Streda, 16. Októbra 2019, 01:21

presne ako pises, nic z tychto veci co spominas sa bohuzial dopredu ceknut neda, rataj skor s tou prevenciou
 
konkurent
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 8.5.2013
Kraj: Bratislavský

Re: F01 740xD

Streda, 16. Októbra 2019, 14:19

tak sa mi podarilo zohnať kontakt na pôvodného majiteľa, že sa mu môžem kľudne ozvať a povie mi všetko o aute, vzhľadom nato, že to už predal, aspoň nebude prikrášľovať, najhlavnejšie je asi sa informovať ohľadom oleju v automate, rozvodov/čerpadla že? aj keď to asi neriešil, keď sa toho zbavil pred najazdením 200k km no, na čo také sa ešte prípadne opýtať?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: voMacK a 10 neregistrovaných