... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
jsram4906
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 5.7.2019
Auto: BMW 5 F10
Kraj: Košický

BMW 5 f10 vymena oleja v aut. prevodovke- ZF Nova Bana vs. ZF Jihlava

Nedeľa, 7. Júla 2019, 17:13

Zdravim. Potreboval by som vymenit olej aj s preplachom v automatickej prevodovke. Ake mate skusenosti s servisom v ZF Novej Bani alebo ZF-Pakra v Jihlave? Ake mate skusenosti s tymito servismi? Daval si tam uz niekto vymenit olej aj s preplachom? Po pripade vie niektory z tychto servisov napriklad zasiahnut do mechatroniky ak prevodovka po vymene oleja nebude spravne fungovat a to tak ze vymeni tam gumene piestne plastove kruzky a tesniace puzdra- ktore sa casom mohli opotrebovat od stareho husteho oleja? Mne prevodovka radi sprane lahko aj ked auto ma uz nabehane 191000km. No pocul som ze ked sa tam vymeni olej uz po viac nabehanych kilometroch tak ta prevodovka nemusi po vymene oleja spravne radit lebo su v tej mechatronike tie veci opotrebovane od stareho oleja ktory bol husty a spinavy a teraz tam pride novy olej ktory je riedky a cisty takze sa zmenia fizykalne vlastnosti prevodovky. Preto je tam potrebne vymenit v tej mechatronike tie opotrebovane gumene piestne plastove kruzky a tesniace puzdra aby ta prevodovka po tej vymene oleja aj s preplachom spravne radila. Ale zas ked sa tam olej nevymeni tak to poskodenie ktore prevodovka ma sa stale viac a viac prehlbuje vdaka tomu hustemu a spinavemu oleju a nakoniec tak ci tak zacne prevodovka sama nespravne radit a moze aj casom odijst.
Naposledy upravil/-a jsram4906 v Nedeľa, 7. Júla 2019, 20:15, upravené celkom 3 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: BMW 5 f10 vymena oleja v aut. prevodovke- ZF Nova Bana vs. ZF Jihlava

Nedeľa, 7. Júla 2019, 17:49

Oba sú autorizované servisy ZF, co chceš počuť viac? Nikde inde ti to neurobia lepšie.
 
jsram4906
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 5.7.2019
Auto: BMW 5 F10
Kraj: Košický

Re: BMW 5 f10 vymena oleja v aut. prevodovke- ZF Nova Bana vs. ZF Jihlava

Nedeľa, 7. Júla 2019, 20:29

No to viem ze oba tieto servisi su autorizovane ale mna skvor zaujimalo ake ma kto s nimi skusenosti+ ci robia aj opravi prevodoviek konkretne mechatroniky.... ak by to bolo po vymene oleja v automatickej prevodovke potrebne kedze ma auto uz viac nabehane.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11607
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW 5 f10 vymena oleja v aut. prevodovke- ZF Nova Bana vs. ZF Jihlava

Nedeľa, 7. Júla 2019, 21:01

Pozitivne s oboma. BTW. uz sa to tu rozoberalo vela krat, staci hladat.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 5 f10 vymena oleja v aut. prevodovke- ZF Nova Bana vs. ZF Jihlava

Pondelok, 8. Júla 2019, 10:25

Inu vymenu ako s preplachom ani nerobia co sa tyka tej vymeny tych plastovych debilin, vsak si tam zavolaj a opytaj sa.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných