... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
lapierre
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 19.9.2018
Auto: BMW 525xd
Kraj: Zahraničie

Výmena termostatov

Utorok, 4. Júna 2019, 17:00

Ahojte chalani,
Rozhodol som sa menit termostaty uz aj z toho titulu, ze auto ma 10 rokov a neboli este menene . Chcem sa spytať, ci mozno povazovat teplotu motora 95-102°C, za VIEROHODNU, ktora bola ale dosiahnuta volnobehom stojaceho auta, či nahodou tato teplota nebude pri jazde nižšia, pri ktorej je vymena termostatov uz nutna,...Auto je momentalne nepojazdne, preto bola merana pri volnobehu,..Mam to teraz rozkrytované a nerád by som to rozoberal zas koli termostatom.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12241
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Výmena termostatov

Utorok, 4. Júna 2019, 19:06

Tento udaj nieje smerodajny...Treba jazdu,ale ak maju 10r tak urcite men!!!
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
lapierre
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 19.9.2018
Auto: BMW 525xd
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena termostatov

Nedeľa, 9. Júna 2019, 15:08

Tak som ich nakoniec zhodil dole, hlavný už mal poškodené tesnenie a cez ten EGR sa uz dalo "prefuknut",....Co ma ale dojalo, pri demontáži mi vypadol jeden O-krúžok a ked som ho chcel na druhy deň nasadiť do hadice, tak mal priemer o dobrých 5mm vačší,..co do pekla to je za gumu??,..Dá sa ten diel zohnať aj separátne?, alebo len cela hadica,...Premýšlal som aj nad alternatívou použiť "neoriginal" , len som si nie isty, ci to tvrdšia guma utesni,..
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12241
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Výmena termostatov

Pondelok, 10. Júna 2019, 07:47

Ak mas cervenu chladiacu tak to je pricina...gumicky sa natiahnu...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
stanxco
Príspevky: 33
Registrovaný: 6.6.2017
Auto: e 90 320 d 2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Ilava

Re: Výmena termostatov

Pondelok, 10. Júna 2019, 07:51

ja by som tiež menil radšej, podľa mňa teplota je dosť vysoká, ale keďže ide o teplotu na voľnobehu nie je relevantná, ale predsa len 10 rokov je 10 rokov, vymeň :)
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena termostatov

Pondelok, 10. Júna 2019, 15:02

Vsetky tesnenia pri termostatoch vzdy menit za nove...ak nevymenis budes to rozoberat este raz - bude tiect
Ano daju sa objednat aj samostatne
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
lapierre
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 19.9.2018
Auto: BMW 525xd
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena termostatov

Streda, 12. Júna 2019, 09:23

Bol to O-kruzok z hadice, ktora vedie z hlavneho termostatu do chladica. Vcera som volal do Rije a konkretne tento diel sa separatne nepredava, len cela hadica. Co sa tyka kvapaliny, je tam modra. Mam ale jednu otazku. Chcem odstavit EGR ventil. Bude stacit, ked sa len zaslepi vystup zvodov do egr chladica a samozrejme softwerovo, alebo je nutne ten egr chladic zhodit dole vratane egr termostatu a zaslepit hadice...Simik, potom sa ti ozvem a poriesili by sme to cez diagnostiku,..
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena termostatov

Streda, 12. Júna 2019, 13:34

lapierre napísal:
Bol to O-kruzok z hadice, ktora vedie z hlavneho termostatu do chladica. Vcera som volal do Rije a konkretne tento diel sa separatne nepredava, len cela hadica. Co sa tyka kvapaliny, je tam modra. Mam ale jednu otazku. Chcem odstavit EGR ventil. Bude stacit, ked sa len zaslepi vystup zvodov do egr chladica a samozrejme softwerovo, alebo je nutne ten egr chladic zhodit dole vratane egr termostatu a zaslepit hadice...Simik, potom sa ti ozvem a poriesili by sme to cez diagnostiku,..

Tento O-kruzok sa da na 100% objednat samostatne (objednavam cez intercars original diel) a prave cez tento kruzok to uz tieklo nie na jednom aute kedze sa hadicou pohybe a tesniacii O kruzok to ma po par rokoch za sebou...ak to mas rozhodene a nevediat to v RIJA tak skoc napriklad do gufera...
kazdopadne ak nezozenies tak ked zlozis odsleduj ci netecie na vsetkych spojoch ktore si rozoberal
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12241
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Výmena termostatov

Štvrtok, 13. Júna 2019, 07:52

Prave toto tesnenie nieje dostupne,ale da sa kupit ked zmeras rozmer vo firmach co predavaju gufera,tesnenia Okruzky na rozmer....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena termostatov

Štvrtok, 13. Júna 2019, 10:24

Skus ten intercars mne to tam bezne chalan objednava, alebo v gufere ako pisem hore alebo ako spomina Simik...urcite budu niekde mat
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
lapierre
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 19.9.2018
Auto: BMW 525xd
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena termostatov

Nedeľa, 16. Júna 2019, 21:28

Konkretne neviem z akeho materialu je originalny kruzok, ale je to hodne makka guma, ktora sa po zhodení sama roztiahne,... tipujem 60-70Sh. Pre istotu som objednal ten isty rozmer z 3 typov materialov.. z NBR, co je nitril-budadien kaucuk, MVQ-silokonove a FKM, FPM, co su vitonove. Vsetky typy by mali zniest teplotnu zataz, otazka je zivotnot a tesnot. Po zlozeni uz len odsledovat, ci to netecie,.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných