... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: elektrika E90

Utorok, 30. Októbra 2018, 09:37

Vsetko je to o uhle pohladu, ked taky hnoj ako audi, vw a pod kde setria na koberci, klipoch a podobne ma koberec hrubky 0,01mm tak musia mat nejak chranenu kabelaz. Bmw ma pod kobercom o hrubke asi 4mm dalsich 5-10cm molitanu (alebo jemu podobnemu materialu), naviac v namahanych miestach maju taketo zlaby, v ktorych su kable vedene, niekde mas este take 5cm kocky ako puzzle z polystyrenu, vid tiez foto pod sedackou, konkretne foto f15
https://i0.wp.com/bmwcoding.sk/wp-content/uploads/2018/04/IMG_5435.jpg
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: elektrika E90

Utorok, 30. Októbra 2018, 20:41

To čo si popísal všetko používa aj VW...
A hovoriť o Audi na ich interiér ako že je to hnoj je veľmi prehnané. Audi je celosvetovo uznávané čo sa tohto týka že robia čo do kvality a spracovania top triedu, to je všeobecne známe že Audi toto jednoducho vie a veľmi často krát čo do kvality im BMW zaostáva to už padlo z veľa strán tieto slová. Mám taký pocit že Audi/VW viac mäkči plasty ako BMW. Rovnako nie je výnimka že aj nové BMW vŕzga a Audi/VW ani po 2 rokoch nič.. To myslím vystihuje viac než dosť. A len tak mimochodom šetria všetci.. Je jedno či MB, Audi alebo Porsche..
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: elektrika E90

Sobota, 3. Novembra 2018, 16:59

No robim teraz dost audi a je to vsetko na jedno kopyto akurat konektory maju lepšie. Bavim sa o novych autach nie relikvie kde je to irelevantne. A k tomu hejtu na VW=audi.. spýtaj sa zamestnanca hociktorej automobilky a odpoved je vzdy rovnaka v zmysle "ti jebe, od xxx by som si auto nikdy nekupil, vsak viem ako to fusujeme".
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: elektrika E90

Sobota, 3. Novembra 2018, 18:48

Za mna elektrika na bmw urcite dobre prepracovana!Ako neratam take faily ako E61 kable 5tich dveri,E91 detto,E46 odhnivanie konektoru na olej cidle na vani,prechodka kasna podvozok E60/61,konektor rampa a vstreky M57 prve CR....Ale celkovo velmi dobre vymyslene,ulozene,kvalitne piny,stekre. Robime elektriku pomerne casto. Najvacsi fail za mna urcite konektory na N47/57motoroch a na novsich ktore dokurvili peuzeotkom....Jasne ze rokom 2008 sa zacalo setrit uplne na vsetkom aj na kabloch,ale celkovo to urcite je stale ok....Obcas pride hlavolam na X3(F25) ostrekovanie celneho a zadneho okna a svetiel,hadicka ide cez zvezok a tam praskne v mieste ktore sa tazko hlada a roky vytapa kabelaz az prehnije zvnutra a presnanu fungovat vsetky ostreky a dokonca cidlo abs....vymena 20kablov cca auto malo 60000km....caka to kazdu F25 asi si myslim....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: elektrika E90

Nedeľa, 4. Novembra 2018, 08:25

///M - beriem realne zazitky zamestnancov tejto nenemovanej znacky. viem, ze ked vysla q7 mala iny koberec ako ma teraz, lebo ten povodny bol velmi "drahy" .... beriem ich od normalne zmyslajucich ludi, nie bajkarov, kolkych som tu uz stretol ..., no nie jedneho.
ja netvrdim, ze bmw je top, nikdy som to netvrdil, ale nevidel som zatial jedneho, kto to robil lepsie a ako vravi zdeno, e61 a 5te dvere je fail, f11 to ma akoze hviezdometne vymyslene a pritom stacilo pouzit rozum ...
zazitok ineho znameho - isiel robil nejaky retrofit do 2 rocneho GLE, nevedel tam pripojit kabel, lebo povodne kablove vedenie bolo uz zelene a nemalo kontakt.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: elektrika E90

Nedeľa, 4. Novembra 2018, 11:29

Kable na MB su zelene uz od cias.. Od vzdy. :D Asi zla izolacia lebo ten vodic je uplne oxidovany po celej dlzke, tam spajkovat nejde jedine lisovat. Agresivny flux zhnije ten drot este rychlejsie. Mercedes a rozne chemicke oxidacie vsetkeho druhu to je ako parky s horcicou-patri k sebe.
 
hunciktibi
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 25.3.2016
Auto: BMW 320i E90 2011
Kraj: Žilinský

Re: elektrika E90

Pondelok, 25. Marca 2019, 08:24

Zdravim, po roku sa mi problem vratil. po vsetkych moznych diagnostikach a rozobrati snad celeho auta :D bol problem v kabelazi. konktretne kabel bol vytiahnuty z poistnej skrine. pruzina co to drzi bola rozhegana a kabel dobre nedrzal. Dnes zrazu sa simptomi vratili. kabel sa pri zlom kontakte zacal prehrievat a natavovat izolaciu. nastastie teraz viem kde je problem, aspon dufam ze je to to iste. Urobim foto ked to budem mat rozobrate.
 
eld
Príspevky: 762
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: elektrika E90

Utorok, 26. Marca 2019, 17:57

k tomu spracovaniu kablov musim dodat, ze spomedzi automobiliek maju najlepsie chranene kable asi nasi korejsky spoluobcania... tam sa na paske, vinyloch, prechodkach a tubach nesetri :wink:
 
Matus1993
Príspevky: 2
Registrovaný: 11.9.2019
Auto: BMW 318i E90 2007
Kraj: Nitriansky

Re: elektrika E90

Streda, 11. Septembra 2019, 07:16

Zdravím, mal som podobný problém s elektrikou v aute, vypol som motor a odpojilo všetku elektriku. Nešlo absolútne nič, kľúč ostal tiež zablokovaný. Problém sa vyskytoval náhodne, väčšinou po dlhšej jazde. Po pár hodinách alebo na ďalší deň auto šlo bez problémov, ale občas zas po vypnutí motora nastal rovnaký problém. Diagnostika na aute neukázala nič. Nakoniec som sa bol poradiť v autorizovanom BMW servise a tam mi povedali že na 95% to bude hlavný prívod do poistkovej skrine konkrétne konektor. Mechanik to v miestnom servise pozrel a konektor bol značne poškodený a opálený. Vymenil konektor a zatiaľ auto ide bez problémov.
 
Mirec24
Príspevky: 18
Registrovaný: 23.3.2019
Auto: Bmw f31
Kraj: Trenčiansky

Re: elektrika E90

Utorok, 22. Októbra 2019, 21:52

Ahojte chcel by som sa opytat ci by niekto vedel pomoct zapojit autoreproduktory v bmw e90 mam uplne zakladne radio business a reproduktory mam len vo vsetkych styroch dverach ziadne vysky ani basak pod sedadlom,do prednych dveri som nahodil reproduktory jbl GX402 no napriek tomu ozvucenie stale mizerne.Pravdepodobne slabe radio chcem sa opytat ci by ste nevedelu o niekom kto by mi vedel v okoli BA poprepajat reproduktory cez zosilovac s tym ze by sa vymenili aj zadne reproduktory samozrejme nic zadarmo !Prosim sukromnu spravu Dakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných