... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 06:54

2019 ceny za 2017 komponenty, super deal.
 
Užívateľov profilový obrázok
opusteny
Príspevky: 57
Registrovaný: 13.11.2014
Kraj: Košický

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 09:06

potenciál to má, o tom som aj ja presvedčený, uvidíme, že jak to bude do budúcna. Za pár rokov, jak sa to vyvinie ;-)
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 13:17

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 10:23, upravené celkom 4 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 14:00

preco by nemalo zmysel rozoberat android? nerozumiem tvojej logike.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 14:26

vyzera ze Android Auto je u BMW v nedohladne, a skor ci neskor vsetci skoncime v BMW s Apple Carplay (najme ked od uvedenia uplynuli magicke 3 roky) ako dalsi kliniec a zamknutie do toho ktoreho ekosystemu. Teraz to zrovna riesim, najradsej by som bral Android = S9/S10, Pixel3, kedze su to ovela lepsie telefony ako ifon v tych cenach, ale je mi potom cely Carplay v aute na kkt.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 14:49

ale toto vlakno pista nezalozil koli telefon vs bmw, ale jednoducho telefony a veci s tym spojene. Neviem, ktory bol posledny autosalon velky, ale tam BMW neoficialne potvrdilo, ze na Android Auto pracuju. ja AA sledujem od zaciatku, ked este bolo potrebne robit rozne headunit server ojeby aby si to spustil napr. na tablete lebo samostatne sa to spustit nedalo, to zaviedli az rok ci dva dozadu, a v prvom zozname vyrobcov, ktori budu podporovat AA bolo aj BMW a nebola tam napr. Toyota, co sa neskor vymenilo. Dovody preco tomu tak je su oficialne tie, ze Google vyzaduje privela pristupovych prav a takisto zbiera udaje z telemetrie auta a nedokladuje, co s tymi datami robi. Aj u VW/VAG postupne obmedzili prava pre AA. Prve auto VW, ktore malo AA bol Golf Sportsvan od 04/2015, ja som objednaval 05/2015, vtedy ani predajca netusil co to je, a ked si rovnake auto kupil vw-klubak v Nitre, jemu tam app connect ani nezapli a ja som v jeho mene pisal importerovi, a az ked som im nahral video tak to zacali riesit a dodatocne mu to aktivovali.
Na zaciatku si totizto mohol - minimalne u VAG aut, ale napr. aj na Pioneer radiach - ovladat AA aj koleckami/ovladacmi radia, cize to teoreticky bolo pouzitelne aj v autach bez dotykovej obrazovky, ale hlavna vyhoda bola v tom, ze ked bolo treba nieco potvrdit, alebo ist o okrok spat, bolo jednoduchsie stlacit, pokrutit fyzicky ovladac ako klikat na obrazovku, hlavne ked tie obrazovky este okolo roku 2015 boli co sa dotyku tyka dost na rucnej, a pri nizkom rozliseni to bolo nie ovela komfortnejsie ako prve externe navigacie s rezistivnymi dotykacmi na TN paneloch. Lenze na to Google ziadal pristup priamo do infotainmentu auta. Prve plany totizto boli, ze priamo z AA si budes vediet napr. regulovat klimu/ventilaciu auta, ovladat komfortne prvky ako vyhrev sedadiel/volantu, atd. Malo to skutocne nahradit casom cely system od vyrobcu. To sa sice uskutocni v nejakom Polestar Volve, ktore oznamilo ze buduci rok nejaky model bude mat android auto ako nativny system, ale dodatocne v dnesnej podobe ako AA pozname to asi neumozni nikto.
Mne napriklad v prvych verziach AA fungovalo v Golfe ovladanie AA aj cez ovladace, neskor to zrusili, uz niekedy koncom 2015/zaciatkom 2016.

Konkretne v BMW ale nevidim velky prinos ani CP ani AA. Pre mna je to prinos v lacnejsich autach, kde nemusim platit 1000 EUR v 20k aute za "malu" navi, a 2k, za "velku", kde v tej malej si nemozes ani ulozit POI a vlastne trasy, po 3 rokoch to bud updatujes cez torrenty alebo za sto eurooci kazdy rok, kde za 100-200 ecka ti daju funkcionalitu AA/CP a je google mapy su casto lepsi anvigacia ako to co mas v aute.
Lenze v BMW ked uz si kupim navi profi, a hlavne HUD, tak mi je cely carplay dost redundantny. wireless carplay je sice pekne v tom, ze mi spotify bude kreslit pekne artworky k pesnickam, ale aj tak to budem musiet mat hodene na qi nabijacke lebo wifi+bt zozere baterku pri stredne dlhej jazde. a ked uz musim telefon vytiahnut z vrecka, zapojit kablik mi uz problem nerobi. A kedze mi ide len o hudbu cez bt, je mi jedno co mam vo vrecku ked sedim v bmw. A carplay zacalo byt relevantne az od momentu, kedy minuly rok zapli podporu google maps cez CP, lebo apple maps nikdy vice Pardubice (ak do nich vobec trafi).

Aktualne spekulacie su, ze android auto v BMW bude 2020. takze nezufaj. :)
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 17:58

Spotify artwork je len nepodstatny detail, browsovanie playlistov, interpretov, zoznam pesniciek, uplny iny level obsluhy bez pozerania sa do telefonu ktory je na kabli kdesi pichnuty, napr. na Qi. Telefonovanie tiez, zoznam poslednych volanych z telefonu, ci ovladanie Siri zmacknutim volantu, BMW robi dobre auta ale proste to nie je SW firma a aj BT ma svoje obmedzenia. A pre tych co ziju vo vacsich mestach hlavne Waze a Waze a Waze. Taktiez to ze sadnes do auta, nedrbes sa s kablami, nastartujes a hned ti zacne hrat co si mal pustene cez spotify naposledy stoji za to. Kamarat zrovna riesi ako spravit retrofit Carplay do F15 so zaciatku 2016 lebo to cele presti tu velku navi hoc by aj to RTTI fungovalo na Waze sa to nechyta.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 18:12

siri mozes ovladat cez gombik na volante aj ked mas len bluetooth bez carplay... ja prave tak ovladam spotify na android auto cez google asistenta, funguje posledne 2 roky GA ovela lepsie ako Siri, ked chcem prehodit playlist tak to robim cez GA, rovnako ked chcem konkretny song atd.
Waze je kazdemu podla chuti, podla mna je waze pouzitelne len v naozaj vacsich mestach, cize u nas mozno v BA, mimo BA je to plne fantomovych kokotin. Mne uplne staci traffic info v google maps, ja som waze pouzival len koli zobrazeniu rychlosti, ale to uz maju aj mapy. A waze bude konacne odpalkovany a integrovany do map, tak ako to Google planoval pred x rokmi ked waze kupil. Lebo ich UI a cela appka by vyhralo cenu za najhorsi dizajn historie zemegule. ked sa ten jogin vyskrabal na tu horu s tymi desiatimi tabulkami od boha tak to bolo intuitivnejsi user experience ako waze.
ved ked tak velmi chces carplay co ti brani kupit nejaky iphone7 za 5 korun a mat to cisto ako auto telefon. android je natolko mudry, ze si nastavis call forward vzdy ked budes v aute na ten iphone alebo ved mozes amt aj 2 telefony prikotene cez blutut.

a inak co si hovoril s tym blututom na pixeli, ved si mohol naforcovat iny blutut profil alebo iny kodek, to ti kazdy android dovoli v dev. settings zmenit. Mne sa napr. podarilo zapnut v X1 aj directory browse, akurat ze to potom nelistovalo tie data...ale dalo sa browsit :). tusim 1.6 avrcp to podporuje a bmw sa na to aj pripojilo ale bolo to napizdu. aj 1.5 bola dost nanic a mozno kazdy 4 song nepreniesol nazov/text, tam treba zostat pri 1.4
pokial viem samsung aj zvysni vyrobcovia davaju 1.4 stale ako default na avrcp, ale pixel /android one tlaci 1.5
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 24. Júna 2019, 20:02

nacuvatko sa nahodne odpajalo v priebehu dna od telefonu pricom sa tvarilo z pohladu telefonu ako pripojene cize telefon nezvonil a nezvonilo ani v nacuvatku takze cele zle pre “nepocujuceho”, potom sa drbala kvalita hovoru nahodne ked sa zrovna neodpojilo. downgrade na starsi build androidu vsetko vyriesil. pravdepodobne daky tuning androidu/bt firmveru to rozsypal co je bezne, prislusenstvo/nacuvatko vyladene z jednou verziou a nie novsimi. iphone7 praveze mam, ale ten nema qi, tak som dnes zabil iphone xr a hotovo.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 26. Júna 2019, 10:55

keby to bolo auto, dam to do vlakna astronomicke okienko.
pixel 3a v alze 504 ecka cierny/520 biely, a 3a xl 620 ecka. ja chapem, ze to je grey import, kupuju to v UK alebo dojclande, ale musi jebat chalani, musi jebat
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 27. Júna 2019, 20:59

Jebal by pes aktualizácie. V Play-i čumím, 67 aplikácií (vr. systémových) vyžaduje update. Tak reku budiž, hodil som foun na nabíjačku a pustil aktualizáciu všetkého. Po nejakej dobe kukám, samé errory, chyby, padnuté aplikácie. Reštartujem, furt polka aplikácií padá. Tak teraz všetko broken manuálne vypínal a zakazujem, naj to do mňa nejebe že jejda, nefungujem. Nech už dorazí tá A50ka.

//akurát čumím, že aj notifikácie sú zrazu nejaké broken, foun na mňa bliká notif. ledkou, na lište ale nič nie je. Boha jeho
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Štvrtok, 27. Júna 2019, 22:56

aktualizovali sa ti play services, najlepsie rebootnut telefen. nedostal si uz nahodou material design ak mas zapnutu betu?

ja som vcera skusal ten novy update android auto, ale vraj okrem novej verzie to musi byt aj server side zapnute regionalne, a kedze android auto oficialne na Slovensku neexistuje, mozno tak skoro nebude.

a vy uz mate google maps, ktore zobrazuju rychlost pocas navigacie? ja mam aj beta zapnutu, a furt to nemam a uz to ma byt worldwifde nejaky ten piatok.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 28. Júna 2019, 05:33

boborjelotor napísal:
aktualizovali sa ti play services, najlepsie rebootnut telefen. nedostal si uz nahodou material design ak mas zapnutu betu?

ja som vcera skusal ten novy update android auto, ale vraj okrem novej verzie to musi byt aj server side zapnute regionalne, a kedze android auto oficialne na Slovensku neexistuje, mozno tak skoro nebude.

a vy uz mate google maps, ktore zobrazuju rychlost pocas navigacie? ja mam aj beta zapnutu, a furt to nemam a uz to ma byt worldwifde nejaky ten piatok.
Jo, mne rychlost ide
 
undy
Príspevky: 2195
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 28. Júna 2019, 06:23

boborjelotor napísal:
aktualizovali sa ti play services, najlepsie rebootnut telefen. nedostal si uz nahodou material design ak mas zapnutu betu?

ja som vcera skusal ten novy update android auto, ale vraj okrem novej verzie to musi byt aj server side zapnute regionalne, a kedze android auto oficialne na Slovensku neexistuje, mozno tak skoro nebude.

a vy uz mate google maps, ktore zobrazuju rychlost pocas navigacie? ja mam aj beta zapnutu, a furt to nemam a uz to ma byt worldwifde nejaky ten piatok.
nastavenia--nastavenia navigácie--tachometer
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Piatok, 28. Júna 2019, 06:45

ach marha, dik undy
to by som tam v zivote nenasiel ani nahodou, velice uzivatelsky pritulne schovane.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných