... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
trruddy
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 525TDS E39 touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

zaseknute 5-te dvere E39 touring

Pondelok, 16. Januára 2012, 15:59

Zdravim.Viete mi prosim niekto pomoct?Nedaju sa mi otvorit 5te dvere na mojom combajne.Nenasiel som to v ziadnej teme.kazdy pise,ze mu iba nedotvara (nedotahuje),ale ja mam opacny problem.Mne to po stlaceni vonkajsej klucky povoli,ale neodisti.To iste mi urobi aj po stlaceni otvarania z miesta vodica.Proste neda sa otvorit kufor.Musim preliezt cez zadne sedadlo a odistit tym plastovym tiahlom.Dik za rady.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Pondelok, 16. Januára 2012, 16:26

Neotvára ti zámok naspodu 5. dverí, skús to nejako núdzovo otvoriť zvnútra a bude treba poopravovať polámané káble hore v tom prechode do dverí...
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Pondelok, 16. Januára 2012, 16:26

Mas pravdepodobne zlomeny snek v motorceku dotahovania. Ked stlacis otvorenie kufra, zacne motorcek "rapkat"?
 
trruddy
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 525TDS E39 touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Utorok, 17. Januára 2012, 20:11

Asi ste ma nepochopili,alebo som sa zle vyjadril.Ked privriem kufor (5te dvere),pekne sa mi zatvori a dotiahne.Kufor je pekne dovrety a drzi aj pocas jazdy.Ziadny problem.Ale ked ho chcem otvorit,tak iba pootvori,ale neotvori.A ked znova stlacim klucku,tak iba pritiahne a zase povoli,ale neodisti.To znamena,ze zostane pootvoreny,ale otvorit sa neda.
 
trruddy
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 525TDS E39 touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Utorok, 17. Januára 2012, 20:14

crumar napísal:
Mas pravdepodobne zlomeny snek v motorceku dotahovania. Ked stlacis otvorenie kufra, zacne motorcek "rapkat"?


Ked stlacim otvaranie,tak normalne povoli,pootvori,ale neotvori.Je pocut iba ten motorcek,ktory dotahuje a nic viac.Ziadne rapkanie.
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Utorok, 17. Januára 2012, 22:13

Presne takto sa to spravalo u mna, ked sa mi rozlamal snek v motorceku. Dvere sa dali otvorit len mechanickym tiahlom pre nudzove otvorenie. Spinacom na dverach a vpredu ich len pootvorilo ale otvorit sa nedali.

trruddy napísal:

Ked stlacim otvaranie,tak normalne povoli,pootvori,ale neotvori.Je pocut iba ten motorcek,ktory dotahuje a nic viac.Ziadne rapkanie.
 
trruddy
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 525TDS E39 touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Streda, 18. Januára 2012, 12:09

crumar napísal:
Presne takto sa to spravalo u mna, ked sa mi rozlamal snek v motorceku. Dvere sa dali otvorit len mechanickym tiahlom pre nudzove otvorenie. Spinacom na dverach a vpredu ich len pootvorilo ale otvorit sa nedali.



Lenze som rozobral ten spodny zamok v ktorom je mikrospinac a spominany snek.Vycistil som to,premazal a spatne poskladal.Snek bol v poriadku.A nic.Znova mi robi to iste...:( ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Streda, 18. Januára 2012, 12:51

Ale ten snek (prevod) je vo vnutri tela motorceka dotahovania/odtahovania. Samotny motorcek sa musel otvorit. Tiahlo z motorceka bolo samozrejme v poriadku.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/T ... ng_system/
 
trruddy
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 525TDS E39 touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Streda, 18. Januára 2012, 18:44

crumar napísal:
Ale ten snek (prevod) je vo vnutri tela motorceka dotahovania/odtahovania. Samotny motorcek sa musel otvorit. Tiahlo z motorceka bolo samozrejme v poriadku.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/T ... ng_system/


eee...Ved som rozmontoval ten motorcek.Na tom odkaze,co si mi tu dal,je to pozicia cislo 10.Von z neho trci tiahlo a v nom je ten snek.Na tom sneku je seda kvazi kocka,ktora sa po nom posuva a spina mikrospinac.A este je tam motorcek,aky byva v hrackarskych autach.A dokonca mi to cele vyskocilo a musel som spatne natacat ten snek na tu pruzinu.Ale vsetko je cele.Nic nie je prasknute,ani ulomene.
 
trruddy
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 525TDS E39 touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Streda, 18. Januára 2012, 18:53

trruddy napísal:

eee...Ved som rozmontoval ten motorcek.Na tom odkaze,co si mi tu dal,je to pozicia cislo 10.Von z neho trci tiahlo a v nom je ten snek.Na tom sneku je seda kvazi kocka,ktora sa po nom posuva a spina mikrospinac.A este je tam motorcek,aky byva v hrackarskych autach.A dokonca mi to cele vyskocilo a musel som spatne natacat ten snek na tu pruzinu.Ale vsetko je cele.Nic nie je prasknute,ani ulomene.

A funguje to tak isto,ako pred tym.Ale uz sa mi v tom robi jasno.Asi.Asi bude dosraty ten motorcek co je na tom odkaze pozicia c.4.Zajtra sa na neho vrhnem... [-o<
 
ketxup
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Pondelok, 27. Februára 2012, 14:13

Neviete mi poradiť, evidentne neviem dostatočne ovládať tlačítko hľadať :(. Ja mám problém, že mi nedoťahuje kufor, len cvakne ale nedotiahne. A teraz mi už aj prestalo signalizovať otvorený kufor. Ak sa to tu už riešilo, mohol by som poprosiť link na tému. Ak nie - má už s takýmto prípadom niekto skúsenosti?
 
Užívateľov profilový obrázok
sesto
Príspevky: 287
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: BMW 530i E39
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: zaseknute 5-te dvere E39 touring

Pondelok, 19. Augusta 2019, 20:25

trruddy napísal:
A funguje to tak isto,ako pred tym.Ale uz sa mi v tom robi jasno.Asi.Asi bude dosraty ten motorcek co je na tom odkaze pozicia c.4.Zajtra sa na neho vrhnem... [-o<

Ahoj
Prosim ta ako si s tym dopadol?
Mam rovnaky problem.
Vymenil si ten motorcek a pomohlo to?
Dakujem
Sesto

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných