... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
carny
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 28.7.2018
Auto: Octavia 2 1.9 TDI
Kraj: Zahraničie

BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 01:57

Zdravím, sháním BMW do 120 000, momentálně vlastním Octavii 1.9 TDI a už se mi na ní vy*ralo tolik věcí, že jsem s ní ztratil trpělivost (EGR ventil, DPF, turbo, chladič EGRu a takhle bych mohl pokračovat dál, až bych se dostal na částku v řádu asi 60 tisíc za dva roky, co jí vlastním). Navíc jezdím většinu času po městě a diesel pro mě postrádá jakýkoliv smysl. Zároveň to je moje první auto a než abych si kupoval stejnou Oktávku, akorát v benzínu tak mě napadlo, že zkusím BMW, jelikož mám tuto značku opravdu rád a v hodně z nich jsem se osobně projel a co se týče "lásky" tak mám prostě jasno Obrázok. Na BMW mám přibližně 100-120k, což není moc a rovnou bych se chtěl zeptat, jestli má smysl do takové cenové relace kupovat BMW, nebo radši koupit nějakou koncernovou jedna šestku a být v pohodě. Pokud jste tedy odpověděli, že má cenu kupovat BMW, rád bych věděl jaké. Možností je asi spoustu, ale nejvíce se nakláním k pětce, ať už E39 nebo E60 (i když za tu cenu je koupím asi jen v katastrofálním stavu) nebo trojkové E46 či E90 (stejně jako u E60, bude zřejmě v horším stavu), pak se mi zde ještě otevírá možnost koupit jedničku, která se mi ale vůbec nelíbí Obrázok. Výkonově bych nejradši šestivál, ale to za tu cenu bude asi taky spíše pasé, takže se spokojím se čtyrválcovým benzínem. Navíc si myslím, že oproti současné 1.9 TDI by byla i 520i (tudíž nejtěžší auto z mého výběru s nejslabším motorem) změna k lepšímu, nebo ne? Co se týče oprav, nejsem žid a nemám problém s tím, dát do auta peníze, ale když jsem koupil auto za 100k a dalších 60 do něj narval za takhle krátkou dobu, navíc to má zvuk jak traktor (abyste mě pochopili - radši bych ty peníze dal do 330/530i než do oktávky, která měla patřit k "nejspolehlivějším"), to jsem si rovnou mohl koupit BMW a vyšlo by mě to levněji, nebo při nejhorším stejně. No a tak bych potřeboval poradit. Samozřejmě bych raději E60/E90, na bazoši, nebo i na mobile.de je nabídek do 120k spousty, ale většinou to bude nic moc, že? Přiložím i pár inzerátů, které mě zaujaly. Díky za odpovědi.


https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 81650.html - cena celkem podezřelá, pěkný kousek a dokonce i s navigací

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 08297.html - celkem chudá výbava, ale jak říkám, raději koupím chudší E90 s tím, že bude menší pravděpodobnost, že s ní něco bude

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 10408.html - lehce bouchlé, ale to se vyklepe a je to 325xi (xdrive, brát - nebrat?)

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 50623.html

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 21743.html

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 16393.html
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 07:05

Mal si kupit octaviu bez dpf, kde nie su orobkemy s egr a pod. Turbi sa pokazi vsade. Ak myslis ze kupis e46 e90 a nebudes platit servis sa mylis. Ked uz si na ictavii vsetko opravil tak si ju mozes rovno nechat vsak je uz ok. Oct 2 je slusne auto,
Davas sem 3, 5 sedan kombik automat manual 2liter 3 liter, xdrive aj rwd hlavne si uvedom ci chces a cim zlozitejsi motor a pohon tym drahsi servis.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 07:22

Tie auta, co si sem dal budu na 90% v dohladnej dobe vyzadovat urcite na servis viac ako 60tis CZK, co si dal do svojej Octy. Sysell ti dobre radi. Rozpocet mas na poriadne auto hrozne biedny.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 07:23

ani jedno z tych aut ta nebude stat na servise menej ako tych 60k czk za dva roky prevadzky. a z tych co si napostoval jedine, ktora aspon hrubym preletenim inzeratu moze stat za uvahu je ta posledna pajta, vsetko ostatne su vraky, bud opravene buracky ako ta pajta (export uprednostneny - auto asi nepreslo/neprejde cez TUV), ta prva vydojenka, ktoru niekto osprejoval jednou pixlou plastidipu vyzera ako prop car z mad max filmu.
Ak si si motoricky opravil vacsinu kurvitok na octavii, tak si ju nechaj a zatial si odloz viac penazi na lepsie auto.
 
Užívateľov profilový obrázok
koziakm
Príspevky: 36
Registrovaný: 20.5.2017
Auto: X4
Kraj: Bratislavský

Re: BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 07:39

No jo kamo presne ako píšu chalani, všetky auta ktoré si tam ponúkol pravdepodobne budu vyžadovať servis okolo 100k czk, BMW ma oveľa drahší servis a aj diely ako taká Oct 2, priateľka ma oct. 2 2007, 1.9. TDI, automat, jazdi viac menej po meste, nemá tam DPF a tiež za 6 mesiacov do auta nahádzala asi 60 000, hlava motora sa menila, valce, spojky v prevodovke, oleje, filtre, rozvody, brzdy a auto ju stalo 5k v eurách, teraz je v tom aute nahádzané aj s opravami a naftou možno 8k hovoril som jej nech ho predá, ale predala by ho za možno 3k € a načo už teraz keď je to spravené všetko a autak je ok? Lepšie mat auto, dobre auto a nemať toľko prachov ako nemať ani jedno... rozmysli si, skôr by som si to nechal a sporil si a za rok si kúpiš oveľa lepšie bmw.
 
eld
Príspevky: 763
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 07:40

do E6X benzin a nebodaj xdrive nalejes za tie dva roky kludne aj stvrt mega czk (bez paliva) a stale bude co robit, ver mi... potom bude spominat, ze zlata Octa f dyzlu
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 14:04

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 10:30, upravené celkom 1 krát.
 
chup44
Príspevky: 1046
Registrovaný: 10.10.2016
Auto: Nikdy v živote BMW
Kraj: Trnavský

Re: BMW do 100-120k

Streda, 15. Mája 2019, 18:16

pablohablo napísal:
Ak ta trase zo 60000czk po 2 rokoch, tak z BMW dostanes infarkt.

:lol:

No to je gól, z Oktavky kvôli “veľkým” servisným nákladom prejsť k BMW s rozpočtom 120 000czk.
Ale aj tak, 60 000czk dať za všetky tie veci čo si vymenil + ďalšie je ešte výhra. Možno som to prehliadol, ale koľko má ta Octavia km ? Lebo čo poznám relatívne veľa majiteľov s 1.9 tdi, najazdili bez problémov 300 000-400 000km a turbo drží, vstreky tak 50/50, egr pár už vymenilo, to je pravda, ale skôr na novších 1.6tdi, inak sú tieto auta naozaj spoľahlivé a na údržbu cenovo dostupné, ak nejde o spomínané “časované bomby v dieseloch”.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných