... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
kotva531
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 21.6.2015
Auto: e92
Kraj: Bratislavský

Vibracie od serva pri brzdeni a zatacani 335d e92

Štvrtok, 28. Februára 2019, 09:09

Ahojte, prosim o radu, chcem sa vyvarovat chodenia zo servisu do servisu a pocuvat ze to je normalne. Mam e92 335d servotronic riadenie, ktore vrzga ak sucasne brzdim aj zatacam v malej rychlosti. Akonahle prestanem brzdit a pridam trochu plyn, tak to ide hladko. Viete mi niekto poradit, co s tym? Dakujem
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Vibracie od serva pri brzdeni a zatacani 335d e92

Piatok, 8. Marca 2019, 14:06

Preco brzdis aj zatacas? Najskor sa brzdi pred zakrutou a potom v zakrute a zo zakruty pridavas. Nemal by si ani na mieste stat na brzde a krutit volantom.
 
Perro
Príspevky: 15
Registrovaný: 17.1.2017
Kraj: Prešovský

Re: Vibracie od serva pri brzdeni a zatacani 335d e92

Piatok, 15. Marca 2019, 12:28

potmehuth napísal:
Preco brzdis aj zatacas? Najskor sa brzdi pred zakrutou a potom v zakrute a zo zakruty pridavas. Nemal by si ani na mieste stat na brzde a krutit volantom.
Nemal by si? Pri manevrovaní v malom priestore a parkovaní sa to podľa teba akože dá nestáť na brzde a krútiť volantom ? Lebo ja si to absolútne nedokážem predstaviť ako.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Vibracie od serva pri brzdeni a zatacani 335d e92

Streda, 20. Marca 2019, 11:54

Perro napísal:
Nemal by si? Pri manevrovaní v malom priestore a parkovaní sa to podľa teba akože dá nestáť na brzde a krútiť volantom ? Lebo ja si to absolútne nedokážem predstaviť ako.

Nepísal pri parkovaní, ani manévrovaní v malom priestore, písal pri pomalej jazde. Pomalá jazda je aj 50km/h mimo obce.
 
Perro
Príspevky: 15
Registrovaný: 17.1.2017
Kraj: Prešovský

Re: Vibracie od serva pri brzdeni a zatacani 335d e92

Štvrtok, 4. Apríla 2019, 15:02

potmehuth napísal:
Nepísal pri parkovaní, ani manévrovaní v malom priestore, písal pri pomalej jazde. Pomalá jazda je aj 50km/h mimo obce.
Ja narážam na to, že si napísal, že namal by si ani stáť na mieste na brzde a krútiť volantom, ako by sa potom dalo s automatom parkovať.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Vibracie od serva pri brzdeni a zatacani 335d e92

Pondelok, 8. Apríla 2019, 10:31

Perro napísal:
Ja narážam na to, že si napísal, že namal by si ani stáť na mieste na brzde a krútiť volantom, ako by sa potom dalo s automatom parkovať.

No, podla vyjadreni servisakov, pokial stojis na brzde, mas natlakovane hadicky a tocenim volantu na mieste sa napinaju, maju sklon ku skorsiemu opotrebeniu. Nepisem, ze to nema robit, robime to asi kazdy (ja sa to snazim obmedzovat), len som podotkol, ze by sa to nemalo. Tod vsjo :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných