... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
PeterX5
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.3.2019
Auto: Bmw x5 e70
Kraj: Banskobystrický

Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Sobota, 20. Apríla 2019, 08:18

Ahojte, na E70 mi prestal fungovať displej aj rádio. Vie mi niekto poradiť čo sa mohlo stať ? Auto stalo v garáži mesiac a všetko fungovalo. Včera som ho naštartoval a displej sa vôbec nezapol a ani rádio nefunguje. Ďakujem za rady
 
tepes33
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Utorok, 23. Apríla 2019, 14:08

Ahoj,
- ak sa ti do modulu nedostala voda, alebo si nečistil prieduchy klímy nad modulom sprayom ako ja, tak možno poistky ... ale ak to prvé, tak nový modul...Lioncar ti ho rád dodá, mne urobili celkom dobrú cenu
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Utorok, 23. Apríla 2019, 14:22

ak je batéria v poriadku dobitá po mesiaci stánia, tak ešte ju na 5 minút odpojiť. Alebo ju daj na noc na nabíjačku a potom odpoj na tých 5 minút. Existuje malá pravdepodobnosť, že to pôjde
 
PeterX5
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.3.2019
Auto: Bmw x5 e70
Kraj: Banskobystrický

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Utorok, 14. Mája 2019, 07:53

Ďakujem za rady, no poslal som ho na opravu do CZ. Oprava by mala stáť do 300€. Nový je dosť drahý okolo 1300€.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Utorok, 14. Mája 2019, 07:55

škoda, mám doma svoj z X5E70, menil som ho za android displej, plne funkčný
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Piatok, 17. Mája 2019, 04:50

jemu neodisiel display, skapal mu cic
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Sobota, 25. Mája 2019, 11:05

keby sa im to nepodarilo opravit, nejake CIC z E70 sa mi tu povaluje a je na nom napisane tusim 400e
 
PeterX5
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.3.2019
Auto: Bmw x5 e70
Kraj: Banskobystrický

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Pondelok, 10. Júna 2019, 21:29

Tak cic opravené 240€ + poštovné 40€.
 
PeterX5
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.3.2019
Auto: Bmw x5 e70
Kraj: Banskobystrický

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Nedeľa, 22. Novembra 2020, 11:29

Ahojte, tak ten cic modul čo mi opravili znovu odchádza. Typické príznaky ako minule. Displej sa mi rozsvieti na červeno a vypne úplne rádio, nič nefunguje. Včera sa mi to stalo dvakrát, keď som išiel preradiť do spiatočky a na displeji sa majú zobraziť parkovacie senzory a vtedy to zamrzlo. Dnes som to išiel vyskúšať zapnúť a všetko funguje. Len dokedy...??? Ja už tomu fakt nerozumiem čo tam odchádza. Skúsim tam zajtra zavolať, kde mi to opravovali či mi uznajú reklamáciu. Je tomu rok a pol čo mi to opravovali. Ak mi neuznajú reklamáciu, tak ja už neviem čo ďalej. Zase 240€ za opravu sa mi nechce dať, keď mi to vydrží možno další rok a nové stalo v BMW okolo 1300€ aj s montážou. To je už riadna pálka😢. Ak ste mali niekto podobné problémy, dajte mi vedieť ako ste to vyriešili. Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Nefunguje displej ani rádio X5 E70

Streda, 25. Novembra 2020, 01:07

PeterX5 napísal:
Ahojte, tak ten cic modul čo mi opravili znovu odchádza. Typické príznaky ako minule. Displej sa mi rozsvieti na červeno a vypne úplne rádio, nič nefunguje. Včera sa mi to stalo dvakrát, keď som išiel preradiť do spiatočky a na displeji sa majú zobraziť parkovacie senzory a vtedy to zamrzlo. Dnes som to išiel vyskúšať zapnúť a všetko funguje. Len dokedy...??? Ja už tomu fakt nerozumiem čo tam odchádza. Skúsim tam zajtra zavolať, kde mi to opravovali či mi uznajú reklamáciu. Je tomu rok a pol čo mi to opravovali. Ak mi neuznajú reklamáciu, tak ja už neviem čo ďalej. Zase 240€ za opravu sa mi nechce dať, keď mi to vydrží možno další rok a nové stalo v BMW okolo 1300€ aj s montážou. To je už riadna pálka😢. Ak ste mali niekto podobné problémy, dajte mi vedieť ako ste to vyriešili. Ďakujem
Reklamovat opravu po roku a pol? Na opravy sa dava zaruka zvacsa 6 mesiacov, nanajvys 1 rok. (zo zakona je tusim 3 mesiace). Na novy pristroj za 1300eur dostanes zaruku 2 roky!
To ze vyrobca navrhol pristroj tak ze sa kazi, nie je chyba opravara. Ak ti fungoval rok a pol, bol opraveny spravne a korektne, no ziadny opravar nemoze po oprave garantovat nekonecnu zivotnost zariadenia (ktoru negarantuje ani vyrobca). Je to komplexna jednotka, je tam milion veci co tam moze odist a aj odchadza a bude odchadzat. Elektronika odchadza presne tak, ako vsetky ine veci. Jednoducho sa opotrebuvava. Ani brzdy ti nevydrzia vecnost a treba ich vymenit. Lebo sa opotrebuju. Ak ten modul kupis novy a odlozis ho do skrine, nebudes ho pouzivat, ak bude v suchom prostredi s izbovou teplotou, garantujem ti ze bude fungovat aj o 30 rokov :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných