... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

mmracing.sk
 
Gepard72
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 10.7.2019
Auto: BMW 118d/100 kW
Kraj: Košický

BMW 118d/100kW- zablokované riadenie a motor

Streda, 10. Júla 2019, 07:27

Dobrý deň, po odstavení auta a pokusu o opätovné naštartovanie mi hodilo oranžovú hlašku (auto na zdviháku) Servis a nedal sa motor naštartovať. Hneď na to mi zablokovalo riadenie s červenou ikonou volant s výkričníkom...na palubnom displeji mi vypísalo hlášku CC ID 186 a po diagnostike INTELIGENTNY SNIMAC AKUMULATORU. Prišiel som na to, že napätie batérie je 11,9V, čo je dosť málo. Kúpil som novú batériu, tá ukazuje 12,6V a závadu s akumulátorom som zmazal. Blokovanie riadenia zmazať s neoriginál diagnostikou nejde. Môže blokovanie riadenia súvisieť s podpätím batérie? Ako znova spojazdním môjho cukríka? Vopred ďakujem za odpovede a rady...
 
Onestep
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

Re: BMW 118d/100kW- zablokované riadenie a motor

Utorok, 16. Júla 2019, 01:58

Neviem či ti to pomôže , ale kamarát mal tiež problém z batériou na e87 , vravel , že volal kade tade aj do koki teamu a jediní kto mu pomohol bol jeden maník do BMW, ktorý v Nemecku robil prevažne z BMW vtedy vraj bolo vo veci niečo z Control module Car Access CAS a nejaký BMW multi tool obd 2
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: BMW 118d/100kW- zablokované riadenie a motor

Štvrtok, 18. Júla 2019, 07:32

este dodam ano po poklese stavy sa moze zablokovat ELV tym padom nenastartujes.
Tiez sa niekedy lubi zaseknut. Pre viac info hod do googla elv steering lock a zistis ze to lubi potrapit cloveka...
Ked mas na baterke ibs treba novu baterku vzdy registrovat a pri zmene kapacity aj nakodovat. Ked nemas ibs sa odporuca tiez registracia aj ked to neni tak nutne ako ked ho mas... najskor to skus dat na bmw diag co napise potom ci je urcite dobra a nabita baterka a ked ano a je nova spravit registraciu + vymazanie chyb
 
laco2
Príspevky: 45
Registrovaný: 5.2.2018
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: BMW 118d/100kW- zablokované riadenie a motor

Štvrtok, 18. Júla 2019, 19:12

Pani auto ma pan uz pojazdne. Bolo zablokovane ELV.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných