... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
adrkop_TT
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 7.2.2018
Auto: BMW E81 118d
Kraj: Trnavský

E81 2011 bi-xenon

Nedeľa, 16. Júna 2019, 15:56

Zdravím baworáci potrebujem poradiť nesvieti mi pravý xenon. Začalo to keď som umyl auto. Všimol som si , že sa mi zvnútra zarosilo sklo ale nejako som tomu nedával pozornosť. Ešte v ten deň mi prestal svietiť. Tak som si myslel , že výbojka je v p... pretože pri naštartovaní nastavovalo avšak po 4 dňoch z ničoho nič začalo samé svietiť a nemalo žiadnu fialovú farbu ani podobne veci tak som sa potešil , že to nemusím riešiť lenže včera som ho znova umyval a znova sa to zarosilo akurát komplet celé a znova prestalo svietiť. Dnes som ho vybral skontroloval ci nie je niekde tesnenie prasknuté alebo sklo ale nikde nič vytieklo mi odtiaľ dosť vody. Snažil som sa to vysušiť ale bez odozvy. Tak vás prosím o radu čo to môže byt. V skratke: výbojka je OK, po štarte nastavuje, rosi sa.
Ps: nikdy predtým sa nerosilo.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E81 2011 bi-xenon

Nedeľa, 16. Júna 2019, 15:58

Mas niekde urcite hud vymackane tesnenie na krytke,alebo mikroprasklinu,atd...Skontroluj starter-rj na svetle ci do nej nenatieklo....Kedze si odtial vylial dost vody,ok to urcite nebude...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
adrkop_TT
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 7.2.2018
Auto: BMW E81 118d
Kraj: Trnavský

Re: E81 2011 bi-xenon

Streda, 19. Júna 2019, 10:47

Rj som pozrel a bola vlhká takisto aj cely kabel co isiel od nej az po vybojku zaoxidovane spoje a nesvieti to stale. Mám ešte možnosť vyskusat druhu vybojku ale ked nepojde budem menit cele svetlo ved rj je drahsia nez cele svetlo teda aspon co som pocul.
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: E81 2011 bi-xenon

Štvrtok, 20. Júna 2019, 12:09

Preco stale riesis vybojku, ked je problem uplne inde? Do vybojky sa ti voda tak lahko nedostane, do startera ano a tam je pes zakopany. Hladat netesnost a odstranit ju. Demontovat starter a co najrychlejsie ho vysusit.

adrkop_TT napísal:
Rj som pozrel a bola vlhká takisto aj cely kabel co isiel od nej az po vybojku zaoxidovane spoje a nesvieti to stale. Mám ešte možnosť vyskusat druhu vybojku ale ked nepojde budem menit cele svetlo ved rj je drahsia nez cele svetlo teda aspon co som pocul.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných