... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Toto mi rozum neberie...

Sobota, 20. Apríla 2019, 18:36

Urcite by som dal poriadne peverit kolesa, v beznych pneuservisoch to velmi nesleduju. V kazdom pripade tie vyrobcom predpisane a “odladene” nizke tlaky 2 bary su na runflaty. Kedze nerunflaty maju maksie bocnice, budu zjavne potrebovat vyssi tlak aby boli rovnako stabilne pri zatazi a rotacii. Tiez mi bolo divne, ked som na Q7 fukal az okolo 3 bary. Na E71 mam tiez Pirelli PZero ale runflat, stav tak este na sezonu, tlak 2.0 pri nezatazenom aute a pripadne vibracie skor ustavaju s vyssou rychlostou. A kupodivu daleko komfortnejsie ako predosle Bridgestone. S vymenenymi diskami za lahsie + Pirelli je uspora hmotnosti asi 4 kg na koleso! Diametralne iny komfort a dynamika. Najblizsie pri vymene chcem vyskusat nerunflaty Goodyear, tak som zvedavy.
 
Užívateľov profilový obrázok
Gringo85
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.4.2015
Auto: BMW E91 330i
Kraj: Banskobystrický

Re: Toto mi rozum neberie...

Pondelok, 22. Apríla 2019, 19:20

Tie tlaky mi prídu tiež malé dnes som bol pozrieť aké mám ja predpísané a pohybujú sa od 2,7 do 3,4. Iba pri r17 je 2,4 pri malom zaťažení. Čiže na x5 jazdiť 2,2 je asi riadne podhustena pneu. A to sa bavím o e91 čo je o dosť ľahšie auto.
F11 530d AT 2012 M paket
exE91 330i AT 2008 LCI
exE91 320i 2006
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Toto mi rozum neberie...

Pondelok, 22. Apríla 2019, 19:41

Na runflatoch su tie tlaky uplne v pohode. Na nerunflat to ale bude asi inak. Porovnal by som tie tlaky napr s F86, tam su od vyroby nerunflat.
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Toto mi rozum neberie...

Utorok, 23. Apríla 2019, 00:18

Pozeral som predpisane tlaky pri M-kach, kde nie su od vyroby runflaty, tlaky su oproti inym verziam vyssie o nejake 0,3 bar (treba vsak zohladnit aj rozdielne hmotnosti).

Vseobecne sa neodporuca menit tlaky pri zmene na non-runflat. Nejaky jeden bar navyse ale asi nebude na skodu. Blizsie citanie napriklad tu:
https://blog.tirerack.com/blog/make-driving-fun-2/what-air-pressure-to-use-when-changing-from-run-flat-tires-to-non-run-flat-tires
Naposledy upravil/-a pka v Utorok, 23. Apríla 2019, 10:04, upravené celkom 1 krát.
 
undy
Autor témy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Toto mi rozum neberie...

Utorok, 23. Apríla 2019, 08:56

no neviem už, teraz sa na to asi veľmi zameriavam...cez víkend som zobral zaťkovu X6, na ktorú on celkove dosť serie a vôbec mu to netrasie...má tam zimné 20´´ ešte, tlak okolo 2,4 a ani náznak trasenia. Ja mám tých 2,9 a síce to trasie minimálne, ale poznáte to...stále na to človek myslí pri jazde, starám sa o auto a niekto, komu je to fuk, ten nemá problém žiadny...
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Toto mi rozum neberie...

Utorok, 23. Apríla 2019, 10:11

Ja sa chystam menit prvy krat za nerunflaty, tak som zvedavy. Asi potom bude viac citit rozdiel pri zmenach zatazenia, takze podla nalozenia pravidelne dohustit alebo sfukavat. Tipujem zvysenie tlakov o 0,2-0,3 by mohlo byt ok.
Btw Undy neskusal si prehodit kolesa so zatovej x6? Mate rovnake rozmery, za pokus by to mozno stalo.
 
undy
Autor témy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Toto mi rozum neberie...

Utorok, 23. Apríla 2019, 12:28

predné sú rovnaké, zadné má zaťko tuším 72,6 stredovú dieru, ja mám 74,1. A áno, už som ich mal na pár dní nahodené tie predné, netriasli. Preto tu riešim tie moje disky+ pneu, pretože viem, že v aute to nie je, ak so zaťkovymi netriaslo. Lenže- disky rovné, pneu vraj v poriadku / od novoty triasli, reklamáciu neuznali/ a prekvapil ma súvis s nahustením a trasením, A inak práve idem z toho posledného pneuservisu a kolesá pýtali 20/15 a 10/5 gramov...asi 2 týždne po vyvažovaní. Zatiaľ som na chvíľku skúsil 130 kmh /na uzavretej komunikácií samozrejme a žiadnemu zvieraťu nebolo ublížené/ a vyzerá, že to netrasie. Ale bude to potrebovať ísť chvíľku po autostráde a otestovať to...zatiaľ som chill

inak pka dobrý postreh runflat/ nerunflat mi nenapadlo, že tie nižšie tlaky môžu byť len pre runflaty
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Toto mi rozum neberie...

Utorok, 23. Apríla 2019, 13:23

s vyvazovanim v pneuservisoch je to loteria, aj ked tvrdia ze kalibruju. ak aj hej, tak neviem podla coho. som prezuval na zimne pred 2 sezonami, pneuservis par domov odo mna, skusobna jazda triasli.
zobral som ku kamosovi, na vyvazovacke katastrofa, otrhal olovo, nanovo vyvazil, skusobna jazda triasli. tak som to zobral do bestdrive, situaciu uplne totozna, prevazili s olovom, cele zle, vyvazili po svojom, cestou domov zas triaslo. tak som kupil nove gumy, rocne pirelli som nechal v pneuservise nech sa s nimi trapi niekto iny, aj tak sa mi ta asymetrika nepacila, a na nokianoch vyvazenych na starej haraburde ziadne trasenie, uplne hladko to chodi doteraz, ani som pri poslednom prezuvani nedaval vyvazovat, tak ako som ich zavesil na jar som ich dal na auto a ziadne trasenie.
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
undy
Autor témy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Toto mi rozum neberie...

Utorok, 23. Apríla 2019, 13:25

tak to nakoniec všetko ukazuje na tie pneu, tiež Pirelli, ešte im dám toto leto a potom pôjdem do inej značky
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Toto mi rozum neberie...

Utorok, 23. Apríla 2019, 14:18

Ja mam teraz standardne letne pirelli pzero runflat a chvalabohu netrasu :-k
a celkovo musim priznat, ze som s nimi vcelku spokojny, ak porovnam s 20” bridgestone ci 19” continental zimnymi. Sice trochu hlucnejsie ako napr letne 19” goodyear dvojrozmer, tie boli zatial najtichsie, ale s lahkymi diskami su komfortnejsie aj ako tie 19”. Teraz ich budem menit zrejme za goodyear eagle f1 asymmetric 3 suv nerunflat, tak som zvedavy. Vo vseobecnosti vyskusal som uz 4 rozne sady kolies a jednoznacne hmotnost kolesa hra velmi velku ulohu v dynamike aj komforte.
Zaroven sa spytam, kedze budem musiet riesit celu novu sadu kolies na zimu, zvazujem rovno prechod z 19” na 20”. V hre je bud dvojromer 19” alebo radsej rovno 20”, na nich ti auto proste lepsie sedi. Mate niekto skusenost? Pri dodrzani nizkej hmotnosti diskov a nerunflat gum, ktore su lahsie, maju maksiu bocnicu a lepsie sa prisposobuju povrchu, by to mohlo byt v pohode.

To Undy: prave maksie bocnice ne-runflatov robia ten pocit plavania, akoby si presiel na 19” kolesa. Zvysenym tlakom len dohanas ten pocit pevnosti, tlak by mal byt vsak rovnaky. Bud si na to zvyknes alebo obuj 21” s ne-runflat a lahkymi diskami (ako maju M-ka) a pocit bude urcite lepsi :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Toto mi rozum neberie...

Streda, 24. Apríla 2019, 14:53

nebolo to na x5 ani na x6 dokonca ani tvoj problem to neriesi ale na 3ke tam som mal pirelli p zero nero + p zero rosso odporucili mi to v servise vraj paradne pneu. no matador mal lepsie vlastnosti ako hento... po par mesiacoch som prisiel do ineho servisu nech mi tam daju nieco ine lebo toto nechcem vidiet vtedy sa mi zacali smiat ze nie som jediny... odvtedy som si povedal pirelli nikdy..dal som tam michelin a zrazu ine auto tam kde mi dsc blikalo a smykal som sa teraz idem s prstom v nose...
tatko mal na inom aute p7 cinturato ci ako sa volali a odkedy ich obul nadaval ale dufal ze sa zabehnu po asi tiez pol roku isli z auta dole kupili sa goodyear a odvtedy vysmiaty. takze v mojej rodine znacka pirelli skoncila lebo ked si to clovek porovna s goodyear michelin continental dokonca aj nokian tie pneu su uplne niekde inde minimlane o triedu lepsie...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných