... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Lukáš.m
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 22.9.2019
Auto: Bmw e46 316i
Kraj: Trenčiansky

e46 316i stracanie chladiacej kvapaliny

Nedeľa, 29. Septembra 2019, 22:11

Zdravím,mám problém s chladiacou kvapalinou,niekde mám veľký únik,doplnim a po chvili jazdy sa všetka stratí...raz som spozoroval ako vyteka cez odtokove potrubie ktoré usti nad prevodovkou kde na nu steka a vypusta sa z obehu,od motora mi nič netecie,žiadna hadica nič ale mám problém s kurenim,nejde mi teply vzduch,hoci mi studeni fúka,nemôže byť chyba v kureni? Keď som zapol ohrev tak mi všetka vytiekla cez tu odtokovu hadicu,auto stalo cca necely rok bez jazdenia,zo začiatku bolo počuť spod palubovky mierne syčanie ale už ani to neni počuť,prosím o radu
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: e46 316i stracanie chladiacej kvapaliny

Pondelok, 30. Septembra 2019, 03:54

1. Posledných 7 čísel VIN !
2. Odtokové potrubie v zmysle vypúšťania vody zo systému chladenia motora tam nie je, môže byť len nezapojená či utrhnutá hadica alebo iné mechanické poškodenie.
3. "Keď som zapol ohrev tak mi všetka vytiekla cez tu odtokovu hadicu..." Potom by to ukazovalo na ventil kúrenia či hadicu za ním. toto tu

Pozn,: Tých posledných 7 znakov VIN je dobre uvádzať preto lebo ich nakopíruješ do vyhľadávacieho okienka na tejto stránke vpravo hore ( klikneš dekódovať) a hneď máš otvorený katalóg konkrétneho typu vozidla !

Potom ti stačí skopírovať číslo dielu a v každom e-shope s náhradnými dielmi ti rovno vyhodí ponuku.

Príklad: Ventil kúrenia diel č.2 , jeho číslo OEM : 64118369805 a v obchode napríklad tu za 49,45 €. Na stránke predajcu si tiež môžeš otvoriť aplikácie v popise kde ešte sa vyskytuje. Prípadne číslo OEM priamo zadáš do googlu, spravidla ti vyhodí ako prvé stránky autodoc.sk alebo autodielyonline24.sk kde je postup rovnaký. Je dobre pozrieť cenu za dopravu aby to čo je na stránke lacnejšie nebolo nakoniec s prepravou drahšie.

Osobná skúsenosť: Všetky plasty , či už konkrétne diely alebo koncovky na hadiciach časom praskajú. Plast časom "vyschol" a kvôli vibrácií je náchylnejší na praskliny v ňom lebo pred 20 rokmi ich ešte nevedeli robiť tak pružné ako dnes, ale aj teraz to záleží od výrobcu aké zloženie materiálu použije. To isté platí pre gumu a hadice ktoré časom tvrdnú a rozpadajú sa. V E46-kách sú všetky kurvítka z plastu. A železné kurvítka sú ešte v relátkach centrálneho zamykania :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných