... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Auto: BMW E60 525d 145kW
Kraj: Košický

kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Nedeľa, 5. Mája 2019, 15:14

Zdravim, prosim o radu skusenejsich, hoci sa to uz par krat rozoberalo ale mam nasledovny problem. Predosli majitel klimu velmi nepouzival tak pri kupe ma odkazal na to ze ju bude treba urcite doplnit. V servise mi povedali ze je uplne prazdna co by nemalo byt, mal podozrenie na unik, doplnil ju vsak a unik sa neukazal. Klima funguje super chladi hned ale ked som vypol radio vsimol som si tento divny zvuk. Prichadza od palubovky presne 15-20 sekund potom ako klimu zapnem. Ked si pozriete video ktore som nahral tak od 20 sekundy mozte pocut taky divny zvuk neviem ho ani specifikovat. Mal som podozrenie na kompresor tak som otvoril kapotu a skusal sa zamerat na zvuk kompresora pripadne remena ale nic od motora tento zvuk nejde, pocut ho len v kabine ako keby od palubovky nie od fukarov ale nizsie troska, ked klimu vypnem zvuk prestane takze to asi nebude ventilator kurenia. Neviete co to moze byt odkial sa tento zvuk prenasa do kabiny? myslel som si ze to pocas jazdy prestane ale ak sa lepsie zapocuvam je to pocut aj pri jazde, snazil som sa tento zvuk identifikovat niekde v okoli motora a kompresora klimy ale z tamad to nevychadza. Dakujem za vsetky rady.

 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Nedeľa, 5. Mája 2019, 18:47

Ked zapnes klimu nastartuje sa aj velky ventilator na chladici nerobi to on? z tohoto zvuku je to tazko urcit :)
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Auto: BMW E60 525d 145kW
Kraj: Košický

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Nedeľa, 5. Mája 2019, 19:22

matus699 napísal:
Ked zapnes klimu nastartuje sa aj velky ventilator na chladici nerobi to on? z tohoto zvuku je to tazko urcit :)

nastartuje sa ale potom sa vypne.. potom opat niekedy nastartuje... nemal by bezat vkuse? zase motor je na volnobehu tak mozno bezi az ked sa pohnem... nie praveze od neho som to nepocul inak by som to pocul aj pri otvorenej kapote niekde z motora a pocujem to len v kabine alebo to v motorovej casti prehluci samotny motor neviem...
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Pondelok, 6. Mája 2019, 05:15

Ja som sa stretol s tym (sice to bolo na e90) ze ventilator bol poskodeny tym padom nebol vyvazeny a ked bola zapnuta klima tak ako sa triasol tak to vydavalo divne zvuky ale to asi nebude tvoj problem... Hento u mna bolo hned pocut aj vedla auta - zatvorena kapota. Ked niekto zapol klimu... Tam ale ventilator bezal stale ako sa zapla klima na nizke otacky ale tocil sa...
Musis hladat problem
 
Užívateľov profilový obrázok
Humart
Príspevky: 85
Registrovaný: 6.2.2017
Auto: BMW Z1
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Pondelok, 6. Mája 2019, 07:57

no a nie je mozne, ze mas ten ventilator zalomeny alebo nejako inak poskodeny? co povedal pan cez klimu na to ci on sa k tomu nevyjadril? ak to nejde od motora, ale iba v kabine ked zapnes klimu a prestane to ked ju vypnes je tam nejaka chyba, klima neunika, takze mozme vylucit ze ten zvuk vytvara unikajuca klima, takze za mna skor ventilator, pri kureni to nerobi?
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Auto: BMW E60 525d 145kW
Kraj: Košický

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Pondelok, 6. Mája 2019, 19:28

matus699 napísal:
Ja som sa stretol s tym (sice to bolo na e90) ze ventilator bol poskodeny tym padom nebol vyvazeny a ked bola zapnuta klima tak ako sa triasol tak to vydavalo divne zvuky ale to asi nebude tvoj problem... Hento u mna bolo hned pocut aj vedla auta - zatvorena kapota. Ked niekto zapol klimu... Tam ale ventilator bezal stale ako sa zapla klima na nizke otacky ale tocil sa...
Musis hladat problem
ale ten ventilator je ulozeny niekde pod palubovkou nie? a lebo jeden velky ventilator je pri chladici auta to je ten velky ten sa kruti bez zvuku... aspon si myslim je tazko to rozpoznat ale urcite by som pocul zvuk z motora kedze pocujem zvuk z kabiny.... dalsi ventilator je ten maly ktory sa vola ventilator kurenia a je v spodnej casti palubovky? je tam este neikde dalsi ventilator? nevidel som ho kde by som ho mal hladat? ak ventilator kurenia je poskodeny robilo by to aj pri samotnom kureni bez zapnutej klimy nie? a praveze to nerobi..... to teraz neviem zapnem klimu otvorim kapotu a ten velky ventilator pri chladici sa toci potom prestane potom sa zas roztoci.. nemal by sa tocit vkuse? auto je E60 LCI 2009, 3.0
nemoze to prenasat samotny kompresor ten zvuk? ze to nejako prenasa do kabiny? mne to pride ako hluk vydavajuci nieco co sa toci na sucho bez mazania...
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Auto: BMW E60 525d 145kW
Kraj: Košický

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Pondelok, 6. Mája 2019, 19:35

Humart napísal:
no a nie je mozne, ze mas ten ventilator zalomeny alebo nejako inak poskodeny? co povedal pan cez klimu na to ci on sa k tomu nevyjadril? ak to nejde od motora, ale iba v kabine ked zapnes klimu a prestane to ked ju vypnes je tam nejaka chyba, klima neunika, takze mozme vylucit ze ten zvuk vytvara unikajuca klima, takze za mna skor ventilator, pri kureni to nerobi?

teraz aky ventilator? ten v predu velky nie je nalomeny ide celkom ticho mne sa nezdalo ze niekde suchal alebo hucal.. dalsi ventilator je asi pod palubovkou to je ten ventilator kurenia a ten ak by bol chybny nehucal by aj pri vypnutej klime? mne to pride ako take hukotanie ako keby niekde unikala klima alebo ako keby bola niekde netesnost a ten vzduch vydava tento zvuk.... to ze klima neunika potvrdili iba zakladnou diagnostikou tym strojom co sa doplna ale maly unik niekde moze byt pretoze presnejsie to zistuju nejak dusikom to nerobili ale nezdalo sa im ze klima je uplna prazdna bolo podorzenie na unik kedze vraj tam nieco ostat musi ale bola uplne prazdna.. zase predosli majitel jazdil len cez vikendy a klimu zapinal malo co auto za 5 roky malo zapnutu klimu minimalne.... pri kureni to nerobi ani na studenom ani na teplom vzduchu nerobi to ani pri prepnuti kurenia na vodica, na nohy na okno.. akonahle vypnem klimu prestane to, zapnem klimu pockam 20 sekund a zacne ten zvuk, ale preco zacne az po nejakom case a nie hned? to je tiez zaujimave podla mna...
pan od klimy o tom nevie, asi za nim zabehnem lebo ked som ju doplnal pred tym nefungovala kedze tam nebolo nic ani som to nejako nesledoval ci huci ci nie .. nefungovala tak som ju nepouzival resp. nebola doplnena isiel teply vzduch.....az po doplneni som si danu chybu vsimol
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Štvrtok, 9. Mája 2019, 07:01

moj problem s tym ventilatorom bude iny. to by si uz zistil...
ked zapnes klimu to neznamena ze aj ona hned ide naplno... tiez startuje kompresor atd a to chvilku trva... tebe vznikne problem az ked sa rozbehne takze bud ti to robi kompresor kladka remen nieco ked sa dostane pod zataz zacnu zvuky musis hladat a prist na to takto cez net ti nikto neporadi. v Presove poznam cloveka co sa celkom vyzna mozno by ti pomohol.
 
Užívateľov profilový obrázok
Humart
Príspevky: 85
Registrovaný: 6.2.2017
Auto: BMW Z1
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Štvrtok, 9. Mája 2019, 13:33

Simonis napísal:
teraz aky ventilator? ten v predu velky nie je nalomeny ide celkom ticho mne sa nezdalo ze niekde suchal alebo hucal.. dalsi ventilator je asi pod palubovkou to je ten ventilator kurenia a ten ak by bol chybny nehucal by aj pri vypnutej klime? mne to pride ako take hukotanie ako keby niekde unikala klima alebo ako keby bola niekde netesnost a ten vzduch vydava tento zvuk.... to ze klima neunika potvrdili iba zakladnou diagnostikou tym strojom co sa doplna ale maly unik niekde moze byt pretoze presnejsie to zistuju nejak dusikom to nerobili ale nezdalo sa im ze klima je uplna prazdna bolo podorzenie na unik kedze vraj tam nieco ostat musi ale bola uplne prazdna.. zase predosli majitel jazdil len cez vikendy a klimu zapinal malo co auto za 5 roky malo zapnutu klimu minimalne.... pri kureni to nerobi ani na studenom ani na teplom vzduchu nerobi to ani pri prepnuti kurenia na vodica, na nohy na okno.. akonahle vypnem klimu prestane to, zapnem klimu pockam 20 sekund a zacne ten zvuk, ale preco zacne az po nejakom case a nie hned? to je tiez zaujimave podla mna...
pan od klimy o tom nevie, asi za nim zabehnem lebo ked som ju doplnal pred tym nefungovala kedze tam nebolo nic ani som to nejako nesledoval ci huci ci nie .. nefungovala tak som ju nepouzival resp. nebola doplnena isiel teply vzduch.....az po doplneni som si danu chybu vsimol

nemusi to vydavat vzduch vzdy, moze to byt len problem klimy, no nic ine ti asi neostava len to dat skontrolovat dusikom ci tam je unik a ak nie rozobrat ci nie je niekde prasknuta klapka alebo poskodeny ventilator..
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Auto: BMW E60 525d 145kW
Kraj: Košický

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Štvrtok, 30. Mája 2019, 21:12

Humart napísal:
nemusi to vydavat vzduch vzdy, moze to byt len problem klimy, no nic ine ti asi neostava len to dat skontrolovat dusikom ci tam je unik a ak nie rozobrat ci nie je niekde prasknuta klapka alebo poskodeny ventilator..
dakujem za odpoved a klapka v klime hra aku rolu? moze takato klapka hucat stale alebo vydavat podobny vzduch? a ten samotny ventilator klimy je uplne v predu ako je chladic, ten vyzera byt v pohode nehuci ale potom dole v palubovke je este takyto maly ventilator kurenia, ale tento ak by bol chybny vydaval by zvuk aj pri zapnutom kureni nie? este ma napadlo, ci mam pustenu klimu alebo nie a intenzitu fukania vzduchu cez fukare mam nastavene na minime, pride mi ta cirkulacia celkom dost silna, je tam sice tlacitko OFF tym padom prestane fukat a uzavrie fukare uplne...
Obrázok
 
Simonis
Autor témy
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Auto: BMW E60 525d 145kW
Kraj: Košický

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Štvrtok, 30. Mája 2019, 21:16

matus699 napísal:
moj problem s tym ventilatorom bude iny. to by si uz zistil...
ked zapnes klimu to neznamena ze aj ona hned ide naplno... tiez startuje kompresor atd a to chvilku trva... tebe vznikne problem az ked sa rozbehne takze bud ti to robi kompresor kladka remen nieco ked sa dostane pod zataz zacnu zvuky musis hladat a prist na to takto cez net ti nikto neporadi. v Presove poznam cloveka co sa celkom vyzna mozno by ti pomohol.
Presov mam celkom blizko vies mi prosim dat nejaky kontakt? prosim napis mi do spravy... v podstate nastevujem aj celkom spolahlivy a kvalitny servis, ktory by to vedel taktiez rozobrat a mozno aj prist na chybu, podla nich to mozu robit klapky, stale nerozumiem ako tie klapky tam funguju a naco su tam? ale uvazujem to dat do ruk niekomu, kto sa cisto venuje len klimatizaciam...
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: kompresor klimy, remen alebo ventilator?

Štvrtok, 30. Mája 2019, 21:27

odpisane v sprave tam poslany aj kontakt skus ci ti pomozu...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných