... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 9. Júla 2019, 19:16

Vo vecsine ak nie vsetkych krajinach EU su iba 2 obmedzenia ohladom kamier - 1. aby neboli umiestnene tak, aby ti branili vyhladu co je logicke kazdemu pricetnemu a 2. Zaznam nesmies zavesit verejne na net tak, ze je mozne niekoho identifikovat.To je to GDPR. Ak sa ti nieco po ceste stane, tak v kazdej normalnej krajine zaznam beru ako dokaz.

Ak sa mi podari najdem aj presnejsi popis, lebo existovala aj lepsia diskusia ako tato:
https://www.auto.cz/diskuse/69512/1

Kazdopadne na aktualnych mediach neznasam to, ze jedna agentura vypluje nejaku sprostost a pseudonovinari to do bodky navzajom kopiruju - ak nie uprava povodneho clanku so vsetkymi spomenutymi sprostostami, tak si to kopcia navzajom. A potom sa vsade objavi rovnaka hlupost a ak sa clovek niecomu trochu viac rozumie, si moze akurat vlasy trhat...
 
Užívateľov profilový obrázok
Markusso
Príspevky: 137
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 16. Júla 2019, 06:28

tieto články mám pocit, že vychádzajú rok čo rok a pritom stále sa nič nemení pri tej pzp, stále je to také isté, čiže pre mňa už toto žiadna novinka, už taký článok ani nemám chuť otvoriť, lebo zase len znechutený ostanem :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
tominno
Príspevky: 57
Registrovaný: 27.3.2017
Auto: e 39 525 tds 1998
Kraj: Trenčiansky

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 18. Júla 2019, 07:28

rtg prirodzene, tá kamera nemôže zavadzať, ale tak to by malo byť jasné každému šoférovi, že tým ohrozuje sám seba, keby to mal nejako v zornom poli, že by to vadilo, čo sa zase týka toho aké články vychádzajú, tak ja od istého obdobia sa nad tým nepozastavujem, stačí, keď vidím len nejaký názov článku, že by mali preplácať výmenu a ani to neotváram, lebo mi je jasné, že by som sa len vytočil
pumpa môj druhý domov
 
Užívateľov profilový obrázok
Flaco
Príspevky: 157
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Pondelok, 22. Júla 2019, 09:21

je to o tom len si to dobre precitat a neverit hned nazvu clanku ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
tuti
Príspevky: 41
Registrovaný: 13.4.2017
Auto: 530 e39 touring
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Pondelok, 29. Júla 2019, 12:10

tiez nechapem co ma ochrana udajov s tymito vecami, mne manzelka kupila kameru uz pred nejakym casom, odkedy ju mam odvtedy je v krabici, akurat co som ju pozrel a vratil spat, neviem sice ci som urobil dobre, ale zatial nejako necitim potrebu ju mat, aj ked asi len do casu :D
„Víťaz nie je ten s najrýchlejším autom, ale ten, kto odmieta prehrať.“
 
Užívateľov profilový obrázok
tominno
Príspevky: 57
Registrovaný: 27.3.2017
Auto: e 39 525 tds 1998
Kraj: Trenčiansky

Re: Prasknute celne sklo

Piatok, 2. Augusta 2019, 10:37

tak ono to je dobré mať nielen kvôli praskline na skle, ale aj kvôli nehode, to nevieš kedy čo sa môže stať a keď ju máš doma, tak by bolo fajn si ju dať, má to svoje výhody, keď už do toho ste tie peniaze dali, chápeš ;)
pumpa môj druhý domov
 
Užívateľov profilový obrázok
tuti
Príspevky: 41
Registrovaný: 13.4.2017
Auto: 530 e39 touring
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 6. Augusta 2019, 13:24

kvoli nehode to asi skor ze keby sa nieco udeje, ze ja vrazim do dakoho alebo niekto do mna ale co sa tyka skla tak mam poistenie celneho skla, co som v hornete uzatvaral takze skrz sklo mi je to v podstate jedno chapes, ked tam nepotrebujem mat pri tom ziadneho vinnika aby mi to preplatila ta poistka alebo co
„Víťaz nie je ten s najrýchlejším autom, ale ten, kto odmieta prehrať.“
 
Užívateľov profilový obrázok
Spojler
Príspevky: 67
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Pondelok, 12. Augusta 2019, 10:23

nemusis mat vinnika, to je jedna vec, ale tak mysli aj na tu bezpecnost, ze keby sa nehoda stala, sak ked to mas doma, tak sa nic nestane ak si ju das, myslim, ze to budes mat len jak benefit :D
 
Užívateľov profilový obrázok
norokuko
Príspevky: 34
Registrovaný: 5.6.2017
Auto: X4
Kraj: Nitriansky

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 20. Augusta 2019, 08:25

Ale sak ho nechaj je to vsetko na nom ako chce ako a co on povazuje za dolezite!
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 20. Augusta 2019, 08:54

tu aj diskutuju realne cloveky alebo tu niekto testuje boty?
 
renzo
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.5.2017
Auto: 530 e39
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 22. Augusta 2019, 09:20

čaute.
dávali ste niekto opravovať rozsiahlejšiu prasklinu? podobá sa to trochu na pavučinu, má to cca nejakých 5 centimetrov, neviem že či bude stačiť oprava, ale či budem musieť riešiť to, že dať vymeniť celé sklo hneď
jak dlho sa dnes čaká na dodanie skla? či už sa nečaká? majú servisy na skladoch??
Live my dream
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 22. Augusta 2019, 09:23

taku prasklinu ti nikto nebude opravovat, to sa musi vymenit. zalepit zivicou sa daju male bodky maximalne.
 
renzo
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.5.2017
Auto: 530 e39
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 22. Augusta 2019, 09:39

dík za odpoveď.
malé bodky, čiže len nejaký taký ťukanec hej? moc si ma teraz nepotešil, myslel som, že snáď sa to bude dať nejako zaliať alebo čo. lebo keď si predstavím, že meniť celé sklo, tak to sú výdavky navyše, ale tak budem to musieť prežiť :-D
si asi najskôr ceny pozisťujem po servisoch, že kde by ma to jak chytilo :-D
Live my dream
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 22. Augusta 2019, 10:14

sklo samotne nebude take drahe, bude ich viac typov podla toho ci mas dazdovy senzor alebo nie, ale sklo na e39 do 150 asi eur kupis aj s lepiacou sadou, a potom uz podla ceny v servise, nejake hornety a podobne autosklarske firmy ti to aj ked to nepojde na poistku nacenia tak na 280-350 eur cca, v nejakom malom servise by to mozno bolo o malo menej, ale rataj, ze 250 na to minies minimalne.
 
Užívateľov profilový obrázok
Markusso
Príspevky: 137
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Piatok, 23. Augusta 2019, 10:19

keď už je väčšia prasklina alebo rovno pavučina, tak to pochybujem, že by sa na opravu ktosi dal, lebo to môže už sklo byť oslabené a nemusí tú opravu zvládnuť a najmä myslím, že aj keby sa to opraviť podarilo, tak aj tak by to nebolo bez ujmy, niečo by na tom skle ostalo
nebolo by jak nové

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných