... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
peruzzi76
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 5.2.2012
Kraj: Nitriansky

Senzory tlaku v pneu

Nedeľa, 5. Februára 2012, 17:44

Zdravím páni, nemá z Vás nikto skúsenosti so senzormi tlaku v pneu na E91 r.v.2007? Dnes mi začala svietiť červená kontrolka tlaku pneumatík. Keď som pred zimou dával dole letné pneu tak mi chalan v pneuservise povedal, že senzory tlaku v pneu nemám.Tak čo mi potom svieti tá kontrolka?
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Senzory tlaku v pneu

Nedeľa, 5. Februára 2012, 18:23

Keď nemáš kontrolku tlaku, tak auto namiesto toho porovnáva rýchlosť otáčania kolies. Ak sa niektoré otáča inou rýchlosťou než ostatné, tak to signalizuje pokles tlaku a auto začne protestovať tak, že rozsvieti kontrolku.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
peruzzi76
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 5.2.2012
Kraj: Nitriansky

Re: Senzory tlaku v pneu

Nedeľa, 5. Februára 2012, 19:28

Mne sa kontrolka tlaku v pneu objavila ,ale senzory tlaku sme v kolesách pri prezúvané nenašli. Dnes sa mi rozsvietila.
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Senzory tlaku v pneu

Nedeľa, 5. Februára 2012, 19:58

ano senzory tam ziadne niesu. RJ pocita otacky z ABS kruzku na kolesach. Ak dostanes defekt, koleso zfukne (zmeni sa jeho obvod) a tym podom aj otacky. Ono to ma nejake algoritmi aby vedel, ze sa nejedna o presmykocanie a tak.

Zober normalny manualny tlakomer a premeraj tlak v kolesach. Ak bude vsade rovnaky, tak sa iba RJ sekla a zahlasila mozny defekt. Resetni nastavenie tlaku cez BC a hotovo.
Ak bude nejake koleso sfuknute, tak co ja viem, skus dofuknut, kontolu resetnut cez BC a behat dalej a sledovat ci nestrati znova tlak. Ak ano, tak sup do pneuservisu.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
dobrovolnyhasic
Príspevky: 304
Registrovaný: 11.4.2019
Auto: BMW E91 3 318d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Senzory tlaku v pneu

Štvrtok, 27. Júna 2019, 21:23

ďakujem za advice, celkom sa mi to teraz šiklo....
Jeden mladý muž povídá: "Chci být velkým spisovatelem."
A co to pro tebe znamená velkým?
"To znamená, že chci psát něco, co bude číst celý svět, něco, co přinutí lidi jednat emocionálně, něco, co je přinutí ječet, křičet a řvát vztekem a zoufalstvím!"
Nyní pracuje pro Microsoft a píše chybové hlášky.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných