... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
vladoslavo
Príspevky: 747
Registrovaný: 8.11.2012
Auto: E61, 525 d, LCI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Utorok, 2. Apríla 2019, 23:42

ja nechapem, preco to auto nedas do original servisu BMW. Minul by si rovnako ako doteraz a davno by si to mal vyriesene ... ak je to prevodovka, co oni urcite zistia, tak to das do original ZF centra, adresy najdes na ich webe a problem solved...
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Streda, 3. Apríla 2019, 13:45

voloda525d napísal:
Cavte mne bude vediet niekto pomoct BMW e61 pri prudsej jazde hodi automat prevodovku do nudzaku, kod diagnozi ukazalo 004f85, dakujem

vsak som ti povedal cez FB co treba robit aj poslal kompletne PDF od ZF s popisom ...neviem ci sa to da viac vyriesit pisanim...
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
braneczek
Príspevky: 1
Registrovaný: 27.5.2019
Auto: Bmw e60
Kraj: Bratislavský

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Pondelok, 27. Mája 2019, 16:29

Čaute všetci,
mám e61 (r. 2003), automat.
Trápi ma podobný problém - palubný PC mi hlási "TRANSMISSION FAULT", lenže túto chybu hlási LEN vtedy, AK NECHÁM PÁR MINÚT NAŠTARTOVANÉ (na mieste) NA STUPNI "P"..ak následne zaradím "D", vyskočí už spomínaná hláška "TRANSMISSION FAULT"..no ak vypnem motor a po chvíli o5 naštrartujem, počítač nič nehlási..
Za každú radu vopred ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi00wa
Príspevky: 507
Registrovaný: 10.4.2014
Auto: Bmw 535d e60
Kraj: Zahraničie

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Pondelok, 27. Mája 2019, 16:53

diag
 
lacix
Príspevky: 3
Registrovaný: 18.2.2019
Auto: BMW 530d xD e61
Kraj: Banskobystrický

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Sobota, 23. Apríla 2022, 00:09

braneczek napísal:
Čaute všetci,
mám e61 (r. 2003), automat.
Trápi ma podobný problém - palubný PC mi hlási "TRANSMISSION FAULT", lenže túto chybu hlási LEN vtedy, AK NECHÁM PÁR MINÚT NAŠTARTOVANÉ (na mieste) NA STUPNI "P"..ak následne zaradím "D", vyskočí už spomínaná hláška "TRANSMISSION FAULT"..no ak vypnem motor a po chvíli o5 naštrartujem, počítač nič nehlási..
Za každú radu vopred ďakujem
Zdravím chlapi, ja mam podobný problém.
Na začiatok chcem povedať že prevodovka radi úplne hladko, vôbec nešklbe netrhá, nekolísaju otáčky, jednoducho ide ako hodinky, od poslednej výmeny oleja aj s vanou auto prešlo niečo cez 16 000 km, hydromenic bol menený cca 40 000 km dozadu. Rozvody menené 4000km dozadu v TT simik ( najradšej by som to zobral k nemu na diagnostiku aj teraz len to mam dosť od ruky tak skúsim šťastie tu) a starter chvíľu predtým.
No teraz k veci

Priateľka včera prešla asi 20km bez problému potom auto odparkovala, za hodinu sa vrátila išla naštartovať a auto nechcelo chytit, točilo točilo a nič, najprv jej vyhodilo kontrolku slabej baterky a potom červenú Transmission fault. Vybrala kľúč vystúpila zamkla auto a išla skusit ešte teraz, teraz už auto chytilo a bez problémov odišla. O deň na to znova zasvietilo transmission fault, popri tom ešte zaplo alarm a tuším že zaplo smerovky. Na druhý pokus normálne naštartovala a vrátila sa domov.

Neviete čo to môže byt? Nikde som nenašiel nič podobne každému čo písalo tuto chybu tak buď nemal olej, alebo už bol potrebný repas alebo kolísali otáčky. Ja si myslím že u mna nebude chyba v samotnej prevodovke, keďže okrem tej kontrolky s ňou žiadny taký očividný problém nie je. Môže to byt elektronikou alebo nejakým čidlom/senzorom? Ani s elektrikou nemám žiadny problém až na sklo na 5. dverách, to sa mi najprv nedalo zavrieť, alebo sa otváralo zatváralo a teraz už nejde vôbec otvoriť ale okrem tohto všetko ide ako ma.

Diky za rady
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Sobota, 23. Apríla 2022, 11:11

To nieje chyba prevodovky,ale poklesu napetia,alebo problem z komunikaciu dde-egs,pripadne modre rele pri dde


Nema auto nahodou nejaku meta zabezpecovacku?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
lacix
Príspevky: 3
Registrovaný: 18.2.2019
Auto: BMW 530d xD e61
Kraj: Banskobystrický

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Nedeľa, 24. Apríla 2022, 05:41

Teraz som pozeral na kľúči a je to alarm od mety. Nie je dobrý? Ja som už auto kúpil spolu s ním. Za pokles napätia môže alternátor?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Nedeľa, 24. Apríla 2022, 11:17

Prave ten alarm to nestartovanie moze sposobovat…Treba pozriet co prerusuje a hned budes vediet ci je to ono…
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
lacix
Príspevky: 3
Registrovaný: 18.2.2019
Auto: BMW 530d xD e61
Kraj: Banskobystrický

Re: Prosím poraďte - transmission fault

Nedeľa, 24. Apríla 2022, 12:14

Dnes som bol u nej auto zobrať a hneď naštartovalo žiadny problém nebol

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných