... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Filip92
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 27.9.2018
Auto: E46
Kraj: Bratislavský

Preventivna vymena rozvodu? M43 316i

Utorok, 2. Apríla 2019, 07:53

Ahojte,

Mam E46 316i rok 2001, je to super auto a chcem si ho nechat dlhodobo (teraz ma cca 380,000 km). Tecie mi olej z krytu rozvodov, cize planujem vsetko pretesnit a napadlo mi ze ci by sa neoplatilo vymenit rozvody kym to budem mat rozobrate. Menil by som samozrejme retaz, ozubene kolesa, voditka, a napinak - pokial mozno za original BMW. Ked hladam na nete tak vsade vidim ze sa to neoplati, lebo urcite vydrzia cez 300 tisic - az na to ze ja mam skoro 400 a rozvody su povodne (auto sme doviezli ked malo cca 80 tisic, a pozname jeho historiu).

Moja otazka je ze ake naradie by som potreboval na to aby som tie rozvody spravne vymenil a nastavil (okrem samozrejmosti ako je momentovy kluc, atd, to vsetko mam)? Na ine BMW motory vidim ze treba pomerne drahe sady naradia na nastavenie, ale na M43 vzdy najdem len toto:

https://www.forcetools-kepmar.eu/WT-207 ... 43-M70-M73

Ak netreba nic ine tak by som sa na to dal, len by som rad pocul rady od niekoho kto s tym ma uz skusenosti.

Dakujem :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Preventivna vymena rozvodu? M43 316i

Utorok, 2. Apríla 2019, 08:31

Čau,

ja som na motore N42 tiež menil rozvody keď som mal rozobratý motor, neriešil som či sú pôvodné alebo nie.
Auto neplánujem predať tak som to dal urobiť nech mám pokoj.
Na nastavenie potrebuješ prípravky-dá sa to aj bez nich urobiť ale je to risk.
Napíš na BMW podporu do ZA čo potrebuješ a oni Ti dajú informácie-cenu rozvodov, aké prípravky Ti treba, ceny, atď...mne vždy ochotne poradili aj keď som od nich zatiaľ nič nebral len som potreboval info-za ten prístup :thumbup:
 
Filip92
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 27.9.2018
Auto: E46
Kraj: Bratislavský

Re: Preventivna vymena rozvodu? M43 316i

Utorok, 9. Apríla 2019, 05:53

Cauko,

Diky za info, urcite im napisem. Presne ako pises, ked uz to budem mat aj tak rozobrate kvoli testeniam tak je to uz len o krok dalej tie rozvody vymenit.

Dam vediet co sa od nich dozviem :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 12 neregistrovaných