... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11990
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 08:03

nejakymarko napísal:
Tak zas pred tromi rokmi som bol čerstvý absolvent, ktorý potreboval denne dochádzať cca 70 km tam a späť, tak som sa rozhodol to riešiť takto. Vtedy som bol ako človek s ešte teplým živnostenským listom asi veľmi nedôveryhodný klient

ja som to riesil pred 3 rokmi cca, a veru som to nedoriesil prave pre ten isty problem co ty, a to som mal zivnost uz skoro 10 rokov, vsetko nacas zaplatene, atd atd. prijem dokonca este mensi mi vychadzal, aj ked realita bola uplne inde. banky su uplne jebnute co sa tyka tohto voci zivnostnikom, nikto nic proste nepozicia, tak isto ani na auto, nehrozi..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 09:06

Nemôžem povedať, že by si ma nejako zvlášť potešil :D
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 09:07

pozicajte sami sebe - staci to len zacat chapat tak, ze to co by ti stat zobral keby si bol zamestnanec pri mesacnom brutto prijme 4000 eur postacuje na splatku novej sedmy :), kedze celkove naklady pre zamestnavatela su nad 5k a zamestnanec uvidi ledva 2800.
problem vyrieseny ;)
 
eld
Príspevky: 763
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 09:21

Scorskill napísal:
Za 5 nejdú ani 320d

a to tie 320d su urcite lepsia volba ako 325i... to hovorim ako byvaly majitel 25i/N52 a momentalny majitel 320d
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 09:33

nejakymarko napísal:
Nemôžem povedať, že by si ma nejako zvlášť potešil :D

Ked mas sro, je to lahsie v tom, ze ak si jediny konatel firmy, tak banku zaujimaju obraty a tvoj prijem im je viac menej volny. Samozrejme, ale obraty podla danoveho priznania, nie, co im tam naslubujes, ze robis a prd vies zdokladovat. Ked mas ale smiesne obraty, cize predpokladam, ze veci robis bez fakury, len tak do ruky, tak sa nediv, ze banka sa na teba pozera ako na cloveka bez prijmu. Ich nezaujima, ze povedzme realne mas desinu mesacne, ked nevies vydokladovat ani desatinu z toho..chapeme sa? :)
V skratke - rob veci oficialne a nie nacierno.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 10:04

A ked ich budes robit oficialne budu vsade krasne nove cesty o ktore nas okradas neplatenim dani 😂
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 10:11

Neviem, odkiaľ ste vzali, že robím veci na čierno :D
Ono ako začínajúci architekt si veľmi vyskakovať nemôžem a žiaľ, nie je to tak, ako to možno vyzerá v amerických filmoch, že architekt = pánko v obleku na volve s jachtou a súkromným lietadlom
Skôr ma zaujímalo, či niekde nepoužívajú iný vzorec na posudzovanie príjmov. Lebo to, že je daňový zákon nastavený tak, že 60% mojich príjmov tvoria moje náklady ma síce teší každoročne vo februári, ale neteší ma to pri posudzovaní mojej bonity, čo by budúceho žiadateľa o úver
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 10:56

Skus kontaktovat nejakeho hypotekarneho poradcu. Poradi ti skor, ako my.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 11:38

To samozrejme chcem urobiť hneď v druhom kroku.
Zatiaľ som chcel zistiť, či tu nie je niekto s podobnou situáciou, aby som vedel, aké mám východiskové možnosti a pod.

Zatiaľ sa mi podarilo zistiť, že napríklad Tatra Banka by to mala posudzovať o niečo zaujímavejšie (z môjho pohľadu) a síce, že vie uznať až 70% obratu ako príjem, na výnimku možno aj o chlp viac (hlavne povolaniam, ako lekár, programátor, architekt...) Pri takomto výpočte by to už bolo lepšie
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 12:23

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 10:01, upravené celkom 1 krát.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 9. Augusta 2019, 13:11

Na volve? Kazdy blbec vie, ze najviac ta ludia respektuju a zavidia ti v generaciu starom bmv.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Nedeľa, 11. Augusta 2019, 00:24

boborjelotor napísal:
25tkm rocne je uz celkom hranicne na male auto, pokial si to nekupujes na zodratie. Ak to chces po 3-4 rokoch predat so 100tkm tak dovidopo. Predavam jednu taku Fabiu kazde 4 roky, priemerny kupca takehoto auta jednoducho chce 4 rocne male auto s max 60tkm a ked je tam 100, tak sa ti ozyvaju strasne kokoty.
Osobne som vsak tiez toho nazoru, ze tieto male auta treba kupovat skromne. Jednak ked budes predavat po 4 rokoch auto, ktore stalo 15k, dostanes zan nie ovela viac ako za auto, ktore stalo 11. Celkovo sa tieto male auto dost tazko predavaju jazdene pokial maju vela natocene, a zaroven sa za ne este pyta nad 5000. Ludia maju vzitu predstavu, ze 4 rocny kompakt, po 1. majitelovi, neburany, garazovany, s gulickovym potahom a wunderbaumom na zrkadle by mal stat 2500 ecka.

Nad cim rozhodne ani neuvazuj je Suzuki, akekolvek, Suzuki moze pri vsetkej mentalnej pritomnosti odporucit len clovek, co do toho presadol zo zigulaka alebo je to hajzel, co chce ludom zle. Suzuki robi dobre motorky, a maju kurevsku vyhodu v tom, ze ich auta si naozaj kupuju ludia, co predtym jazdili zigulaky a skodovecky a celkovo 15+ rocne auta a lave vajco im pulzuje od stastia z toho, ze maju okna v elektrike (ktore nemaju ani dojazd a budes gombiky drzat ako hluchy dvere). Ani v novej Vitare nevyriesili 15 rokov stary problem s tym, ze ked auto stoji dlho na Slnku, moze sa roztopit lepidlo na stropnici a robit zlte flaky, pripadne odpadove kanaliky zo strechy sa upchaju kazdeho pol roka a vsetka voda ti jebe na kobercek spolujazdca, nehovoriac o prevodovke Getrag, kde vyrobca vyzaduje menit olej kazdych 30tkm v prevodovke a diferaku. Servisna siet uplne v pici, predajna detto, kedze je to podobne jebnuty predaj ako Subaru - komisionalny predaj Mikony. Z pohladu servisovania je kupa Suzuki u nas horsia ako servisovat Lexus a Toyotu, nehovoriac o tom, ze za 15tisicove Suzuki suverenne najviac penazi zo vsetkej konkurencie. Keby si si kupil MINI BMW 1er 75i s osemturbovym dvojlitrom bez servisneho balika tak zaplatis na 100tkm menej za servis ako za Shitzuki, s antikoroznou ochranou a la Urob si sam. Jedina vyhoda je naozaj v tom, ze ked ta 2 roky bude z toho boliet hemoroid a das to na inzerat, tak auto, ktore si kupil za 15 od teba za 12 niekto kupi, lebo Suzuki je investicne zlato v ociach slovenskej tupelosti.
No, zapicoval som si, podme dalej.

Diesel do maleho auta je chujovina, tieto male 3 hrnce maju este horsi zvukovy predaj ako cesky sen 2.0tdi, tie auta su beztak tazke na predek, nedotacave, nakladovo sa to neoplati, a hluk v aute bude vacsi.
Napriklad pri koncernoch je slabsi vs silnejsi 1.0tsi s 5/6 kvaltom rozdiel minimalny, pri 130kmh toci na sestke ten silnejsi len o 200 otacok menej, spotrebovo rovnako, dynamikou velmi podobne, tam je skor o tom, ze na viac jazd do mesta je lepsie sprevodovany ten 5kvalt, a 6kvalt je vhodnejsi na dlhsie jazdy.
Ak chces Kiu, ja by som zebral tu 1.4MPI kym su estew skladovky, kedze od jula uz ten moter nevyrabaju. Ale mna by jeblo z toho interieru.
Kup si Polo GTI a hotovo :).
inak diky moc ze si sa takto rozpisal, aspon ma to donutilo trochu sa zamysliet nad tym ako to ekonomicky vybalancovat (Mazda 2 v najvyssej vybave za 18t znie teraz uplne sialene).
Kazdopadne by mi mozno nevadilo mat to auto na zodratie, ak by sa to teda casom moc nekurvilo.
Suzuki nie, pocul som o tej povesti (fakte) cigansky skonstruovaneho auta...
Ale s tym Polom GTI to nevyzera uplne spatne! Celkovo Polo 1.0tsi vychadza cenovo zaujimavo (skoda ze 1.5tsi DCT uz je cennikova cena 19t :( to uz priplatit za GTI radsej), Seat Ibiza zasa je 1.5Ttsi MANUAL skladovka v zlave za 16170, co vyzera dost super. Tych DCT sa celkom bojim, jednak sa mi nelubi ta "jerkiness" pri rozjazdoch a celkovo ten prejav (mam skusenost s MB A180, nevim viac som si zvykol na HD menic), a nejak zbezne co som patral tak vraj tie DCT su so suchou spojkou a nemaju bohvieaku zivotnost (plati pre 1.5TSI, neviem ci 2.0TSI v GTI to ma inak, musim zistit). V Blave pred pristavnym by som to asi rychlo uvaril...
A keby chcem ist do extremu, Honda ma teraz akciu na Hondu Čvirik - 1.0 T vtec -1500eur, 1.5Tvtec -2000 eur. A dealer v TT ma tiez nejake zlavy, do mailu mi poslal:
Honda Civic 1,5 Sport Plus CVT 28 349,- EUR s DPH, nová akciová cena 23 490,-EUR s DPH (CVT nikdy).

Kazdopadne este raz diky za obsirny koment, pomohlo mi to vo vybere ;)
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11990
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Nedeľa, 11. Augusta 2019, 08:34

myslim ze gti bude mat silnejsiu prevodovku, oni ich maju plnu rit, ale na 2liter bude ta lepsia.. to by bolo inac zaujimave vozitko asi, mozno nejaky jahreswagen by bol za normalne prachy :-)
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Nedeľa, 11. Augusta 2019, 08:50

ale killo tie reci o DSG ti povedl ten isty kamarat, co ta strasil, ze z blutut sluchatiek z teba bude volic Kotlebu.
na 1.4tsi dsg7 po 4 rokoch a 130+tkm absolutne ziaden problem, trha to len pri cuvani aj to preto, ze vacsinou cuva to auto bez plynu do garaze. hlavne netreba jazdit v comfort rezime, kedy to na tych malych moteroch drzi 1300 otacok, ja som jazdil vzdy v sport, a spotrebu som mal 6.1-6.3 za tych 27tkm, dalsich 100tkm na tom jazdi tatko a ten ma v zime lahko nad 5 a v lete 4.8, z toho 70% je dialnica, 1.5tsi uz ma tiez dost ludi v mojom okoli, aj ludia co vymenili 1.4 za 1.5, a napriek tomu ze to ma ACT tak to zere malinko viac, neviem ci koli gpf alebo proste ina mapa. Ono aj polo s 1.5 je raketka slusna, ale ten rozdiel proti GTI je fakt maly, akurat teda ze ta 1.5 bude highline co uz ma v sebe zaklad, ktory v gti chyba typu automaticka klima, mne cennikovo GTI vychadzalo tak 24, a s mensou ako 10% zlavou by som to nezobral, cize tych 22max by som za to dal. Jazdil som to Polo GTI viackrat, mne sa na tom aute nepacia len tie stock kolesa, ani jedny z nich, a ten vnutorny obklad, ten je tak strasny, ze to by som dal hned foliovnikovcom nejakym olepit.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Nedeľa, 11. Augusta 2019, 17:21

Sucha spojka plano. Ale u noveho auta s ktorym nejdes robit obchodaka pre celu SR a CR v pohode.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: capp a 35 neregistrovaných