... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
gila
Autor témy
Príspevky: 207
Registrovaný: 15.4.2009
Kraj: Bratislavský

Plachta na negarážované auto - pre a proti

Pondelok, 16. Septembra 2019, 09:03

Caute, chcem sa spytat na vas nazor alebo skusenosti s ochrannymi autoplachtami, kedze garaz nemam moznost postavit, chcel by som to mozno poriesit takto jednoducho, ale niekde som pocul ze auto pod tym "nedycha" hlavne ked je dazdivo a snehovo a tym padom hrozi skorsia korozia. Je to pravda,alebo plachtu vrelo odporucate? :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Pondelok, 16. Septembra 2019, 13:42

A kde to chces mat a naco to ma sluzit? Chces zakonzervovat auto na zimu, ohcrana voci uv alebo aky je ciel?
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Pondelok, 16. Septembra 2019, 17:02

Plachtu by som akceptoval jedine v garazi. Vietor sa ti pekne s plachtou pohra a bordel co ti odspodu nafuka ti pekne obrusi lak.
 
gila
Autor témy
Príspevky: 207
Registrovaný: 15.4.2009
Kraj: Bratislavský

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Pondelok, 16. Septembra 2019, 21:30

Sysell, no ma to byt na auto ktore bude normalne vonku, na dazdi, snehu, a chcem skusit zabranit situacii ze cerstvo umyjem auto a za 2 dni ked ho zaprasi a naprsi tak je opat onicom :) plus samozrejme sa hodi v zime len zhodit plachtu so snehom, a ist. Ale na druhej strane RTG hovori tiez asi spravne.
 
Užívateľov profilový obrázok
eddone
Príspevky: 267
Registrovaný: 6.4.2018
Kraj: Košický

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Utorok, 17. Septembra 2019, 22:56

Nerozmýšľal si radšej nad prenájmom garáže? Pokiaľ jazdíš autom len príležitostne, garáž je jediná rozumná voľba. Pokiaľ jazdíš denne, autoplachta ťa rýchlo omrzí. Nehovoriac o príspevku od RTGho.
BMW e46 330iA (303) Ahorn Hochglanz
BMW e46 ///M3 (A08) Alu Shadow

Staré BMW = radosť z jazdy
Nové BMW = radosť z výbavy
 
Užívateľov profilový obrázok
lubjak
Príspevky: 11
Registrovaný: 17.5.2017
Auto: 330d
Kraj: Žilinský

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Streda, 18. Septembra 2019, 08:14

edoone mi zobral myslienku priamo z ust, chcelo by sa ti to aj viac x denne davat hore a dole? korozii a skrabancom a malym chybam krasy sa nevyhnes nijakym sposobom, kedze sa to auto bude pouzivat no, ale ak ho vytiahnes len na vianoce, velku noc a dusicky tak si daj do prenajmu garaz a potom ho zakryvaj plachtov, neviem ako u vas, ale napr. u nas keby si niekto zakryje auto plachtou do rana tam ta plachta nie je :D
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Streda, 18. Septembra 2019, 18:28

Pre negarážované auto jednoznačne neodporúčam. Ochrana to je jedine proti UV žiareniu. Inak sa ti tam bude držať vlhkosť a v zime keď na to nasneží alebo plachta na laku primrzne, to bude pre lak smrť a pre hrdzu super cesta ako sa rozširovať.
Ja plachtujem auto len v garáži aj to proti prachu viac menej a používam plachtu ktorá je z jednej strany potiahnutá rúnom aby som pri nasadzovaní lak zbytočne nešmirgloval.

Ak chceš auto ochrániť, prenajmi si garáž/kryté státie. Ak to nechceš riešiť tak, radšej daj lak riadne ošetriť a použi keramickú ochranu a z času na čas umy a navoskuj. Inak ma nenapadá ako by si auto chránil. Viem že na trhu sú dostupné rôzne nafukovacie garáže, kapsule atď ale s tým skúsenosť nemám, príde mi to kokocina.
Agelias© by migo
///MARKETING
 
trombolatom45
Príspevky: 4
Registrovaný: 7.3.2019
Auto: bmw 565i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Piatok, 20. Septembra 2019, 12:32

Ja som nebol nikdy zástancom týchto plácht, lebo keď sa to tak vezme, bude ešte špinavšie, ako keby stálo niekde len tak vonku
„Človek je najmenej sám sebou, keď hovorí o sebe. Daj mu masku a povie pravdu.“ — Oscar Wilde
 
gila
Autor témy
Príspevky: 207
Registrovaný: 15.4.2009
Kraj: Bratislavský

Re: Plachta na negarážované auto - pre a proti

Utorok, 24. Septembra 2019, 21:41

okey, dakujem za rady a skusenosti myslim ze dost rozumne a presvedcive :D takze plachta len v garazi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných