... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: IT Poradňa PC Error

Streda, 26. Júna 2019, 08:11

"keď majú všetky zariadenia na jednom tomto routeri IPcky z jedného dhcp poolu tak je to jedna vlana inak to proste nemôže byť."
samozrejme, ze moze. na to existuje dhcp vlan relay.
mozes to urobit tak ako to robi telekom s adb, ze magio pojde na vsetkych portoch, zalezi od moznosti routra, ja som v zivote ten router nevidel a zrejme ani nikto iny tu,
Lepsie spravis, ked sa spytas tu https://www.reddit.com/r/HomeNetworking/ , niekto sa urcite najde co ten router pozna.
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: IT Poradňa PC Error

Streda, 26. Júna 2019, 12:42

Tvoja vcerajsia odpoved mi vnukla myslienku na to ze sa musia dat odblokovat viacere nastavenia na tom ADB. Cize idem najskor skusit ho unlocknut a podla toho uvidim.

Inak skus mi pls napisat viac o tom dhcp vlan relay, hlavne o pouziti v real svete, lebo o dvoch vlanach s jednou gateway som nepocul este. Kludne do sukromnej spravy.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: IT Poradňa PC Error

Streda, 26. Júna 2019, 14:08

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 10:23, upravené celkom 1 krát.
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: IT Poradňa PC Error

Štvrtok, 27. Júna 2019, 17:46

Chlapci pochopil som čo sa mi snažíte poradiť, no ja na tom zyxel sbg 3300NB00 proste neviem zbridgovat WAN interface s LAN interfacom.

Cize som odrbal to ADB podľa návodu na nete:
Snímka obrazovky 2019-06-26 o 19.02.09.png


A okukal nastavenai na tom nešťastnom ADB, kde teda žiadny vami popisovany bridge nie je..... iba stara dobra default vlana do ktorej su zaradene defaultne vsecky porty aj s wifinou....
Na WAN strane su nakonfigurovane dve vlany 2510 pre net ako ppp, a 2513 pre iptv ako obyč ptm (plus ešte management a voip vlany predpokladam), podtaľto spravne.
Ako nakonfiť ppp 2510 je popisané všade na to seriem.
Vlan 2513 je obyčajne PTM s dynamicky pridelenou IPkou z DHCPka, povoleným NATom, IGMP proxy, mtu 1500 a 802.1p tag nastaveny na 4, to isté som nakonfil aj u seba na zyxelovi.
V ADB je pre túto vlanu cca 14 statických rout, skúsil som ich povypínať a IPTV bez nich nejde, teda som ich nakonfil aj na zyxelovi.

Zapojil som settopbox a prd..... nendze. Ale keď ho štartnem na ADB, a potom prehodim na zyxel normálne funguje všecko ako má..... neviem zatiaľ kde je problém.

čiže keby som vedel bridgnuť interfacy ako mi radite tak by to pravdepodobne frčalo lebo by som na settop box dostal tu ipku čo dostane zyxel, ktorý by mi nemusel robiť IGMP proxy a neliezol by som cez NATko........

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných