... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
adentess
Autor témy
Príspevky: 66
Registrovaný: 25.11.2018
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický

Problém s PDC

Streda, 3. Apríla 2019, 19:29

ahojte. Už dlhšie riešim taký problém na svojom aute, že mi nefungujú PDC. Auto som mal na diag a ukázalo sa, že dva predné ľavé senzory píšu chybu. Senzory som vybral a prehodil na druhu stranu, kde išli. Tak som si povedal, že teda bude asi chyba v stekri. Ten vyzeral všelijako, tak som ho cvakol, na káble som dal poriadne svorky a dal som ich napriamo na piny senzoru. Jeden senzor sa úspešne rozbehol. Chyba bola ale s tým druhým, ktorý ani po tejto “oprave” nefunguje. Zostava teda problém asi niekde v kabli. Je to krajný ľavý senzor na prednom nárazníku a moja otázka znie, je nejaký spôsob, ktorým by som zistil kde presne je v kabli chyba? Po mojej vizuálnej inšpekcii som nezbadal s ním žiadny problém.


Ot:(minule som opravoval svetlo čo mám v garáži, ktoré zrazu prestalo svietiť, námatkovo som vyrezal asi 15cm kábla, ktorý sa neskor ukázalo, bol vadný, takze to ma privádza do záveru, že hocikde v tom kabli bude chyba(?))
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Problém s PDC

Pondelok, 8. Apríla 2019, 08:32

Ak chces si byt isty ze kabelaz je ok tak vybrat celu kabelaz z naraznika a dat si ju v klude na stol, odstranit omotanu pasku....pripojit multimieter nastavit funkciu kontinuity - prepiskania na obidva konce kabla jemne ohybat kabelaz po castiach v niektorom bode bud naskoci alebo uvidis porusenu izlolaciu a rozpadnuty - zaoxidovany kabel...po oprave odporucam celu kabelaz zaizolovat kvalitnou paskou napriklad TESA do vonkajsieho prostredia (motorovych priestorov)
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
maxim
Príspevky: 108
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Problém s PDC

Pondelok, 8. Apríla 2019, 08:51

Ako pise racerman... no v kabli moze byt chyba uplne kde kolvek, jediny sposob je to vybrat a postupovat dalej podla racermana, alebo ju rovno celu vymenit no...
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Problém s PDC

Pondelok, 8. Apríla 2019, 08:56

Veľakrát je to úplne zbytocna robota, káblovacka býva doslova zhnita tak ze izolácia káblov je akotak ok, ale droty vnútri sú na prach... Robil som to nejeden krát, opravís jeden spoj a vedľa je znova KO. Ale dá sa kúpiť celá nová,odporucam ju vymeniť za novu, aj keď je to drahšia položka, ale už nikdy to nebudeš riešiť...
 
adentess
Autor témy
Príspevky: 66
Registrovaný: 25.11.2018
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický

Re: Problém s PDC

Nedeľa, 14. Apríla 2019, 20:22

Lenže tá kabeláž ide od predného nárazníka cez celé auto až do kufra. To mám úplne celé vyťahovať ?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Problém s PDC

Pondelok, 15. Apríla 2019, 07:30

Nie len od konektora pod naraznikom ku senzorom...Zhruba 2m
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
adentess
Autor témy
Príspevky: 66
Registrovaný: 25.11.2018
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický

Re: Problém s PDC

Utorok, 16. Apríla 2019, 19:59

Mám e39 a tam ide na 99% cez celé auto

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných