... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Utorok, 30. Apríla 2019, 21:56

No tie najmy su rozne napr v mnichove mozes mat dvojizbak za 3000€ mesacne. A kupa mozno za mega.

Inak v rakusku neni tolko hypotek lebo tam statne byty co mas v najme tak ked najom doplatis do ceny nehnutelnosti tak ju mozes odkupit za zostatkovu hodnotu.
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 07:57

kkt1 napísal:
S 3000 v hrubom by si nemal take auta ako mas v popise. 3000 v hrubom nie je ani na noveho golfa za 20 litrov. Jedine zeby si mal velku cast prijmu mimo vyplatnej pasky ze. :D

Skus to asi viac rozvit, lebo bud nemas predstavu, alebo si sa niekde vo vypocte sekol.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 09:42

za 3k brutto je nieco malo cez 2100 netto. Plus ak nemas deti, tak este vo vyrovnani dane vdaka tomu vo vyplate za februar uvidis o 400-700 eur menej, tak nech nezerem, ratajme ze je to 2100.

ak by si si bral uver na cele auto, tych 20k, tak to mas na 3 roky s malym urokom 600 eur mesacne. plus poistky, nech nezerem za 50 mesacne, ja som za 24k golf platil pzp, kasko a gap tusim 80 v uniqe a neskor bezmala 100 v allianzi, gap z toho bolo okolo 35. ale za 600 rocne to aj s gapom asi poisti len clovek s naozaj dlhou bezskodovostou, neviem, v alliaanzi asi nie, mozno v nejakej groupame.

takze nam z platu 2100 zostalo 1500. co je super, ak clovek zdedil/dostal byt z rodiny, a plati 150 mesacne za energie.
ale ak plati v malom meste za nejaky byt, ktory kupil za 70-80 k 350-400 mesacne hypo, k tomu tych 150 za energie, dajme tomu 50 ecka za mobil, internet, tv, netflix.
z 1500 mame v tom pripadezostalo tych 950.

kazdy toho zje ine mnozstvo a v inej kvalite, niekto si vari, niekto chodi jest von kazdy den. tu moj prehlad nie je objektivny kto a kde a za kolko nakupuje potraviny a ake, a je to - zial - u nas prva polozka, na ktorej sa setri, takze uz ma ani neprekavapuje, ked mi kolegovia povedia, ze so 4 clennou rodinou minu mesacne len 300 EUR na stravu. to znamena, ze realne maslo tie deti nikdy nejedli, len "masielka" a ine kokotiny, ktore sa legalne nemozu nazyvat maslo, cokoladu tiez nikdy nejedli, len palmove oleje s cukrom zafarbene, ale to je na inu debatu. nech minies len tych 300 ecka ked zijes sam, sme na 650 v keseni

este si netankoval benzin do auta, nekupil dialnicnu znamku, nezaratal si naklady na zimne pneu/prezuvania ak si to nerobis doma sam, rocne naklady za servis. ak najazdis 20k rocne. benzin ta bude stat zhruba 1500 eur rocne ak dlhodobu spotrebu udrzis na 6 litroch, co sa v Golfe da pomerne lahko. ak za benzin ratam 125 mesacne, servis + dialnicna znamka + pneu(na 100k km su servisne naklady ak sa nic neposeka a chodis do autorizaku a menis len kazdych 30k olej cca 1000 EUR, tak ak najazdis 20k rocne ratam priemer 200eur rocne, sada name-brand pneu na r16 250 EUR na 4 roky), 25 mesacne.

cize prevadzka auta zhltne 150 mesacne, ostalo nam 500 sex drogy a rokenrol.

to mas 6k za rok, z ktorych si mozno chces zaplatit nejaku dovolenku, kupit nieco do domu, ist parkrat do roka na vikend niekam na vylet, do kina, odlozit si nieco na horsie casy.

samozrejme - mas zenu, dva platy, hoc ona o polovicu mensi - ina matematika, hned je ten Golf "lacnejsi".
mas nejake peniaze aspon na 40% toho auta, hned je mesacny naklad na auto nizsi o 250 ecka cca. ale aj v tom pripade ti teda rocne namiesto 6k zostava 9k.

cize Golf za 20k si dovolit mozes v kazdom pripade, aj ked to od stola a kalkulacky neznie prave najrozumnejsie, zvlast ak ho musis financovat na viac ako 70% hodnoty. viac rozumu to zacne davat, ak si auto nechas povedzme 8 rokov.

no a matematika leti uplne dokokota, ked si kupis za 20k jazdenu X5. potom na takych autach koncia brzdy z papiera a pneu nankang. a pred vyplatou sa tankuje za desinku.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 10:27

Cela ta matematika nie je o tom kolko zarobis, ale ake mas realne naklady na zivot a tie sa lisia v mnozstve faktorov - a c kolko sa ti podari v konecnom dosledku odlozit. Ale inak zhrnute celkom dobre aj ked v niecom prestrelene cisla.
Posledny odsek :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 11:20

No zosumarizoval si to pekne, ale jedna zásadná vec ti to celé rozbije. Ak si niekto kupuje autá v hotovosti, čo pri takom plate nemusí byť tak veľký problém vysoliť na ruku 20k€, tak ušetríš ďalších 600€ mesačne :D
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 11:27

no dobre, tak mas taky plat, nemas nove auto (ale ak mas stare, stale nejazdi na vodu, a servisne naklady mozu byt vyssie), tak stale tych 20k musis setrit.
a stale sa tu bavime o tom v relativne auto-centrickej rovine, kedy sa na auto vynaklada tretina prijmu.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 11:36

Presne tak, nehovoriac, ze si to aj schopny za rok odlozit, tak vo vysledku ta to stoji rovnako (mozno znizene o uroky alebo vybavenie leasu) co predstavuje rozdiel aj tak v jednotkach %, len v inom casovom useku. Naviac ak si rok bez auta, tak mas aj tak nejake naklady na cestu - ci uz ina forma dopravy, alebo spominane starsie auto.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 12:14

Je to o prioritách. Ja mám kamoša, ktorý si myslím, že zarába viac ako tých 3000€ brutto a s manželkou radšej dávajú 700€ mesačne do hypotéky ako do auta. V Prahe jazdia metrom a auto majú jednotkovú Octávku, keďže ani jeden nie je nejaký automobilový nadšenec. Takže oproti 650€ mesačne platia max. 100€ na auto. Tá kalkulácia je veľmi individuálna a môže sa drasticky odlišovať prípad od prípadu.

Zrovna undy už asi nie je žiadny nerozvážny mladík, ktorý by všetky svoje peniaze dával na auto, takže nevidím dôvod, prečo by si za svoj produktívny život nemohol našetriť na spomínané autá, kľudne aj v hotovosti...
 
Užívateľov profilový obrázok
kkt1
Príspevky: 317
Registrovaný: 7.6.2018
Kraj: Žilinský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 18:12

RTG napísal:
Skus to asi viac rozvit, lebo bud nemas predstavu, alebo si sa niekde vo vypocte sekol.

Rozvijat sa mi to nechce, zobrat si kalkulacku do ruky nie je zlozite. V podstate to za mna rozvil boberjelotor.

Na auta typu X5,cls, range rover + dom + zmysluplny zivot by som si predstavoval tak plat aspon 7 v cistom stabilne..Skor viac. 3ka v hrubom je OK na skromny zivot v skromnom dome so skromnym autom nizsej strednej triedy. . Jasne, ze ked postavis bungalov s ukrajincami na pozemku v Trebisove ktory ti dala babka a auto e36 si poservisujes sam tak dokazes byt v pohode aj so 600 eurami cisteho :D Ze si niekto vie usetrit inak je OK, ale bavime sa tu skor o tom kolko treba modelovemu stredne narocnemu cloveku na bezny zivot.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 18:39

Rozvijat sa ti to nechce, lebo nemas predstavu. Bobor totizto tvoju uvahu vyvratil ak si to nahodou cital a nepochopil. Rec bola o golfe za 20k, nie za RR.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 18:45

3ka mesačne by som nepovedal že je skromný plat. Na Slovensko to je určite nadpriemer (aj keď v hrubom). To či to niekomu stačí “na zmysluplný život” je veľmi subjektívne :) Niekomu hej a niekomu by nestačilo ani 10k. Každý má iné priority a považuje za luxus niečo iné. Dôležitý parameter je ake ma človek mesačne náklady. Darmo zarobíš 10k keď 8k dávaš len na výdavky ake si si v živote nastavil. Lebo potom niekto si vie viac vyskakovať aj s polovičným platom. Niekto je spokojný ísť na dovolenku raz ročne za tisícku a pre niekoho dovolenka pod 7k nie je dovolenka. Skromný plat považujem 500-600€ (V čistom) niekto ani to nemá. To je smutná realita milión ľudí na Slovensku. Tam už človek len prežíva.
 
Užívateľov profilový obrázok
kkt1
Príspevky: 317
Registrovaný: 7.6.2018
Kraj: Žilinský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 18:52

O com nemam mat predstavu? Dnes stoji dom na urovni napriec Slovenskom 200 - 250 tisic euro. A je jedno ci si pri BA, alebo v Kosiciach. To mas splatku nech nezerem 650 mesacne, k tomu energie 150. Novy golf za 20 litrov stoji mesacne tych 500? Asi ano. K tomu letna, zimna dovolenka, strava, deti konicky, rezerva idealne aspon tych 500 ecok mesacne, benzin, semtam sa nieco pokazi. Thats it. 2ka mesacne padne a to si ani nevyskakujes.
A to uz sa ani nebavim o tom, ze ked clovek aspon trochu premysla tak sa nespolieha len na svoj prijem z prace ale buduje aj nieco popri. Na to tiez potrebujes nejake prachy. Budem sa opakovat: 3ka v hrubom je OK na skromny zivot v skromnom dome so skromnym autom nizsej strednej triedy. A hadat sa tu s tebou nejdem, zi si ako chces v podstate je mi to ukradnute. Ja vo svojom okoli uz ani nepoznam nikoho kto by zarabal menej ako 3ku mesacne a nevyskakuju si nejak extremne, lebo ceny su tiez trochu inde ako par rokov dozadu.
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 19:03

Nieje tu nejky admin nech to presunie do pokecu?
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 19:05

Tvojou optikou 3ka nestaci, ok, mas vysoky zivotny standard. To je vsetko. Nie kazdy ma dom a toboz za 250k a nie, ani nahodou tolko bezny dom nestoji (ak neratame este pozemok). Dalsie veci spomenul Mpower.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Zaujímavosti na predaj!

Streda, 1. Mája 2019, 19:06

kkt1 napísal:
Ja vo svojom okoli uz ani nepoznam nikoho kto by zarabal menej ako 3ku mesacne a nevyskakuju si nejak extremne.

Žiješ na Slovensku? :)

PS: Golf za 20k je dostupné auto podľa mňa. Nikto nejde kupovať nové auto že nemá ani euro. Aj tak je skoro vždy nejaká akontacia nutná. Pri celkom skromnej akontácii 5k už ti ostáva len 15k. Zväčša sa to dáva na 4 až 5 rokov. (Budeme vychádzať že máš splátky bez navýšenia čo dnes na nové auto nie je nereálne). 5 x 12 = 60 , 15000 % 60 = 250€/ mesačne. 250€ mesačne dnes pól republiky prefajčí a preslope. Čiže to si môže dovoliť podľa mna skoro fakt každý. Na Golfa za 20k fakt nepotrebuješ 3ku mesačne :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných