... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

obchodna sekcia
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

BMW e87 120d vs 118d

Sobota, 23. Marca 2019, 23:30

Zdravím ,
Kupujem prvé auto a už dlhšie pozerám práve po BMW 1 e87 ( 5 dverové ) vyberám z dvoch - 118d 90kw a 120d 120kw , vopred upozorňujem, že sa v autách nejak extra nevyznám. Mám dilemu s výberom týchto dvoch áut , viezol som sa v oboch cez 15km , obe majú pekný zvuk , nič nebúcha, neklepe , nevŕzga, motor ide plynulo , radosť s jazdy som mal v obidvoch, interiér aj exteriér je krasny, rozdielu sú -

BMW 118d od sukromnej osoby
90kw remap ( chip ) od kúpy, 280.000km , 2005, kúpené na sk , 2 majitelia ( v rodine ) , servisná knižka vedená do cca 150.000 , xenónové svetlá ( bielo - modré ) , bezpečnostné šrúby na kolesach, druhé pneu na plechu ( obe sady tak na dve sezóny ) , drobné kozmetické nedostatky , ručná brzda je vybraná a treba ju vymeniť za novú , len 1 kľúč , údajne po väcsom servise ( bez dokladovania filtre a olej každých 15k km , spojka, tlmiče, čapy, tyče riadenia, tyče stabilizátora, ramená síce myslím , že je cítiť vymenená spojka a možno tlmiče, celkovo reakcia auta sa mi zdá o niečo málo lepšia môže to byť aj vdaka tomu čipu ) predné okná v el. , Dazdovy senzor , brzdy? ( To okrúhle pri pohľade do disku :DD pri pohľade z vonku tmave ( ako hrdza ) cena 4000 eur

BMW 120d od predajcu
120kw bez chipu, 280.000km , 2006 , dovoz z nemecka a dotiahnuté na sk ( s originalitou ) , počet majiteľov neznámy , servisna knizka vedená origo do 180.000km , všetky okná v el. , 2x kľúč , strešné sklo, športové sedačky, predna kapota lakovaná inou farbou , dve sady pneu na hlinikoch CCA na dve sezony, predné pneu na letných na okamžitú výmenu , športové predné sedadlá s bočným vedením , svetlá halogen Bez angel eyes, ( brzdy? pri pohľade na kolesá z vonku pekné lesklé ), jemne upravený exteriér ( čierne ladvinky, čierne logo BMW predok a zadok , lakovana kapota , servis tam vraj tiež bol pravidelný ,ale bez záznamu :/ cena 4500 eur

Vravím je to moje prvé auto teda nerozumiem sa do toho , je mi jasné , že auta maji svoje roky a nabehané, ale po skúške oboch mi učarovali, kedze som šiel do 100km/hod o výkone v motore neviem veľmi porovnat , každý názor by mi však pomohol tak DAKJKEM ak si došiel až sem , písané na mobile..
 
Užívateľov profilový obrázok
DangerPowers
Príspevky: 19
Registrovaný: 2.3.2018
Auto: E87 118d LCI A/T
Kraj: Trnavský

Re: BMW e87 120d vs 118d

Utorok, 26. Marca 2019, 16:14

To je tazko povedat takto , je to vela km, ale ceny su celkom ok. Tieto M47 motory drzia este dnes. Ja by som volil asi skor to s SK povodom
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: BMW e87 120d vs 118d

Utorok, 26. Marca 2019, 16:27

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 10:37, upravené celkom 1 krát.
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

Re: BMW e87 120d vs 118d

Štvrtok, 28. Marca 2019, 22:03

Dík moc chlapci , vzal som to s SK pôvodom, keďže to druhé 120d bol dovoz a ďalší traja majitelia na SK, taktiež na auto bolo založené právo ( síce úver splatený , ale stále vedeni v registri )

tá 118d bola na dviháku v servise a vraj okrem výmeny ručnej brzdy a vecí okolo a výmeny oleja s filtrom autu nič netreba :3035:

Možno ak niekto pozná e87 a bie, ktoré veci treba prípadne ešte skontrolovať , rád to nechám preveriť :300f:
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Príspevky: 50
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: BMW e87 120d vs 118d

Sobota, 14. Septembra 2019, 19:22

Tak isto som kúpila dovoz, v servise som si to s pánom prešla a povedali mi, že je v top stave BMW 118D pod 195tkm, no aj tak ma čaká výmena olejov a filtrov a tak isto ručná brzda nedrží nic
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW e87 120d vs 118d

Utorok, 17. Septembra 2019, 23:37

Onestep napísal:
Dík moc chlapci , vzal som to s SK pôvodom, keďže to druhé 120d bol dovoz a ďalší traja majitelia na SK, taktiež na auto bolo založené právo ( síce úver splatený , ale stále vedeni v registri )

tá 118d bola na dviháku v servise a vraj okrem výmeny ručnej brzdy a vecí okolo a výmeny oleja s filtrom autu nič netreba :3035:

Možno ak niekto pozná e87 a bie, ktoré veci treba prípadne ešte skontrolovať , rád to nechám preveriť :300f:
Kupujes vozidla takmer na sklonku zivotnosti, a co najhorsie, na totalnom spodku cenovych relacii pre danny model. Co od toho ocakavas? Ze toto je zostatkova hodnota vozidla, ktoru zaplatis, a je koniec? Omyl....... Priprav si rezervu najlepsie vo vyske ceny vozidla co kupujes... kupujes totizto kus srotu, na ktorom sa moze cokolvek drahe posrat v kratkom case.... A to je chyba kupovat vozidlo na spodnej hracnici jeho ceny a este sa aj nevyznat v tychto veciach... Je to obrovska davka naivity.... Ak ti mozem poradit ako vseobecne mimo "bmw", nechaj tu styrku ako akontaciu, a zvysok chod na splatky a chod do lacneho noveho vozidla akejkolvek znacky. Pri bmw sa rozhodne nepozeraj a ani neriad pohladmi na vonkajsiu fotkovu krasu a navonany interier, to je to posledne, na co sa pozera pri kupe takeho vozidla....
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

Re: BMW e87 120d vs 118d

Štvrtok, 19. Septembra 2019, 17:20

airbone napísal:
Kupujes vozidla takmer na sklonku zivotnosti, a co najhorsie, na totalnom spodku cenovych relacii pre danny model. Co od toho ocakavas? Ze toto je zostatkova hodnota vozidla, ktoru zaplatis, a je koniec? Omyl....... Priprav si rezervu najlepsie vo vyske ceny vozidla co kupujes... kupujes totizto kus srotu, na ktorom sa moze cokolvek drahe posrat v kratkom case.... A to je chyba kupovat vozidlo na spodnej hracnici jeho ceny a este sa aj nevyznat v tychto veciach... Je to obrovska davka naivity.... Ak ti mozem poradit ako vseobecne mimo "bmw", nechaj tu styrku ako akontaciu, a zvysok chod na splatky a chod do lacneho noveho vozidla akejkolvek znacky. Pri bmw sa rozhodne nepozeraj a ani neriad pohladmi na vonkajsiu fotkovu krasu a navonany interier, to je to posledne, na co sa pozera pri kupe takeho vozidla....
Ďakujem za triezvy názor :idea:
Pôvodne som oslovil veľa odborníkov s recenziami na nete zo skúseností nikto nemal ochotu prísť pozerať BMW a vôbec nie naftu. Auto bolo u koki a čosi má za sebou , ale vraj je na tom dobre. Priateľka si už šetrí na niečo nové okolo 10 tis. , Ja osobne mám audinu , ale kupoval som ju 3 ročnú od kamaráta a ten o aute vedel prvé posledné. Dík moc ešte raz , súhlasím úplne ( btw po veľa diskusiách na tomto fóre a v koki Prešov som zmenil názor na BMW )

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní