... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
xxc
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 21.4.2019
Auto: X1 sDrive18d
Kraj: Košický

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 07:33

 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 08:29

bez EDC to auto fakt tvoj sefko nechce. bez toho to auto je uskakana krava a je jedno na akych pneu.
variabilne zadne sedadla - bez nich su sedadla cca o 1/3 viac vpredu zafixovane ako ked su posuvne, takze ak sefko planuje vzadu vozit aj ludi, tak to je must have, pretoze tam vzady zas nejak vela miesta neni, a neviem ci su bez tej polozky aj nastavitelne sklony sedadla zadnych, to sa v mojom aute dost vyuzivalo, vyssi ludia si sklapali operadlo najviac dozadu, nizsi a/alebo starsi ludia chceli sediet vzpriamenejsie. a nastavit operadlo viac vzpriamene ti v kufri prida viac miesta ako posunut lavicu dopredu o 5cm.

nechce sa mi rozklikavat co znamena LED svetla s rozsirenym obsahom - je to balik aj s rozsirenym osvetlenim interieru a exterieru? bez toho by som to auto nechcel, ci uz interierove ambientne osvetlenie ale hlavne exterierove osvetlenie prahov auta zo zrkadiel alebo z dveri pri nastupovani v tme a hlavne v zime ked nevies ci stupas do kaluze alebo co je komfort, ktoru za tie peniaze stoji.

M volant - vec vkusu, mne sa tie hrozne velke neforemne standardne volanty nepacia, M volant vyzera ovela lepsie aj je podla mna pohodlnejsi.

dodatocne 12V zasuvky - to je 20 eur, a nevies kedy sa ti zidu, budes mat 4 v aute. 2 vpredu, jednu vzadu a jednu v kufri.

je to ale konfiguracia fakt ... zvlastna, lebo sefko nevyuziva tie moznosti, ktore ma v X1 ktore nepremiova konkurencia nema, cize si kupi auto, o 10-12k drahsie ale nebude tam mat ani HUD ani motor ani nic
 
xxc
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 21.4.2019
Auto: X1 sDrive18d
Kraj: Košický

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 08:55

Dakujem za cenne pripomienky. EDC podvozok je v zaklade komfortnejsi, ako bezny? Ja som bol v tom, ze to vie len pritvrdit do sport rezimu a na okruhy s tym chodit nebudeme. Co sa tyka dodatocnych zasuviek, tak malo by to mat vpredu usb, vzadu tiez nejake usb na nabijanie a minimalne jednu 12v vpredu. Ale to je detail prihodit. HUD je drahe, aj ked nepochybujem, ze dobre. Vzadu este tie sedadla overim. Aj to osvetlenie exterieru je dobra pripomienka, ja to asi na vsetkych autach mam, tak som opomenul. Aj M volant nevyzera zle, len nemam moznost porovnat s beznym volantom.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 09:05

edc nie je o tom, ze to stvrdne, ma to v x1 dva zakladne rezimy comfort a sport, a ano sport je tvrdy, ale je to adaptivne a pocas jazdy to meni tuhost, ked ides po serii jam a nerovnosti tak to EDC sa snazi prisposobit tlmice aby auto co najmenej skakalo, to nie je len on/off ze tvrde/makke.

tie dodatocne zasuvky to fakt nerozmyslaj, nevies kedy budes chciet zapojit kompresor na dofukanie kolies alebo chladnicku cestovnu alebo dobijat nieco v kufri zajazdy.
neviem ci aktualne rocniky maju vzadu usb, ja som nemal, ale tak to je skoro 3 roky, ja som mal este aj klasicku PRND paku a nie joystick na aisine a wireless charging sa vtedy ani nedal objednat, takze mozno uz aj usb to ma vzadu.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 09:14

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 10:32, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 09:27

to rozsirene sa da objednat aj extra mimo sport/xline/ m paket ale tak tiez si myslim, ze paket je vyhodnejsie a tie 17 kolesa su na to male.
mne sa v sport line nepacila kvalita potahov, uz na demo aute v showroome bola povytahovana latka z korpusu sedadla a vyzeralo to ako potahy z tesca navlecene.
polokozka/latka drzala velmi dobre, ja som velky brav, a po 50 000km nebolo sedadlu nic, ani vysuchane, ani povolene nikde, mierne skrcena kozka na bocniciach operadla ale tomu sa clovek nevyhne. ja nemam rad kozu v aute pokial nie je perforovana a idealne ventilovana, le toto je len na bocniciach, tam mi to nevadi.
a tie Y kolesa sa podla mna vyborne hodia pre X1 ktore su v xline. a asi by som si zaplatil mineral white ked uz bielu, ta alpine bola dost "zlta". ale tak to uz samozrejme je to posledne co treba riesit ked sa cena tlaci dole, ked tam ani EDC nie je zakliknute.
 
Užívateľov profilový obrázok
robino
Príspevky: 161
Registrovaný: 18.9.2010
Auto: E61, F48
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 18:32

boborjelotor napísal:
edc nie je o tom, ze to stvrdne, ma to v x1 dva zakladne rezimy comfort a sport, a ano sport je tvrdy, ale je to adaptivne a pocas jazdy to meni tuhost, ked ides po serii jam a nerovnosti tak to EDC sa snazi prisposobit tlmice aby auto co najmenej skakalo, to nie je len on/off ze tvrde/makke.

tie dodatocne zasuvky to fakt nerozmyslaj, nevies kedy budes chciet zapojit kompresor na dofukanie kolies alebo chladnicku cestovnu alebo dobijat nieco v kufri zajazdy.
neviem ci aktualne rocniky maju vzadu usb, ja som nemal, ale tak to je skoro 3 roky, ja som mal este aj klasicku PRND paku a nie joystick na aisine a wireless charging sa vtedy ani nedal objednat, takze mozno uz aj usb to ma vzadu.
No mne sa zdá že ina páka asi ani není...niesom si istý ..ale prdn je hrozna...tiež mi tam chýba joystick...
F48-aktual
E61-aktual
E39-ex
E46-ex
Hummer H3-ex
Fiat Bravo-ex
Nissan Serena-ex
Alfa Romeo166-ex
Alfa Romeo 156-ex
Hyundai-ex
Opel kadet-ex
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M Sport riadenie v X1

Piatok, 26. Apríla 2019, 18:37

je, uz od 2017, ale neviem ci vsade, najprv zacali s dct na diesloch, teraz asi je uz vsade. ale neviem, a nechce sa mi to checknut.
 
Užívateľov profilový obrázok
robino
Príspevky: 161
Registrovaný: 18.9.2010
Auto: E61, F48
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: M Sport riadenie v X1

Sobota, 27. Apríla 2019, 07:01

boborjelotor napísal:
je, uz od 2017, ale neviem ci vsade, najprv zacali s dct na diesloch, teraz asi je uz vsade. ale neviem, a nechce sa mi to checknut.
My máme 2017 ale neviem či to bolo v ponuke.....no vyzerá to hrozne a hlavne to je nepraktické
F48-aktual
E61-aktual
E39-ex
E46-ex
Hummer H3-ex
Fiat Bravo-ex
Nissan Serena-ex
Alfa Romeo166-ex
Alfa Romeo 156-ex
Hyundai-ex
Opel kadet-ex
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M Sport riadenie v X1

Sobota, 27. Apríla 2019, 14:10

bolo urcite najneskor od septembra 2017, resp. od jula 2017 sa uz objednavali modelove roky 2018, lebo ked som v novembri 2017 menil olej v TOBe som si tam ohmatkal dieslovu x1 s joystickom, a vtedy som to zistoval, a ak si dobre pamatam - co si asi pamatam zle - prakticky na vsetky motory okrem 20/25i vtedy isou joystick uz, na vsetky diesle a trojvalce. a na trojvalce benzinove myslim tiez davali DCT, predtym bola 6st. automatika neviem aka, a na diesle uz neviem ci davali DCT na vsetky alebo len niektore. a neviem ako je to dnes.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: M Sport riadenie v X1

Sobota, 27. Apríla 2019, 15:43

Ocuj Pristine, naco sa schovavas za taký trapny nick?
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M Sport riadenie v X1

Sobota, 27. Apríla 2019, 15:48

neviem o tom ze by som sa schovaval, a nemam pristup k mailu, na ktory si mozem resetnut heslo. este nieco ta zaujima?
 
fritolko
Príspevky: 1319
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: M Sport riadenie v X1

Sobota, 27. Apríla 2019, 18:00

my mame 2018 20i a je tam stale ta PRND paka tak neviem.
Edit: Ospravedlnujem sa, mame 2017. Neviem pocitat :-(
Naposledy upravil/-a fritolko v Sobota, 27. Apríla 2019, 20:45, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: M Sport riadenie v X1

Sobota, 27. Apríla 2019, 18:18

ako som pisal, na diesle zacali od prvych modelovych rokov 2018, objednane od jula 17 a prve dodane v septembri 2017, a bolo pokial viem na vsetky motory okrem B48 v tom case, podla toho co pisu ludia tu [url=https://f48.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1473133]https://f48.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1473133[/url] 20i dostalo elektricky shifter niekedy v marci apriliu 2018. to som si namatkovo overoval ked spustili konfigurator x2 a porovnaval som, o kolko je to auto drahsie oproti x1, tak som si vsimol na 20i novu paku a skontroloval som si to aj na x1. momentalne by teda mali mat 20i uz nove paky. ak mas auto vyrobene skor ako ten marec/april 2018 tak preto asi este mas staru paku
 
xxc
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 21.4.2019
Auto: X1 sDrive18d
Kraj: Košický

Re: M Sport riadenie v X1

Pondelok, 29. Apríla 2019, 15:11

Podľa jedného testu aj podľa konfigurátora už by mal mať novú páku. Auto je objednané, konfigurácia ostala pôvodná a o 3 mesiace dám vedieť nejaké skúsenosti :-)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných