... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 08:23

co som kukal tak ludia sa najviac smeju na tom ze robis 4K video pri 60fps a na mobile mas 720p a 64 GB storage
ale este som sa nan poriadne nepozrel tak nechcem byt zly ale ocakavam klasiku
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 08:46

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 09:55, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11989
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 09:56

lipo: sak ked chces tocit 4K videa nekupis si logicky 64GB telefon.. mas moznost aj 512GB, a ked uz sme pri tom, samsung to ma ako? :-O
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 10:11

microSD? :D
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 10:18

no posledny je od 128 a ano hlavne si tam mozes dat dalsi storage vo forme SD up to 512
ale toto je taky detail lebo vacsina ludi to nepouziva intenzivnejsie

mne je skor divne to ze tam stale dali 720p ehm na display
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11989
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 19:35

viktor: ktory novy samsung to zrusil SDkarty? :-O

posledny je od 64, a aj tie nove.. ja si napriklad prave kupim tu najmensiu verziu, kedze si platim icloud a mam 200GB v cloude, takze nepotrebujem fakt viac.. aj 64 mi vpohode staci.

co mas s displejom vlastne? 5.8" ifon ma vyssie rozlisenie jak vlajkova lod S10 6.3"
a je to viac jak fullhd.. takze nechapem na co narazas :-O

ked hovoris o 11ke (teda nastupcovi XR), tak to ma byt lacnejsia alternativa, a ma to len LCD panel, ked chces lepsi, nech sa paci, tam je pro. nerozumiem co je na tom nepochopitelne :-|
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Autor témy
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 20:27

Fuxxo zaplať si amazon prime, a máš neobmedzený cloud v cene, môžeš kukať kopu filmov a seriálov, rýchle dodanie tovaru od nich, podľa mňa není o čom za tých pár eur za rok.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 20:30

Inak ja sa stale ludom divim ze riesia nejake fullHD rozlisko na 6tich palcoch displaya, odhladnuc od telefonov.... co ich mate nalepene na nose tie displaye ci naco vam rozlisko ktoreho realny prinos je nula cela nula nula nula nic? Aby ten panel viac zral baterku alebo naco? Rovnako 4k displaye na 13 palcovych notasoch, naco? Realne to pouzije iba fuxxo ked chce vyretusovat skrabance na e63jke a pre vsetkych ostatnych je to len zbytocny priplatok. Co sa mna tyka jediny fail je ze 11tka nema oled, pri tej cene by tam uz mohol byt. Inak top fon pre userov a ak sa Xr predavali dobre tak toto sa bude lepsie.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 20:33

A Samsung s10+ ma predsa aj 1tb ked nevies co zo sebou
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11989
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 11. Septembra 2019, 20:59

pistacik11 napísal:
Fuxxo zaplať si amazon prime, a máš neobmedzený cloud v cene, môžeš kukať kopu filmov a seriálov, rýchle dodanie tovaru od nich, podľa mňa není o čom za tých pár eur za rok.
HA? :-D co to ma s telefonom spolocne? :-D ja mam cloud od eplu, urcite si nebudem kupovat nejaky amazon ktory mi je na dve veci, apple mam vsetko vsade, a funguje to tak ze ani neviem.
a tie filmy a serialy by boli popici, keby som mal dostatocne rychly internet :-( skusal som prime ked vysla druha seria grand tour, ze to budem kukat na 55" telke, no hovno budem kukat, ani fullhd mi nestihalo nacitavat :-/ tak som sa na to vysral..

heroe napísal:
Inak ja sa stale ludom divim ze riesia nejake fullHD rozlisko na 6tich palcoch displaya, odhladnuc od telefonov.... co ich mate nalepene na nose tie displaye ci naco vam rozlisko ktoreho realny prinos je nula cela nula nula nula nic? Aby ten panel viac zral baterku alebo naco? Rovnako 4k displaye na 13 palcovych notasoch, naco? Realne to pouzije iba fuxxo ked chce vyretusovat skrabance na e63jke a pre vsetkych ostatnych je to len zbytocny priplatok. Co sa mna tyka jediny fail je ze 11tka nema oled, pri tej cene by tam uz mohol byt. Inak top fon pre userov a ak sa Xr predavali dobre tak toto sa bude lepsie.
ja to tiez nechapem, dolezite je ppi, co ma apple velmi vysoke, a pixely tam proste nevidis, zena ma xR a ten telefon je absolutne famozny, a tiez neviem naco by tam bol OLED, ifony velmi dlho vydrzali s led displejmi a boli stale minimalne porovnatelni jak konkurencia, a je mi jedno ci to bude 1080p alebo 720p, filmy aj tak na tom pozerat nebudem, kedze nepracujem vo VW alebo v podobnej fabrike :-D 11ka sa bude predavat este lepsie, Xrko je vyborny telefon.. plus ho zlacnili a nechali vo vyrobe, takze som zvedavy jak sa to odzrkadli u operatorov..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 12. Septembra 2019, 00:10

heroe napísal:
Inak ja sa stale ludom divim ze riesia nejake fullHD rozlisko na 6tich palcoch displaya, odhladnuc od telefonov.... co ich mate nalepene na nose tie displaye ci naco vam rozlisko ktoreho realny prinos je nula cela nula nula nula nic? Aby ten panel viac zral baterku alebo naco? Rovnako 4k displaye na 13 palcovych notasoch, naco? Realne to pouzije iba fuxxo ked chce vyretusovat skrabance na e63jke a pre vsetkych ostatnych je to len zbytocny priplatok. Co sa mna tyka jediny fail je ze 11tka nema oled, pri tej cene by tam uz mohol byt. Inak top fon pre userov a ak sa Xr predavali dobre tak toto sa bude lepsie.
wtf, aj televizor mas este HDready?
ja mam na 6,1" 2K rozlisenie a musim povedat, ze si to uzivam a citim sa dobre. Text je krasny, zaobleny, bez neprijemneho rastru, aj pri malych pismenach. Na 25" monitore mam 2K a po tom co som videl priatelkin 27" 4K, tak mne je to 2K malo. Proste pri spravnom zdroji vsetko na vyssom rozliseni vyzera lepsie.
720p je na mobile v roku 2019 VYSMECH. Ale ludia to budu kupovat jak besni (za 700euri jak by dal). Chcel som na skusku vziat iP 7/8, ale nedokazem sa na ten displej pozerat. Ano prekonal magicku hranicu 300 ppi, ale mne to je proste malo. Nehovorim, ze rozdiel uvidi kazdy (ked cely den zvaras tak ti je asi na vecer jedno jake mas rozlisenie, to chapem), ale ked uz iP ma taky mastny priplatok, clovek by cakal ze budu pouzivat lepsie rozlisenie nez mal Samsung 3 roky dozadu no...
A ak by 11tka mala OLED pri zachovani rozlisenia, vyzeralo by to este horsie - kvoli samotnej podstate technologie oled pouzitej v telefonoch.

Inak uplne obdivujem, treti rok rovnaky dizajn (radost robit dizajnera na Ajfony), a oni to dokazali este viac dokurvit :D ta zadna strana je otras.
Najsmutnejsie je ale, ze rovnako zle zozadu bude vyzerat Pixel 4. Aspon sa hecli na predku, nebude notch, iba o nieco hrubsi vrchny okraj, kde budu senzory na bezdotykove gesta. A podla vsetkeho nebude mat snimac odtlackov, iba face unlock podobny tomu na iP.

Snad nove 11 Pro, Pro Max budu fakt excelovat co sa fotoaparatu tyka, a snad ponuknu aj nadpriemernu vydrz. Lebo inak nevidim tie inovacie, kde sa stale toci 3 rok dovnaky koncept, za priplatok ofc. 64GB zakladna pamat je dalsi, uz klasicky vysmech, jednoznacne tam malo byt 128GB...

Obrázok
Vskutku "spickovy" dizajn - oproti zadnej stene je vyvyseny ten 'stvorec' obsahujuci kamery, z neho este potom vytrca kazda kamera separatne. To chce fakt profi dizajnera, Dzonko Ivo sa zas prekonal
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 12. Septembra 2019, 07:03

mat zakaznikov ako vy by bol sen :)
1080p je zbytocny 720p setri baterku vlastne mali ist na 360p aby vydrzal este viac ;) (a ano mobil mam pred xichtom, nik nan nepozera z pol metra)
dizajn je uplne nadherny preto je rovnaky x rokov, vlastne az na tie fotaky co nejdem radsej komentovat
a viac storage ? pff naco ved ja rad minam peniaze na dodatocne sluzby, co som ja daky sedlak co nema peniaze ?
dat na najnovsi model uz roky pouzivany usb c ? ale kde !! ved preco by sa mal dat rovno prepojit z macbook radou ked si mozem kupit redukciu a minut dalsie peniaze

mne fakt stoji rozum nad vami :)
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 12. Septembra 2019, 13:21

Ja vidím najväčší problém v základnom iPhone 11 ktorý bude najpredávanejší. Zatiaľ čo design iPhonu 11 Pro v tej matnej zelenej sa mi ešte ako tak celkom páči iPhone 11 mi príde strašne zastaraný. Ten telefón ma hrubé rámčeky ktoré v puzdre pôsobia ešte hrubšie a keď vedľa neho položím Samsung Note 10 tak ten Samsung vyzerá minimálne o 2 roky dizajnovo napred, je ľahší, tenší, displej snáď zaberá 98% prednej strany a v ruke hneď pôsobí moderne a nie zastaralo a hrubo.. Ďalšia vec je že ten Samsung je síce o 130€ drahší ale je kompletne vo všetkom lepší a ten rozdiel v cene mi nepríde moc, hlavne keď Samsung na to určite dá čoskoro 30% zľavy a podobne akcie ako vždy.. Na to že ma veľmi kvalitný OLED vs LCD, 256GB vs 64GB, 3 fotoaparáty vs 2, reverzné nabíjanie, S pen, modernejší design mi to príde atraktívnejšia voľba.

U iPhonu 11 Pro sa mi páči 6GB ram ten telefón bude s A13 extrémne výkonný. Čo sa mi nepáči je prečo začal Apple namiesto 2 rokov nechávať rovnaký design 3 roky? To už človeka prestane baviť platiť 1300€ za to isté.. Vadí mi že opäť všetky iPhony nemajú USB C a nie len preto že by ti konečne mohol hocikto požičať nabijačku, že to je rýchlejšie rozhranie, že by bolo možné len pripojiť USB C kábel do TV a z iPhonu pozerať hneď fotky a videá ale preto ze len kvôli nenažranosti pár centov Applu že z USB C nič nemajú a na lightningu vyberajú licenčný poplatok sú ochotný stále vnucovať tuto históriu ľuďom, to mi príde už úplne udrete na hlavu. Rovnako keď iPhone Pro ma vraj všetko Pro tak okrem toho že nemá USB C čo Pro rozhodnite nieje tak v základe ako Pro mohol mat 128GB a nie 64GB ako basic model iPhone 11 hlavne keď pamäťové čipy sú dnes extrémne lacné.. Až na tieto veci a cenu mi príde iPhone 11 Pro max ako veľmi veľmi dobrý fon. A ozaj ani jeden nový iPhone už nepodporuje 3D touch. Pozitívne aspoň je že baterka vydrží o 5h viac čo je brutal skok dopredu.

Čo ma extrémne prekvapilo je cena 5$ za Apple TV+. To mi príde ako veľmi lacné a ďalšie prekvapenie bolo že tuto službu dostane každý k novému Apple produktu na rok úplne zdarma, to je veľmi pekný bonus a gesto.

Sklamanie sú AW5 ktoré snáď okrem nových prevedení nestoja ani za reč oproti AW4..

Ďalšie sklamanie je prečo pre boha v novom iPade nechali stále ten istý zastaraný cpu A10 ktorý mal aj iPad 2018? Tam rozhodne mal byt aspoň o generáciu novší cipset, vďaka tomuto ten nový iPad skorej zostarne nakoľko iOS sú viazane aj na CPU. Nechápem prečo to spravili, vždy na novšom produkte bol aj lepší HW. Aspoň že ten displej poriadne vylepšili.
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 12. Septembra 2019, 16:26

Killo napísal:
wtf, aj televizor mas este HDready?
ja mam na 6,1" 2K rozlisenie a musim povedat, ze si to uzivam a citim sa dobre. Text je krasny, zaobleny, bez neprijemneho rastru, aj pri malych pismenach. Na 25" monitore mam 2K a po tom co som videl priatelkin 27" 4K, tak mne je to 2K malo. Proste pri spravnom zdroji vsetko na vyssom rozliseni vyzera lepsie.
720p je na mobile v roku 2019 VYSMECH. Ale ludia to budu kupovat jak besni (za 700euri jak by dal). Chcel som na skusku vziat iP 7/8, ale nedokazem sa na ten displej pozerat. Ano prekonal magicku hranicu 300 ppi, ale mne to je proste malo. Nehovorim, ze rozdiel uvidi kazdy (ked cely den zvaras tak ti je asi na vecer jedno jake mas rozlisenie, to chapem), ale ked uz iP ma taky mastny priplatok, clovek by cakal ze budu pouzivat lepsie rozlisenie nez mal Samsung 3 roky dozadu no...
A ak by 11tka mala OLED pri zachovani rozlisenia, vyzeralo by to este horsie - kvoli samotnej podstate technologie oled pouzitej v telefonoch.
ale ved o tom pisem, rozlisko je uplne irelevantne ked uz nevidis jeho pridanu hodnotu, pokial vidis pri pouzivani pixely na tom 6,1 palcovom fone tak ti gratulujem konkretne to ma 326 ppi uz od iphonu 4 tusim

ten tvoj 2k monitor (verim ze si myslel 1440p) ma 109 a priatelkin 4k ma 163 a to uz je na monitor velmi dobre ako si sam povedal...... a to sa nan pozeras z akej dialky cca 40cm? ak sa na mobil pozeras z co i len polovicnej vzdialenosti tak je to proste kvalitnejsi zazitok, a je mi ta velmi luto lebo mat mobil 20 cm od nosu tak to je na chuja.......

nehovorim ze by za tie prachy nemal mat aspon 8k, o tom potom, ale realny prinos takeho displaya by fakt bol iba v tom ze by skratil vydrz baterky....

Posledna veta ma ale zaujala posli mi pls link o tom ako rovnake rozlisko vyzera na roznych displayoch v telefonoch rozdielne.

Lipo69 napísal:
mat zakaznikov ako vy by bol sen :)
1080p je zbytocny 720p setri baterku vlastne mali ist na 360p aby vydrzal este viac ;) (a ano mobil mam pred xichtom, nik nan nepozera z pol metra)
dizajn je uplne nadherny preto je rovnaky x rokov, vlastne az na tie fotaky co nejdem radsej komentovat
a viac storage ? pff naco ved ja rad minam peniaze na dodatocne sluzby, co som ja daky sedlak co nema peniaze ?
dat na najnovsi model uz roky pouzivany usb c ? ale kde !! ved preco by sa mal dat rovno prepojit z macbook radou ked si mozem kupit redukciu a minut dalsie peniaze

mne fakt stoji rozum nad vami :)
ohladom rozliska vid vyssie, so sa tyka storage si mysim ze to napisal dostatocne fuxxo, uz som sa tu niekde do podobnej debaty zapojil, ale opytam sa znova, len pre zaujimavost co v tych mobiloch mate ze vam treba 128gb pamat (a to nehovorim o vyssich kapacitach)?

a dizajn? Osobne vidite nejake rozdiely akoze wow efek pri hocijakych telefonoch? dve dizajnove zmeny ktore som zaznamenal ja bol prechod od tlacitiek na dotykace a dalsi prechod na full screen dotykace. Tamtie lesky a odrazy a duhy a chujoviny su na grcanie a vlastne kazdemu uplne ukradnute lebo aj tak vsetek dizajn kazdy co si to kupi dojebe ultra nerozbitnym sklom a k tomu ultranerozbitnym puzdrom

usb-c suhlas
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 12. Septembra 2019, 23:44

My bad, ano 1440p, podla nejakeho fora co som teraz nasiel tak vraj "2.5K". Pointa je, ze ked som si raz zvykol na jemne a hladke pismo, ked sa potom vratim na nizsie rozlisenie trha mi to oci, kym si na to nezvyknem.
Neviem z akej vzdialenosti pozeram, 10 rokov som kratkozraky, tak cca 1m, ale proste na pisme ten rozdiel vidim. Ja nepotrebujem do mobilu pozerat z jedneho metra, s vystretymi rukami to pouzivat :D Neviem co je na tom na chuja dat si male pismo a precitat si obsirnejsi text bez scrollovania kazdych 5 sekund.
Ale je to jedno, niekto to vidi, niekto nie. Ale pri dnesnych grafikach, digitalnom obsahu vo vysokom rozliseni, rychlych internetoch sa mi zda spiatocnicke pouzivat archaicke rozlisenia. Ak je problem s vydrzou baterie, tak treba prist s kvalitnejsimi clankami, nie dokola sa vyhovarat ze nemozme dat vyssie rozlisenie lebo trpi vydrz.

K tomu poslednemu - amoled pouziva Pentile maticu - pixel je tvoreny DVOMA subpixelmi - cerveny/zeleny, alebo modry/zeleny (z dovodu rychlejsej degradacie modreho substratu na OLED technologii). Klasicke IPS ma subpixely 3 - RGB.
Takze Amoled na rovnakom rozliseni (berme fullHD 1920x1080) sice ma rovnako ZELENYCH subpixelov 1920*1080= 2 073 600, lenze ma iba polovicu modrych, a polovicu cervenych subpixelov z daneho poctu -> MODRYCH = 1 036 800, CERVENYCH 1 036 800.
Sumarizacia - OLED = 4 147 200 subpixelov, LCD = 6 220 800 subpixelov, kde vidis ze realne efektivne rozlisenie Amoledu su 2/3 z LCD.
Aby to nebolo tak jednoduche, Samsung prisiel s usporiadanim subpixelov nazvanym Diamond Pentile, aby minimalizoval prave tu kostrbatost.
A este asi najhlavnejsia vec - rozdiel je skoro neviditelny pri obrazkoch, videach a podobnom obsahu. Rozdiel je najlepsie viditelny geometrickych tvaroch v kontrastnej farbe oproti pozadiu - tj. trivialny priklad je cierne pismo na bielom pozadi (pismo dostatocne male, ak sa zobrazuju 4 pismena cez cely displej samozrejme to vidno neni)...

Posledna spekulacia a zhrnutie - asi najlepsie si pamatam na Galaxy Note 3 - 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~386 ppi density) - ppi je nad 300, tak to znaci "retina" displej. Lenze realne ppi boli 2/3 z 386, a teda ~257,3, co uz je pod retinou, preto bolo vidiet kostrbatost. Ano bolo to nejakych 6 rokov dozadu, odvtedy tie displeje presli velkym vyvojom dopredu, princip ale zostava - das vedla seba rovnako velke displeje, zobrazis rovnaky text, tak na amolede bude o nieco horsi.

Koniec koncov ta kostrbatost bol dovod (alebo jeden z dovodov), preco Apple vtedy este nedavalo Amoled do iPhonov.

Zdrojov k tomu moc neni, nikto to neriesi, lebo kazdy vidi len benefit Amoledu... Na forach sa da najst zopar ludi co ma podobnu skusenost ako ja
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
obrazky su zamerne vybrate, aby poukazali na rozdiel. V realnom zivote to nie je tak velmi badatelne (niekto si to vsimne viac, niekto vobec)....
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Ap4che a 15 neregistrovaných