... všetko o BMW ...

Moderátori: MT-SPEEDY, Hugino, jkk

banner

mitocross
Auto: X5 3.0sd 2008
Kraj: Nitriansky

Re: E65 730d Facelift 176k km

Sobota, 18. Mája 2019, 19:56

Uz podla ECV alebo VIN sa daju zistit dost citlive veci, takze ten servis by som tak tragicky nebral.

Carly for BMW pouzivam velmi casto, ale ta funkcia Used car check je skor pre odhalenie amaterov, nie profikov, co vedia co robia.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF (pozri si to!) : https://youtu.be/DMA3MsgjRy4

Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Sobota, 18. Mája 2019, 20:07

redic21 napísal:
Km sa daju overit.Inac 85% aut ktore su dovezene z Nemecka a zvysok zapadnej Eu su stiahnute!2006 ma 160 000km,2012 ma 180 000km,2014 ma 130 000km.....V zapadnom svete maju ovela viac dialnic ako my.Cize clovek musi byt naivny alebo debil ked veri ze bmw radu 5,7,X5 atd.....rv dajme tomu 2010 ma nabehane pod 280 000km.....A nikto si nekupuje luxusne auto aby stalo v garazi.Taky priklad bmw radu 5 F10/F11 rv.2012 atd...80% vyrobenych aut bolo predanych firmam.Cize auto ide bud po troch rokoch pa a ma nabehane bud okolo 150 000km alebo 200 000km a potom sa odovzda spät do bmw a bmw to preda dalej händlerovy ktory to potom predava dalej.......Potom pride Xxx z DS alebo z PD stiahne pred KO km a vec je vybavena.....Je niekolko variant ako a kedy stiahnut km.Takze na zaver je to smutne ake to je ,ale nic s tym neurobime.Odporucanie pri kupe bmw.Dajte pred kupov tych cca 25€ a dajte si overit v bmweee historiu auta kde vam vycitaju celu historiu z databazy bmw, ale to tiez nezaruci ze to niekto stahoval km medzi servisom v autorizovanom servise alebo TÜV.
Nie všetko musí behať ako divé po nemecku aj keď je to sedma. Moju mal 2. Majiteľ asi od 2009 či ako, takže 196tis pri kúpe v novembri 2018 som veril.
Prílohy
Screenshot_20181126-185732.png
E39 523iA/T pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html" onclick="window.open(this.href);return false;
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex

redic21
Auto: F01,F11
Kraj: Prešovský

Sobota, 18. Mája 2019, 20:42

PetoK napísal:
To je sice vsetko pekne, ale pokial nie si majitel, nepozru ti nic... uz z principu, tebe by sa pacilo, aby si len tak cudzi ludia lustrovali tvoje auto, co a ako, kedy bolo robene ??? Zobud sa...
Vytocil som cislo do BMW.Povedal som VIN.Za 1,5hodiny som to mal.Sice cez znameho ale mal som.A to ze si to nemozem overit cez dealera BMW som nevedel.Napriklad take pojebane AAAauto si to vsetko lustruje.Neveril by si ake databazy ty burani maju.Povedal by som ze lepsiu ako ma Policia SR. :-)

Pilifo
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Nedeľa, 19. Mája 2019, 08:52

Veď práve, cez známeho. Si predstav, že by si prišiel na políciu a bezdôvodne by si žiadal osobné údaje o nejakej treťej osobe. Myslíš si, že by ti ich dali?

A rovnako je to aj s autom...

matei
Auto: BMW E90 320d
Kraj: Bratislavský

Nedeľa, 19. Mája 2019, 11:24

PetoK napísal:
To je sice vsetko pekne, ale pokial nie si majitel, nepozru ti nic... uz z principu, tebe by sa pacilo, aby si len tak cudzi ludia lustrovali tvoje auto, co a ako, kedy bolo robene ??? Zobud sa...
Podla mna je to vsetko o pristupe a ochote ludi. Byvalej frajerke som cca pred 4 rokmi kupoval Mercedes A cko a preveril som si ho v Mercedes v Presove a podla VIN ka mi nadiktovali servisne zasahy a vsetky info co k tomu mali... ziadne faktury, udaje o majitelovi ani nic podobne som nechcel, s tymto nemali problem. Tiez som chcel kupovat ML ko ktore som sice nakoniec nekupil, tiez asi 4 roky dozadu a v Gyori kde bolo servisovane, mi dokonca poslali servis podla VIN ka, musim povedat ze boli velmi ochotny, klobuk dolu... taktiez ziadne info o majitelovi a pod. na vypise z Mercedesu neboli.
A ked som kupoval f01 preveroval som si ju cez Auto Palace (servisovana bola v Budapesti) a po vysvetleni ze si auto chcem preverit ci vsetko sedi, nemali problem mi povedat dostupne info... bol som tam sice osobne a som ich zakaznikom, ale vobec sa netvarili ze by to bolo nieco nestandardne... Tolko moja osobna skusenost
Naposledy upravil/-a matei v Nedeľa, 19. Mája 2019, 11:27, upravené celkom 1 krát.

SwimPixo
Auto: 1er E81 120d
Kraj: Žilinský

Štvrtok, 13. Júna 2019, 23:14

Podla novych pravidiel BMW uz neposkytuju historiu na vozidla ak nie ste prvy majitel alebo nemate pisomny suhlas... Gdpr ochrana atd...
pribehy-nasich-aut/moja-1er-20d-2007-t118314.html

EX: BMW 750Li 2010- sklamanie z poruchovosti motora
EX: BMW 528i 1996 - to bola fajnota
EX: BMW 330d cabrio 2009
EX: Land rover Discovery 3 HSE 2006
EX: Range Rover Sport HSE 2012

mitocross
Auto: X5 3.0sd 2008
Kraj: Nitriansky

Piatok, 14. Júna 2019, 07:40

A co takto: Prides a slusne sa spytas, ci by sa technik nepozrel do zaznamov. A moze ti povedat, ci tam vidi nieco dolezite. Alebo mu mozes dat zopar konkretnych otazok... Do monitora moze pozerat len on. Za odmenu k nim mozes prist na servis, ak to klapne...
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF (pozri si to!) : https://youtu.be/DMA3MsgjRy4

PeqpeK
Autor témy
Auto: povacsine BMW

Piatok, 14. Júna 2019, 11:13

Chlapi, prosim menej OT a viacej kupujucich :)

airbone
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský

Nedeľa, 16. Júna 2019, 17:14

Este dodam napokon ja - bmw upozornilo uz pred rokom na toto uvolnovanie informacii ohladne vozidiel, vratane servisnej a opravnej historie atd a vyzvalo uzivatelov tychto systemov aby uvolnovali tieto informacie len legitimnym osobam. Takze ak ti niekto v bmw po telefone take informacie poda, porusuje zakon a hrozia mu prislusne legalne sankcie. Prirovnal by som to asi k niecomu takemu, ako ked si niekto najde frajerku a rozmyslajuc, ci si ju vezme za zenu, sa bude snazit potajomky bez jej suhlasu informovat u jej lekara ohladne zdravotnej dokumentacie.... Ak mu lekar tieto informacie poskytne, pochopitelne porusi zakon.

Prevention of data breaches

Dear Users,
In light of recent events, we would like to draw your attention to possible data breaches.
We are getting an increasing number of customer complaints concerning the possible unauthorized release of vehicle data to third parties, in particular service history and repair history. The background is the information on vehicle data, which is issued without legitimization to unauthorized persons. Legally, this vehicle data must be qualified as personal data and is thus subject to the legal requirements for data protection. Vehicle data may therefore only be issued to third parties if there is a legal basis for this or if the vehicle owner has given his consent for this. This also applies to the assessment of accident damage.
We are required by our data protection supervisory authority, the Bavarian State Office for Data Protection Supervision, to document every single query of vehicle data in order to avoid data breaches such as the unauthorized disclosure of vehicle data, to clarify individual cases and to also to be able to punish breaches. Such a breach of privacy may also result in regulatory action, including the imposition of fines, in individual cases.
Please ensure in your own interest that vehicle data is only posted to legitimate persons in accordance with the legislation.
Kind regards,
Your AOS Team
...mozes mat telo jak Aaarnold, ale ked mas v hlave nasrane, furt si len kokot.....

PeqpeK
Autor témy
Auto: povacsine BMW

Streda, 3. Júla 2019, 12:46

UP

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní