... všetko o BMW ...

Moderátor: jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Waterless Wash & Wax

Štvrtok, 9. Augusta 2018, 15:17

Caute osadenstvo.
Skusal ste niekto pripravky na baze Waterless Wash & Wax? Konkretne by ma zaujimal pripravok od Meguiar’s - Ultimate Waterless Wash & Wax.
Ake s tym mate skusenosti? Ako moc zaspinene auto to dokaze dat do pucu - kde to ma limit? Oplati sa to vobec kupit a obetovat cas skuske?
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
psycho.tn
Príspevky: 18
Registrovaný: 15.9.2017
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Waterless Wash & Wax

Štvrtok, 9. Augusta 2018, 16:26

Zas niečo pre ľudí, ktorí chcú mať všetko jednoduché... Ja osobne by som do toho nešiel (asi som perfekcionista), treba si zvážiť čo od toho očakávaš, koľko času chceš do auta investovať a aký chceš mať výsledok... Umytie so super truper prípravkom jednoducho neexistuje, umytie pozostáva z niekoľkých krokov.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Waterless Wash & Wax

Štvrtok, 9. Augusta 2018, 16:36

Nic si nechcem ulahcit...
Aktualna situacia, preco ma to zaujima.
Vhodne podmienky na umyvanie mam 1x do mesiaca, kedy sa zo sidliska kde byvam, dohrabem na dedinu a mozem sa s autom par hodin pohrat tak ako mam.
Kvalitne umytie, kvalitne navoskovanie - jasne.
Ale potom nastava problem. Auto sa zaspini no a nie je kde ho umyt riadne. Samozrejme existuje wapka, no naco mam ist na wapku a celu tu pracu zahodit a umyt ochranny vosk tym ich samponom a dat tam nejaky rychlovosk? Vosk chcem zachovat, posilnit. Podla vyrobcu je to presne na toto urcene.
Preto ma zaujima tato moznost, ktoru som neprebadal a skor ako sa do niecoho pustim sa pytam na skusenosti ludi.
Naprikald tento chlapik natocil recenziu https://www.youtube.com/watch?v=eUr3qSOXu2g&t=405s no rad by som vedel co najviac, pokial mozno od ludi, co sa pohybuju v detailingu.
Nemyslim si, ze treba byt prilis skepticky a ze take brandy ako Meguiars budu predavat vymysli, ale zas nemat prehnane ocakavania. Rozumiem, ze sa to plnohodnotnej praci umytia nevyrovna.
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
psycho.tn
Príspevky: 18
Registrovaný: 15.9.2017
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Waterless Wash & Wax

Piatok, 10. Augusta 2018, 04:01

Moja chyba našlo mi iný produkt od nich... Je to sealant (prikrmuje vosk) takže s tým nebude problém, ale ešte by som auto pred použitím owapkoval niekde, aby som ho zbavil hrubej nečistoty...
Na druhej strane pokiaľ máš správne umyté a zavoskované (je jedno či syntetika alebo prírodný vosk, mesiac to zvládne) tak stačí auto ovapkovať niekde v meste a malo by byť opäť čisté, nemusíš použiť ani ich programi, stačí ak použiješ osmoticku vodu z oplachu
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Waterless Wash & Wax

Sobota, 18. Augusta 2018, 13:28

Tak mozem referovat po skuske.
Auto som najprv na wapke zbavil hrubych necistot pomocou zmakcenej vody. Nasledne som prisiel pred barak, po ceste auto uschlo.
Na "umytie" auta je potreba hned niekolko mikrovlaknoych handier. Ja som na e91 pouzil 3. 2 na pripravok, 1 na sucho. Jednoducho to staci nastriekat rozprasovacom a jemne zotriet, nasledne prelestit suchou handrou. Na polku auta mi vystacila 1 handra, ktoru som si klasicky prelozil a po casti "umytej" karoserie zas prelozil tak, aby som mal cistu cast handry na dalsi body panel. Z auta zislo dost zbytkovej spiny, takze preto 1 handra na pol auta.
Auto sa lesklo ako po klasickej procedure mytia + voskovania. Produkt navyse dost pekne vonia po grepoch, rovnako aj karoseria tak vonala :D skoro sa zo mna stal fetak Dusan 2 :mrgreen:
Celkovo som pouzil 1/4 balenia, takze cele balenie ktore som kupil za 400 CZK asi 15 euro, vyda na 4-5 umyti. Casova narocnost asi 15-20 minut ak to nechce clovek odflaknut.
Produkt ma milo prekvapil, najlepsie na tom je, ze aj v bojovych podmienkach to nestrha voskovu vrstvu na laku, naopak ju prikrmi.
Prílohy
39085248_2204287256267105_33633944729550848_n.jpg
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
mathesss
Príspevky: 484
Registrovaný: 21.4.2008
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Waterless Wash & Wax

Piatok, 12. Apríla 2019, 14:13

ja by som tento štýl umývania určite nepoužíval.... Radšej by som umýval auto oveľa menej a sporadickejšie, ale za to kvalitnejšie ako týmto spôsobom... Minulý týždeň som bol v Bruseli a mal som požičané auto z požičovne. Na letiskovom parkovisku je zakázené umývať auto s vodou, čiže tam každé auto po vrátení umývali suchým spôsobom a videl som, že tam mali zrovna tento zázračný Meguiars a asi tonu mikrovlakien.
Požičané som mal čierne Renault Clio r.v.2018 (ktoré malo najazdeních 12tis. km), keď som vybehol na slnko, tak mi bolo do plaču. Také slniečka som na laku nevidel ani pri autách čo majú cez 300 tisíc km, a chodia pravidelne na kefy...
BMW F01 730xd
EX.:BMW E65 730d
EX.:BMW E39 528i

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní