... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
BrNcO
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 10.5.2018
Auto: BMW E46 320d rv 2003
Kraj: Nitriansky

Problém s parkovacími senzormi

Sobota, 20. Apríla 2019, 16:47

Nazdar, mám problém s parkovacími senzormi. Už keď som kúpil auto tak fungoval len jeden zo štyroch. Nedávno som sa rozhodol že zistím aký je problém. Dal som dole lišty, ako prvé som skontroloval káble. Tie by mali byť všetky poriadku lebo som medzi všetkými koncovkami prehadzoval ten jeden funkčný senzor a všade fungoval. Objednal som nové senzory. 3 staré som vymenil za 3 nové +1 starý čo bol funkčný. Tu nastál problém. Senzory nie dobre reagovali. Všimol som si že pod číslom súčiastky (688 632 na všetkých senzoroch rovnaké) na senzoroch ešte bolo ďalšie číslo. Staré senzory boli očíslované 1,3,3,4 ale nové majú všetky číslo 2. Neviem či to má nejaký význam ale radšej to spomeniem. Ďalej som poskúšal nové senzory sem tam pípali ale nie jak staré (jak keby nevedeli vypočítať vzdialenosť) ale fungovali. Pre istotu som chcel poskúšať ešte iné poradia zapojení a popri tom prestal fungovať ten bzučiak čo pípa v aute. Už nepípa ani pri starom funkčnom senzore a ani pri inej žiadnej kombinácií senzorov (poskúšal som hádam všetky možné kombinácie nových aj starých senzorov a stále nepípali). Potom som sa dočítal že treba skúsiť či v samotnom senzore počuť nejaký zvuk keď sa zaradí spiatočka a tam som počul bzučanie v nových a v tom jednom starom funkčnom senzore ale v aute bzučiak aj tak nepípa. Preto sa obraciam sem lebo už neviem čo ďalšie mám skúsiť. Pridám aj fotku odfoteného senzora (jeden nový jeden starý). Ďakujem za každú radu.
Prílohy
ST.jpg
SN.jpg
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Problém s parkovacími senzormi

Sobota, 20. Apríla 2019, 20:00

Kupil si cinske senzory, tak preto aj tak funguju. Ak chceš aby to chodilo riadne, treba kúpiť originály.
 
BrNcO
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 10.5.2018
Auto: BMW E46 320d rv 2003
Kraj: Nitriansky

Re: Problém s parkovacími senzormi

Sobota, 20. Apríla 2019, 20:50

Dobre, to som si aj myslel len problém je v tom že ani tie staré tam nič nerobia. Proste jeden starý čo fungoval a reagoval teraz nespúšťa pípanie v aute. To by ma zaujímalo prečo to nepípa v aute aj keď je ten senzor funkčný.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Problém s parkovacími senzormi

Sobota, 20. Apríla 2019, 21:12

Lebo musia byť všetky ôk, inak to nepôjde. A pokiaľ sú vadne, niekedy odíde aj rj.
 
BrNcO
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 10.5.2018
Auto: BMW E46 320d rv 2003
Kraj: Nitriansky

Re: Problém s parkovacími senzormi

Sobota, 20. Apríla 2019, 21:39

Jasné, tak ďakujem za pomoc.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Problém s parkovacími senzormi

Utorok, 23. Apríla 2019, 13:32

tie senzory vyzeraju jak z 3d tlaciarne :)
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných