... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Kraj: Košický

Intenzita fukania A/C+kurenia, AUTO funkcia, iDrive integracia

Sobota, 8. Júna 2019, 15:25

Zdravim,

Mozno pre niekoho zbytocna tema, no zaujima ma a hlavne u majitelov E60 alebo aj inych serii, ktori si v iDrive nevedia nastavit rozne funkcie v climate control a vidia tam len moznost nastavenia teploty vzduchu z fukarov: hot, medium, cold. Co ma na starosti regulaciu intenzity fukania fukarov v E60? Pocul som ze jezko kurenia, ale je to v pripade ze to fuka slabo alebo sa intenzita nemeni aj ked sa pridava na tlacitkach. Mne ide skor o to ze mi doslova prekaza, aj ked nastavim intenzitu fukania na uplne minimum a prepnem fukanie do kabiny tak to fuka celkom dost silno. Napr.v octavii alebo inych autach je ten prvy stupen intenzity fukania uplne slabucky, co je celkom prijemne a aj ked nastavite kurenie ci klimu na seba, necitite ze nieco fuka, je to len taky jemny vanok. V BMW mi pride ze aj na najnizsom stupni to fuka celkom silno. Osobne by som prijal moznost este znizit intenzitu fukania cez fukare- je jedno ci je zapnuta klima alebo kurenie, ak nastavim fukanie len do kabiny a jazdim dlhsie je to neprijemne a stale potom prepinam uz prerozdelenim na okno alebo respektive sa stym musim hrat a neviem si to proste len znizit jednym otocenim tlacitka, neviem ci to maju len dvojzonove klimy ale len tie iDrive s velkym displejom ale tam sa da znizit myslim intenzita fukania na vodica a pasazeria. Po LCI davali tieto podla mna trosku zastarale tlacitka a ide o jednozonovu klimu samozrejme automaticku, takze je moznost si nastavit AUTO, ale ani pri rezime AUTO to taktiez nefuka slabsie a tam uz si neviem nastavit prerozdelenie vzduchu. Asi je blbost a mozno to nikomu nevadi ale pride mi ze ine kraksne ktore sa nechytaju na BMW to maju ovela citlivejsie a intuitivnejsie, preco to nedotiahli aj tam, rozmyslam ci je moznost to nakonfigurovat popripade vymenit toho jezka kurenia za noveho a mozno ta intenzita bude reagovat citlivejsie na ten snimac gombika pre nastavenie intenzity? ako to mate vy vo svojich autach? Dakujem za postrehy.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných