... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
igino.original
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 16.9.2019
Auto: G30
Kraj: Trnavský

G30 iDrive vs. Connected Drive a Spotify = nefunguje?

Pondelok, 16. Septembra 2019, 17:23

Caute,

BMW G30 s connected drive pripatkom vybavy
iDrive - nainstalovana posledna aktualizacia
Samsung Galaxy s9+ andriod 9 - nainstalovane poslede updates
Android app Connected - najnovsia verzia
testovane verzie Spotify - 8.0.x a posledna dostupna verzia

ked zapnem auto pripoji sa mi telefon, apka Connected na mobile ukazuje ze je spojena s autom.
na iDrive prejdem do connected drive kde vidi aplikacie vozidla a aplikacie smartphonu
no nanestastie, v casti smarphone apps vidim nieco ako "audioplayer". takato aplikacia v menu mojho telefonu neexituje. ak zvolim tuto app na idrive ako zdroj hudby, zacne hrat par pesniciek co mam na sd karte ale neni mozne vidiet ziadne skladby ani playlisty zo Spotify (obviously). Ikona Spotify nie je absolutne v iDrive dostupna - auto nevie za taku app mam v telefone.
na US fore som nasiel ze ludia mali stastie so starsou verziou Spotify 8.0 ktoru som tiez testoval no vysledok je rovnaky.
najhorsie je ze ak zvolim moznost "audioplayer" na iDrive po vystupeni z vozidla telefon pokracuje v prehravani hudby ale na telefone nevidim ziaden prhravac a po zrolovani hornej listy taktiez nic.

prikladam printscreen z Connected aplikacie z mobilu aj link na official BMW youtube channel kde je navod ako by to malo fungovat.



link na printscreen: https://i.imgur.com/P2I7QGb.jpg

skusal som volat na BMW zakaznicku linku z menu auta - nevedeli a odporucili mi navstivit servis
taktiez som volal na Samsung zakaznicku linku - odporucili mi nejake moznosti (ktore som ako clovek pracujuci v IT uz predtym vyskusal sam). taktiez mi odporucili ze pre ich flagship telefony ponukaju Moje Galaxy Premium Service a mozem sa zastavit s autom a telefonom u nich ze sa na to pozru.

dnes vecer to idem skusit s inym andriod telefonom ako Samsung a uvidime.
ak to nepomoze pojdem do Samsung, resp. BMW servisu vyriesit tento problem a dam vediet.

ma niekto s tymto pozitivnu skusenost? ak hej podelte sa prosim.

dakujem
 
RadimG16
Príspevky: 1
Registrovaný: 17.9.2019
Auto: F45
Kraj: Bratislavský

Re: G30 iDrive vs. Connected Drive a Spotify = nefunguje?

Utorok, 17. Septembra 2019, 13:04

Čau,
nemôže byť problém v tom, že podľa printscreenu máš v mobile aplikáciu BMW Connected Classic?
Existuje aj verzia BMW Connected, tá ale na SK zatiaľ nie je prístupná cez Google Play, treba si ju stiahnuť ako apk.
Lebo na mojom aute (F45) a so Samsungom Galaxy S10 mi to fungovalo presne ako v tom videu..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných