... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

bmwtt.sk
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Sobota, 11. Mája 2019, 19:53

stanleyy napísal:
k tej Audi - mne uplne stacila na A6 mrznuca navigacia a obrazovka, ktora sa velmi casto a velmi rada nevysuvala.
Najlepsi bol lagging cuvacej kamery, ktory ma stal lakovanie naraznika.
Audi nikdy viac.

Z oboch vecí čo píšeš sa mne na A6 neprihodila ani jedna. I keď je pravda že od určitej doby displej pri zasúvaní sa dnu vydával kedy tedy nejaké pazvuky. Ale vždy sa vysunul aj zasunul. Takže to mohol byť problém týkajúci sa pár kusov.
Tie veci o ktorých píšem ja mne pripadajú že to nie je kusový problém môjho auta ale celoplošný zlý design. Skrátka u BMW ako keby nad jednoduchými vecami nikto nerozmýšlal a veľa vecí je tam skrátka odfláknutých.

U Audy si nejako neviem vybaviť na nič čo by mi strpčovalo život na dennej báze.

stanleyy napísal:
BMW ma svoje glitche, ale ma vela veci aj premakanych a aspon nakodenych poriadne.
Niekedy si skúsim nájsť trochu času a nejakú takú vec nájsť.


Aby som nezabudol, písal som už o zmätočných pokynoch navigácie v G31? Napríklad že ak zadám nejakú adresu nachádzajúcu sa fyzicky blízko diaľnice, tak navigácia ma na dané miesto nenaviguje na skutočnú cieľovú adresu, ale mi radí aby som z diaľnice zišiel dolu cez zvodidlá na mieste kde sa nenachádza žiaden zjazd?
Alebo že na mieste kde je veľká diaľničná križovatka a nikam nepotrebujem odbočiť, tak navigácia povie že sa mám zaradiť do toho odbočovacieho pruhu čo ide už mimo diaľnice, nikam z neho neodbočiť a vrátiť sa z neho nazad na diaľnicu.
Alebo že nechám si uložiť aktuálnu polohu vozidla ako kontakt a ono mi to uloží nejakú adresu nachádzajúcu sa niekoľko 100 metrov od mojej aktuálnej polohy, pričom v navigácii vidím že poloha auta na mape zodpovedá skutočnosti.
Takéto chujoviny mi nerobila ani navigácia v E46
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Streda, 16. Decembra 2020, 17:37

Ahoj. Prosím vás, nevie niekto, ako sa dá úplne deaktivovať stabilizácia na G-čku? Skúsil som prepnúť na SPORT + prevodovka do S + podržať DSC tlačítko. Aj tak mi ale zasahuje stabilizácia do riadenia. Ďakujem.
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87
 
RKa74
Príspevky: 222
Registrovaný: 25.5.2020
Kraj: Trenčiansky

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Streda, 16. Decembra 2020, 19:36

Myslím že podržať dsc ale nie v sport +
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Streda, 16. Decembra 2020, 21:40

Ja nemám SPORT+ mód. Mám iba SPORT a SPORT INDIVIDUAL. Každopádne, skúšal som to aj v COMFORT režime, ale akonáhle sa auto dostalo do šmyku, tak elektronika zasiahla. U dealera mi povedali, že sa to nedá úplne vypnúť. Vraj to ide iba napr. na M5 a iných M-kových modeloch. Ale moc tomu neverím.
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87
 
PetoK
Príspevky: 9686
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Streda, 16. Decembra 2020, 21:48

Je to tak. Zmier sa s tym.
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Streda, 16. Decembra 2020, 22:02

To fakt? 😒 Tak nejak som mal pocit, že sa to dá, keď som videl na GARAZ.TV test 640d GT xD, tak Rasťo Chvála tam s tým jazdil bokom a dokonca sa aj na mieste točil. Ja keď som sa chcel točiť na mieste, tak furt mi elektronika do toho brblala a zastavila to.
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Streda, 16. Decembra 2020, 22:31

Ked moze rasto chvala, chceme aj my!
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Štvrtok, 17. Decembra 2020, 07:33

nemam prelezene este cele auto, robil som len par drobnosti, no clovek uz vie kde usetrili tolko kilo pri g31 oproti f11, budem mozno postupne rosirovat zoznam

-
kable maju separe zlab uz iba v kufry, pod nohami uz nieje ziadna dodatocna ochrana kablov (akoze v svojej podstate nieje potrebna, ale budis
chyba molitan, pod calunenim je uz iba polysytren nejakeho tvaru a konec
chybaju niektore plastove casti - napriklad e39/60/f10 mala pod palubovkou plastovy diel nad nohami, chytnuty niekolkymi srubami (e39 nacvaknuta, e60 5, f10 2), g3x ma nieco
ako plst ktora je napustena zivicou aby drzala tvar, ma len take 2 otocne hroty, jeden zacvak
tapacir 5tych dvery - e61 ma 11 srub, f10 ma 5 g31 ma 4
plastovy dielec kolo idrivu e60 - "2 dni roboty" a flasticka srubov,f10 ma jednu srubu, g31 ziadnu, len nacvaknute

+svetla maju optiku, cize konecne z tych lediek nieco dostali, niesu take skulave ako mala f10/f30 kde s nimi bolo vidiet kulove

zatial resume - veci sa doplnaju do toho auta fajn, miesta na kabelaz dostatok, bohuzial aj tovarenske manualy zacinaju byt akosi strucne co a ako. to koresponduje s tym, ze sa prestali robit retrofitne diely, aj na stare auta zrusili dodavky. proste rusia to cim boli vynimocny a to komunitou a moznostami dorabok.

mam dalsi update pre g30 so sklopnymi sedackami, ten diel ktory ostava na blatniku ma 4mm, u f10 ma 1,5cm, len tak pre predstavu. bateria v kufry nema ziadny kryt, jednoducho je nad dierou baterie len 2mm hruby tapacir ktory viete dvihnut, f10 tam mala aspon 2 plastove sruby ktore bolo nutne dat prec a dalsi taky tvarovany tapacir v ktorom ste vedeli mat hodene lano, rukavice a sprcgumy napriklad.
Naposledy upravil/-a jararak v Piatok, 29. Januára 2021, 10:55, upravené celkom 1 krát.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Utorok, 29. Decembra 2020, 01:07

serwo napísal:
To fakt? 😒 Tak nejak som mal pocit, že sa to dá, keď som videl na GARAZ.TV test 640d GT xD, tak Rasťo Chvála tam s tým jazdil bokom a dokonca sa aj na mieste točil. Ja keď som sa chcel točiť na mieste, tak furt mi elektronika do toho brblala a zastavila to.

Mne sa na snehu (asi 2 zimy do zadu keď nejaký bol) dali s vypnutou stabilizáciou robiť donuty úplne v pohode. Pokiaľ sa pamätám, mal som to stále v comfort režime a iba som DSC vypol dlhším stlačením.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: Veci, ktore Vam vadia a veci, ktore sa Vam pacia na vasej G30/G31

Utorok, 29. Decembra 2020, 13:57

Donut som nerobil. Ja som to dal do sport, dlhým stlačením vypol dsc a prevodovku tiež sport (aj manual som skúšal) a keď sa mi v nižšej rýchlosti už odtrhol zadok, tak mi zasiahla do toho stabilizácia. Chvála jazdil v tom teste na snehu v zákrutách bokom a nevyzeralo to, že by mu elektronika do toho kecala.
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní