... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
spooon
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 3.6.2019
Auto: E46 330Ci
Kraj: Žilinský

330Ci 2001 - zaujímavá chyba elektroniky

Pondelok, 3. Júna 2019, 14:52

Zdravím, moje auto začalo mať dole vypísané problémy po tom ako som ho nechal cez daždivú noc stáť vonku. Ráno som auto nechal poriadne vykúriť, teplom sa všetka voda vyparila a všetko sa dalo zasa do normálu. Jazdil som pár dni a tie problémy sa začali objavovať a zasa miznúť. Pravdepodobne pretože som jazdil v zime a vlhkosť sa dostala kam nemala. Odišiel som na pár týždňov preč s tým , že keď auto bude dlho v garáži uschne všetko sa dá do poriadku , nájdem kadiaľ mi doň tečie a opravím to poprípade vymením čo je treba. To nepomohlo a teraz sa snažím nájsť kde je problém no nedarí sa mi to.
- nefunkčná multifunkcia volantu( tempomat mi ide no nemôžem ovládať rádio)
- sedačky môžem nastaviť z ich pamäte ale nemôžem ju prepísať ( červené tlačidlo M vôbec nereaguje keď ho stlačím)
- budíky fungujú stále ukazujú všetko okrem kontroliek na svetla ( žiadna kontrolka diaľkových, hmloviek ani smeroviek a smerovky ani nerobia žiadny zvuk) ale všetky svetlá z vonku fungujú ako majú
- sem tam sa mi stane že auto nechce hodiť iskru do pri štartovaní ( diagnostika mi ukázala chybu EWS modulu)
Nevie niekto čo môže spôsobovať všetky tieto problémy ? nikdy sa nestalo že by z toho zoznamu nejaká vec išla a ostatné nie. Všetky chyby sa vyskytujú na raz. Čas od času sa stáva že mi to funguje a potom nie, ale vypadá to tak ,že chyby sa dostavia náhodne potom to chvíľku ide potom nie. Napadá ma že môže byť nejaký zlý kontakt komfortnej jednotky, ale neviem ani kde ju nájsť.
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: 330Ci 2001 - zaujímavá chyba elektroniky

Pondelok, 3. Júna 2019, 14:57

Zmeraj +R svorku zo spinacky... casta vada, prehoreny kontakt... prip. problem na K-BUS, niektore zariadenie vadne... casto napr. navi, webasto...
 
spooon
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 3.6.2019
Auto: E46 330Ci
Kraj: Žilinský

Re: 330Ci 2001 - zaujímavá chyba elektroniky

Pondelok, 3. Júna 2019, 15:02

Mohol by si mi prosím ta trochu konkrétnejšie povedať čo tým myslíš ? A kde tie svorku nájdem? Diagnostika mi ukázala ešte aj problém s Body bus(K-bus)
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: 330Ci 2001 - zaujímavá chyba elektroniky

Pondelok, 3. Júna 2019, 16:03

Asi tomu nerozumies... Ak chceš prídi, spravím to...
 
spooon
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 3.6.2019
Auto: E46 330Ci
Kraj: Žilinský

Re: 330Ci 2001 - zaujímavá chyba elektroniky

Pondelok, 3. Júna 2019, 18:10

Bol to k-bus z meniča na CD. Majiteľ predomnou ho vybral odpojil kábel ten sa v kufri predral a skratoval. Ďakujem za tip
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: 330Ci 2001 - zaujímavá chyba elektroniky

Štvrtok, 6. Júna 2019, 16:04

spooon napísal:
Bol to k-bus z meniča na CD. Majiteľ predomnou ho vybral odpojil kábel ten sa v kufri predral a skratoval. Ďakujem za tip
Skor I-BUS, nie? ked to je na menici....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných