... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
DRIVER1979
Autor témy
Príspevky: 126
Registrovaný: 28.4.2013
Auto: BMW E39 530ia
Kraj: Trnavský

320d automat,trasenie auta pri zaradení rychlosti.

Nedeľa, 24. Marca 2019, 10:35

Ahojte.Mam 320d e90 (120kw),automat.Mám s autom taký problém: Ked za studena nastartujem a po chvilke zaradím R ko a ako ide do záberu ked este stojím na brzde začne sa auto dosť triasť a ked už púštam brzdu a cúvam tak este horsie kym sa trocha nezohreje..V zime tak klesli otáčky že sa roztriaslo až išlo pomaly skapať( ken ked je za studena zaradené R alebo D.Ked už sa trocha zohreje tak to nerobí.Mechanik povedal ze prevodovka,ale nevedel naisto povedať určite a ani čo presne.Na motore som menil žhaviče,žhaviacu jednotku,a jednu vstrekovaciu trysku som menil.Jeden silentblok na motore to bude mat zachvilku za sebou no nemyslim ze to je to.prevodovka inak radí dobre,semtam troška šklbne jemne ked podradí,ale este som nemenil olej.Čo presne by to mohlo byť? Dik
Bmw 320D E90 /at
ex:BMW 530ia E39 /at
ex:BMW 318is E36
ex:Ford Probe 2.0i turbo-gt
ex:Opel vectra 1.6i
 
TOMOELL
Príspevky: 1
Registrovaný: 26.3.2019
Auto: BMW E91
Kraj: Bratislavský

Re: 320d automat,trasenie auta pri zaradení rychlosti.

Utorok, 26. Marca 2019, 09:51

Ahojte, mam podobný problém, možno je to to isté tak nebudem zakladať nové vlákno. Moje príznaky sú rovnaké, motor mi kolíše tak, že ho až dusí, ide skapať ( môj prípad je vtedy, ked pridám rozbehnem sa a keď pustím nohu z plynu, tak neklesne pekne rucicka otackomera, ale zatrasie sa a celý motor vlasne zakucká (v kopci dokonca zdochne), a dalej kolíše aj na volnobeh. Vačšinou chvílu po naštartovaní keď sa posúvam na semafóre. Ak sa zohreje tak to prestane, ale sem tam mi to urobí aj pri zohriatom motore, proste som ešte nevypozoroval podmienky kedy to naisto robí a nikdy to nerobí ked som v servise.

1.návšteva v servise: diagnostika vypísala: chybný vstrek na prvom valci, vymenili sme vstrek a motor sa dusí dalej.
2.návšteva v servise: s novým vstrekom diagnostika vypísala opäť chybu na tom istom valci, no pridal sa EGR ventil. Vymenili sme nové EGR-ko a vyčstili totálne zakarbonované potrubie k nemu (mysleli sme, že to je dôvod dusenia motora.) motor sa dusí stále.

Vopred vďaka za rady a postrehy.

BMW E91 318d AT 3/2011
 
MatusG
Príspevky: 1
Registrovaný: 4.11.2019
Auto: 2007 320i auto
Kraj: Prešovský

Re: 320d automat,trasenie auta pri zaradení rychlosti.

Pondelok, 11. Novembra 2019, 15:43

DRIVER1979 napísal:
Ahojte.Mam 320d e90 (120kw),automat.Mám s autom taký problém: Ked za studena nastartujem a po chvilke zaradím R ko a ako ide do záberu ked este stojím na brzde začne sa auto dosť triasť a ked už púštam brzdu a cúvam tak este horsie kym sa trocha nezohreje..V zime tak klesli otáčky že sa roztriaslo až išlo pomaly skapať( ken ked je za studena zaradené R alebo D.Ked už sa trocha zohreje tak to nerobí.Mechanik povedal ze prevodovka,ale nevedel naisto povedať určite a ani čo presne.Na motore som menil žhaviče,žhaviacu jednotku,a jednu vstrekovaciu trysku som menil.Jeden silentblok na motore to bude mat zachvilku za sebou no nemyslim ze to je to.prevodovka inak radí dobre,semtam troška šklbne jemne ked podradí,ale este som nemenil olej.Čo presne by to mohlo byť? Dik

Ahoj mam presne ten isty problem uz si to vyriesil???
 
Užívateľov profilový obrázok
DRIVER1979
Autor témy
Príspevky: 126
Registrovaný: 28.4.2013
Auto: BMW E39 530ia
Kraj: Trnavský

Re: 320d automat,trasenie auta pri zaradení rychlosti.

Nedeľa, 1. Decembra 2019, 04:59

Veru neriešil som to.V lete to bolo ok a teraz to necham dlhsie nastartované ked sa zohreje poriadne a potom idem a je to ok.Ale keby nezahrejem na mieste teraz ked už je kosa a hned zaradim je to otras kym neprejdem aspon po ulici.
Bmw 320D E90 /at
ex:BMW 530ia E39 /at
ex:BMW 318is E36
ex:Ford Probe 2.0i turbo-gt
ex:Opel vectra 1.6i
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: 320d automat,trasenie auta pri zaradení rychlosti.

Nedeľa, 1. Decembra 2019, 06:42

Ahoj, moja skúsenosť s 520d f11 AT, vibrácie motora prítomné za studena pri zaradenom P po zaradení D zvýšenie vibrácií, pri zaradení R vibrácie ako v P. Po zohriatí motora vibrácie sa znížili ale stále boli prítomné. Po výmene silentbloku na motore(v smere jazdy pravý) bez vibrácíí v akomkoľvek režime. Možno máte príčinu niekde inde no u mňa bolo jednoznačne vidieť po zaradení D ako sa motor oprel o pravý nefunkčný silnetblok resp. sa priamo opieral o hliníkovú konštrukciu silentbloku.Toľko moja skúsenosť...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní