... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Nmare
Príspevky: 141
Registrovaný: 29.12.2012
Auto: E91 320d
Kraj: Zahraničie

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Štvrtok, 2. Januára 2014, 15:38

přes INPu jde testovat i snímače brzdy a spojky. je to někde v položkách "read status" - digital.. šlapeš na brzdu a rozsvěcuje se ti tam ON/OFF takže tohle by zrovna otestovat šlo
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Štvrtok, 2. Januára 2014, 16:05

Nmare napísal:
přes INPu jde testovat i snímače brzdy a spojky. je to někde v položkách "read status" - digital.. šlapeš na brzdu a rozsvěcuje se ti tam ON/OFF takže tohle by zrovna otestovat šlo

a pre toho kto inpu a nema a nahodou mu to auto uz nastartuje, tak pri zoslapnuti spojky sa vzdy vypne tempomat, tak by sa to dalo vyskusat aj bez diag

ale ja osobne by som dal urcite skontrolovat STARTER
 
gdobos
Príspevky: 34
Registrovaný: 14.12.2008
Auto: BMW E91
Kraj: Košický
Bydlisko: Trebišov

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Štvrtok, 2. Januára 2014, 17:18

Mam manual. Volal som do autorizaku, tam mi hovoril podla priznaku, ze to bude starter. Som uz objednany do servisu. Dakujem za pomoc vsetkym.
BMW E91, 320d, r.v.2006, manual
 
fici
Príspevky: 27
Registrovaný: 7.7.2012
Auto: BMW e91
Kraj: Bratislavský

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Sobota, 30. Mája 2015, 09:16

MichalStanko napísal:
Nazdar chlapi,

mám taký malý problém so štartovaním :( a keďže som úplný a totálny laik, napadlo mi, že by som sa tu skúsil popýtať ;)

Jedná sa o E90, 320d, ročník 2005. Posledné dni mal problémy so štartovaním, typu - stlačím tlačidlo START a nič sa nedeje, iba sa rozsvietia všetky možné kontrolky (mám tušáka že asi budete chcieť vedieť aké :P ), stlačím znova a zhasnú, ale nič, žiadne otáčanie, ani škrk... Vyberiem kľúčik, zastrčím, skúšam znova, niekoľkokrát sa to celé zopakuje (náhodný počet) a potom mi zrazu v pohode naštartuje. Inokedy neštrajkuje a naštartuje na prvýkrát... Myslel som si, že bol problém v baterke, pretože alarm, ktorý kontroluje aj stav baterky, mi signalizoval pokles napätia baterky, navyše predvčerom sa mi celý deň v aute svietilo, lebo som bohužiaľ zle zavrel dvere - alarm signalizoval pokles napätia v baterke a na druhý deň (včera) ráno som už nenaštartoval vôbec. Tak prišiel o pár hodín servisák, skúsil naštartovať a pre zmenu mu to nabehlo opäť na prvýkrát. I tak sa ale baterka vymenila, porobil čachre machre s počítačom aby auto nesignalizovalo všetko možné, naštartoval som v pohode na prvýkrát, previezol som sa po parkovisku, všetko ok. Dnes ráno naštartovalo bez problémov. A dnes večer opäť starý známy problém - stláčam START raz, druhýkrát, tretíkrát a nič... naštartoval asi na piate - šieste stlačenie.

Ale ako som povedal - keď už neignoruje že sa snažím naštartovať, tak naskočí v pohode; problém je, že veľakrát predtým úplne ignoruje, že sa snažím naštartovať - stláčam stláčam a ani náznak nejakej aktivity...

Stretli ste sa nikto už s takýmto niečím? Prípadne má niekto tušenie v čom môže byť problém?

Ďakujem za odpoveď. :)

Nazdar, ako podarilo sa ti zo vyriesit?? Mam podobny ptoblem co to bolo?
 
slavoo
Príspevky: 63
Registrovaný: 10.11.2012
Auto: BMW 530xD F10 LCI
Kraj: Žilinský

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Štvrtok, 27. Augusta 2015, 00:49

Chlapi, mám podobný problém, už to niekto vyriešil??

Bol som na origo. diagnostike a neodhalila žiadnu chybu, ktorá by s tým súvisela.
Technik mi taktiež najprv povedal, že pravdepodobne štartér, ale keď mi to potom nechcelo naštartovať, keď som práve bol uňho v servise, tak sa mu zdalo, že štartér zakaždým má snahu a že by to mohol byť snímač pod spojkou.

Budem vďačný za každú radu...
 
Užívateľov profilový obrázok
MichalStanko
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: BMW 320d E90 sedan
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Štvrtok, 27. Augusta 2015, 08:28

Ja riešenie nemám, ale pár ľudí mi písalo, ako som to vyriešil, tak chcem iba napísať, že nijako ;-)

Keď jazdím menej, nie je so štartovaním problém, keď som teraz po čase začal zase jazdiť viac aj počas dňa (tzn. viac štartovaní v krátkom časovom slede), tak mi to robí zase to isté čo predtým.
 
Mirec24
Príspevky: 18
Registrovaný: 23.3.2019
Auto: Bmw f31
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Sobota, 23. Marca 2019, 23:34

Zdravim chcem sa opytat podla diagnostiky mi vyhodilo tieto chyby A0B2- napetove napajanie! Chcem sa opytatci ci to moze mat vplyv na startovanie auta?Pripadne ako sa tato chyba moze prejavovat a ako ju riesit? Dalsia chyba A0B1-P/N signal od el.riadenia prevodovky! Stava sa mi ze niekedy mi ide tachsie zaradit 1,2stupen na manualnej prevodovke zaujima ci tato chyba stym moze mat nieco spolocne pripadne co je to za chYbu a co sposobuje dakujem ide o BMW 320D e90 M47 rok 2007 Dakujem za pomoc
 
Užívateľov profilový obrázok
MichalStanko
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: BMW 320d E90 sedan
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E90 320d - problémy so štartovaním

Nedeľa, 24. Marca 2019, 20:21

Ešte doplním nejaké info po 8 rokoch ;) Moc často sa mi to nestáva už, neviem či to nesuvisí s alarmom od Jablotronu čo mám v aute namontovaný, ten mi náhodne tak 2x do roka posle SMS že "strata napájacieho napätia".

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubo123 a 15 neregistrovaných