... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
kadli
Príspevky: 319
Registrovaný: 7.3.2013
Auto: BMW E60 545i
Kraj: Bratislavský

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Nedeľa, 5. Mája 2019, 10:09

V autě jsou všechny jednotky stále pod napětím, dokud auto neusne, ale jakmile by jsi stejně i po uspání odpojil bag, stejně se auto vzbudí a pozná to. Jestli řešíš čas v servise z diag, tak si kup nejjednodužší diag na bmw: carly a můžeš si mazat co chceš.
Bmw E60 545i
 
matei
Príspevky: 93
Registrovaný: 26.7.2012
Kraj: Nitriansky

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Štvrtok, 13. Júna 2019, 21:10

Takze zase raz sa mi potvrdilo, ze tu mame vela teoretikov ktori len mudruju a rozdavaju rozumy bez toho aby o tom nieco vedeli respektive mali vlastnu skusenost alebo aspon podotykam overenu informaciu, ze to co tvrdia tak aj naozaj je a neni to len nieco co niekto niekde pocul alebo niekto niekomu povedal...
V utorok som demontoval volant z mojej f01 v zmysle postupu ktory som uviedol vyssie za ucelom jeho precalunenia, zdoraznujem ze bez toho aby som odpajal baterku... bolo mi tu tvrdene ze ako si auto vsetko sleduje a ze ked neodpojim baterku tak auto po opatovnom zapojeni volantu a airbagu zisti, ze airbag bol odpojeny a tym padom mi bude vyhadzovat chybove hlasenia...
Tak len pre info, dnes som si bol prevziat precaluneny volant ktory mimochodom vyzera super a po naslednej montazi, zapojeni airbagu a nastartovani auto nevyhadzovalo ziadne chybove hlasenia ani nic podobne.. auto nezaregistrovalo ziadnu zmenu, odpojenie, zapojenie airbagu, vsetko je absolutne v poriadku a nemusel som ziadnu baterku odpajat ani chodit nikomu vymazavat diagnostikou chybne hlasenia...

Tu mate overenu cerstvu skusenost.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Piatok, 14. Júna 2019, 07:27

a robil si to hned po vypnuti motora, vsak ? :)
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Piatok, 14. Júna 2019, 11:22

matei napísal:
Caute chlapi, tiez idem dat precalunit volant v f01 a chcem len vediet aky je dovod na odpajanie baterky pri demontazi volantu. Parkujem v podzemnej garazi a moj postup je nasledovny: otvorim auto, bez toho aby som zapinal zhavenie odpojim a vyberiem airbag, demontujem volant, (predpokladam ze ked nezapnem zhavenie resp. elektriku riadiace jednotky na airbagy niesu aktivne), takze nezaregistruju ze airbag je vonku, zatvorim auto a volant posielam na precalunenie. Keby bateriu pred demontazou volantu odpojim musim ju tak ci tak nasledne zapojit aby som ci uz zavrel kufor alebo auto, lebo parkujem v podzemnej kde je volny pohyb ludi.

Otazka alebo podstata mojho prispevku je, ze ci auto zaregistruje absenciu airbagu ked pred odpojenim volantu a neskor po zapojeni volantu po precaluneni s airbagom ked nezapnem elektriku stlacenim startovacieho tlacidla.

Co si o tom myslite, ma moja uvaha spravnu logiku alebo auto vyhodi chybu tak ci tak...?
Pravdepodobne to zaznamena, RJ su pod prudom uz ked odomknes auto.
Riesenie:
- odomkni auto
- odpoj batt a vytiahni ju von
- startovacimi kablami bateriu napoj cez terminaly pod kapotou a zavri kufor, potom ju nechaj ulozenu v interieri
- zdemontuj volant
- zvnutra manualne zamkni vsetky dvere a vodicove dvere zamkni mechanicky klucom

ked pride volant:
- odomknes manualne
- nahodis volant
- startovacimi kablami napoj bateriu na terminaly pod kapotou a otvor kufor
- namontuj bateriu spat

prever si ale najskor, ci Ti funguje mechanicky zamok vodicovych dveri a dodrz poradie :)
 
kadli
Príspevky: 319
Registrovaný: 7.3.2013
Auto: BMW E60 545i
Kraj: Bratislavský

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Piatok, 14. Júna 2019, 20:07

matei napísal:
Takze zase raz sa mi potvrdilo, ze tu mame vela teoretikov ktori len mudruju a rozdavaju rozumy bez toho aby o tom nieco vedeli respektive mali vlastnu skusenost alebo aspon podotykam overenu informaciu, ze to co tvrdia tak aj naozaj je a neni to len nieco co niekto niekde pocul alebo niekto niekomu povedal...
V utorok som demontoval volant z mojej f01 v zmysle postupu ktory som uviedol vyssie za ucelom jeho precalunenia, zdoraznujem ze bez toho aby som odpajal baterku... bolo mi tu tvrdene ze ako si auto vsetko sleduje a ze ked neodpojim baterku tak auto po opatovnom zapojeni volantu a airbagu zisti, ze airbag bol odpojeny a tym padom mi bude vyhadzovat chybove hlasenia...
Tak len pre info, dnes som si bol prevziat precaluneny volant ktory mimochodom vyzera super a po naslednej montazi, zapojeni airbagu a nastartovani auto nevyhadzovalo ziadne chybove hlasenia ani nic podobne.. auto nezaregistrovalo ziadnu zmenu, odpojenie, zapojenie airbagu, vsetko je absolutne v poriadku a nemusel som ziadnu baterku odpajat ani chodit nikomu vymazavat diagnostikou chybne hlasenia...

Tu mate overenu cerstvu skusenost.

Mě je to jedno, já vím že e60 to tak má a tak to prostě je. Jen nechápu, když máš 7er f01, tak proč to sereš do sekce 5er? Hlavně že jsi ušetřil :D
Bmw E60 545i
 
matei
Príspevky: 93
Registrovaný: 26.7.2012
Kraj: Nitriansky

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Piatok, 14. Júna 2019, 21:26

kadli napísal:
Mě je to jedno, já vím že e60 to tak má a tak to prostě je. Jen nechápu, když máš 7er f01, tak proč to sereš do sekce 5er? Hlavně že jsi ušetřil :D
Mozno preto aby som nezakladal novu temu na co tu je vela ludi alergickych a najma preto lebo je to v zasade to iste bez ohladu na triedu vozidla.
... ale kto nechce chapat nepochopi nikdy ☝️ a k tomu este tie blbe reci, “hlavne ze si usetril”, nechapem na com a kde som usetril, dalsi mudralek a rypalko

Pisem ako to je aby pripadne aj dalsi ludia co budu riesit vymenu volantu, airbagu, vedeli ze nemusia odpajat baterku, chodit si davat vymazavat chyby na diagnostiku a pod.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Piatok, 14. Júna 2019, 22:27

matej, na tebe musel panboh strasne setrit ked rozum rozdaval. jeden krat sa ti podarilo nieco a uz z toho robis axiomu. to ze je odpojenie baterie v oficialnych pracovnych postupoch ma svoj dovod, pretoze sa nie zriedkavo stava ze sa nie len musia mazat chybove hlasky, ale odpaluju sa riadiace jednotky ked je auto pod prudom a robia sa zasahy v elektronike.
ked sa ti raz podari prejist cez racko na cervenu, tak budes vsade tvrdit ze tam na cervenu netreba stat, lebo tebe sa podarilo prejist uplne bez problemov.
tak sa spamataj a nedavaj kokotske rady ked o tom vies hovno.
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
matei
Príspevky: 93
Registrovaný: 26.7.2012
Kraj: Nitriansky

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Piatok, 14. Júna 2019, 23:55

Dalsi frajerik od pocitaca... ja sa drzim podstaty a nebudem tu komentovat tieto vyplody o rozdavani rozumov. Viaceri z vas tu tvrdili ze po opatovnom zapojeni airbagu mi bude auto vyhadzovat chybne hlasky, len pisem ze mne auto nevyhadzovalo pri e90 ke ani pri f01 ke nic ked som to urobil sposobom akym som urobil, takze len tvrdim ze je to blbost co ste tu podaktory pisali, alebo mam asi zazracne auta. Po dalsie ziadna rada tu z mojej strany nebola prezentovana, len skusenost.

Ale o tom je zial internet, za klavesnicou v detskej izbe je kazdy majster sveta s drsnymi recami a slovnikom ako primitiv, v realite opak
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Sobota, 15. Júna 2019, 17:22

Pici uz ma toto jeble forum isto nebavi, furt sa natahovat so suverennymi blbcami. Titan ty lenivy zmrd, kedy tu spravis karma systém alebo nieco podobne? Aby nemusel ksener vysvetľovať laikovi matejovi co a preco..
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Pondelok, 17. Júna 2019, 13:38

matei - vysvetlim to takto v skratke... prisiel si po radu a poradili sme, urobil si si po svojom, nie je nutne na nikoho utocit

BMW manual zdoraznuje vzdy pred pracou s AIRBAGom odpojit bateriu ! Technici v BMW co to navrhovali vedia preco.
My co tie auta servisujeme, menime RJ, programujeme, flashujeme... tiez vieme preco odpajat a nejdeme hlavou proti muru.
Kludne si to vsak odpajaj ako uznas za vhodne, je to v konecnom dosledku tvoje auto.
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Airbag - demontaz - je nutne odpojit bateriu?

Streda, 26. Júna 2019, 21:11

matei napísal:
Dalsi frajerik od pocitaca... ja sa drzim podstaty a nebudem tu komentovat tieto vyplody o rozdavani rozumov. Viaceri z vas tu tvrdili ze po opatovnom zapojeni airbagu mi bude auto vyhadzovat chybne hlasky, len pisem ze mne auto nevyhadzovalo pri e90 ke ani pri f01 ke nic ked som to urobil sposobom akym som urobil, takze len tvrdim ze je to blbost co ste tu podaktory pisali, alebo mam asi zazracne auta. Po dalsie ziadna rada tu z mojej strany nebola prezentovana, len skusenost.

Ale o tom je zial internet, za klavesnicou v detskej izbe je kazdy majster sveta s drsnymi recami a slovnikom ako primitiv, v realite opak
Servisny manual od bmw hovori jasne, bateria sa odpaja pri praci na vsetkych elektrickych zariadeniach a to nehovoriac o airbagoch. Hadat sa tu teraz o tom ci to vysvieti alebo nevysvieti kontrolku je trapne. V pamati zavad sa urcite chyba ulozila ale ak bola sporadicka, nemusi to zrovna svietit na pristrojovke. Hned ked auto odomknes, vacsina jednotiek je pod napatim. Dokonca niektore aj ked sa auto uspi. Akoby si tvoje auto mohlo bez napatie pamatat datum a cas? Ludia, ktorych nazyvas rypalmi, vedia o dost viac toho nez ty a maju pre toto forum aj nejaky prinos. Toto nie je psychologicka poradna..... Ale bezplatne forum.... kto chce poradit, ten poradi, kto nechce, ten neporadi alebo napise si co chce. Ja ti radim zadarmo - ked odpajas akykolvek airbag, odpoj najprv bateriu. Tak to urcil vyrobca vozidla a on uz urcite vie preco.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných