... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Koaxko
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 7.8.2019
Kraj: Košický

Kupa BMW X3 2.0d

Streda, 7. Augusta 2019, 15:45

Zdravim, mam par otazociek na vas ohladom X3-ky.

Idem pozriet BMW X3 2.0d xDrive r.v. 2005, 110kw (co som zistoval na nete tak by tam mal byt M47 motor ale ze sa to da podla vinka zistit tu na stranke vsak) -
https://auto.bazos.sk/inzerat/101020071 ... 0D-e83.php

Neviem ako napravy, trubo a rozvody (tie som cital ze sa nemenia, resp pri 500t sa robi servis).


Co take si vsimat na aute, resp. co take mi bude treba vymenit v dohladnej dobe?

Co sa zvykne kazit na tych autach, pripadne ma to nejake choroby, ktore si vsimat?

Ako je na tom ten permanentny xDrive (myslim ze sa to neda vypnut/prepnut na dvojkolku)? Poruchovost + zvlada aj nejaky ten lahsi teren, resp v zime zasnezene cesty v kopcoch, kde (ne)chodia cestari :D?

A nakoniec aku asi ocakavat spotrebu na tom aute? Viem ze 5L to nebude, ale takych 7 je uz realnejsia hodnota?


Co sa tyka BMW, tak sa vobec nevyznam takze budem vdacny za akekolvek info.
 
Užívateľov profilový obrázok
dancull
Príspevky: 45
Registrovaný: 16.2.2017
Auto: 320 d
Kraj: Bratislavský

Re: Kupa BMW X3 2.0d

Štvrtok, 8. Augusta 2019, 06:15

ten inzerat je taky dost chaby, zober si niekoho kto sa vyzna v bmw so sebou alebo si daj preverit to auto poriadne, vsetko mozes vymenit co chces, tak neveril by som, ze ma menene oleje a filtre a to by bolo prve co by som vymienal, nikdy nevies co sa ti pokazi, mozno nic a mozno vsetko, je to jazdenka, mačka vo vreci, spotrebu by som tipoval viac ako 7l
 
Koaxko
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 7.8.2019
Kraj: Košický

Re: Kupa BMW X3 2.0d

Štvrtok, 8. Augusta 2019, 06:25

No tak ja viem ze inzerat je dost o nicom. Ide o to, ze to auto mi odporucal znamy co je mechanik a servisoval to auto s tym ze majtel chce nieco vacsie. Chcel som ale vediet aj iny pohlad/nazor na to auto, ale viem ze tak na dialku to je asi tazko.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Kupa BMW X3 2.0d

Štvrtok, 8. Augusta 2019, 10:23

motorizacia dobra, ak bola riesena rozvodovka a kompletna spojkova sada (spytaj sa mechanika), tak by si tam nejake extra drahe prekvapenia nemal mat
 
Koaxko
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 7.8.2019
Kraj: Košický

Re: Kupa BMW X3 2.0d

Štvrtok, 8. Augusta 2019, 10:31

Uf :) , tak ja sa opytam ako ta spojka, ale dobre vediet.

Inak co sa tyka motorizacie ze je dobra, tak turbo a rozvody ako, vsimat si nieco, hrkotanie a pod? Kedze to su asi najdrahsie polozky spolu so spojkou a rozvodovkov, lebo naprava co som pozeral az taka draha nie je.

Vdaka
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kupa BMW X3 2.0d

Štvrtok, 8. Augusta 2019, 12:45

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 10:01, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Kupa BMW X3 2.0d

Štvrtok, 8. Augusta 2019, 13:01

Tam rozvody nemusis riesit a turbo ak je KO, tak to budes vediet ak si uz takym jazdil.
A klapky je fajn zaslepit, ostatne by som neriesil ak nie je problem, tieto motory tak nekarbonovali

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných