... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
obchodna sekcia
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Pondelok, 25. Februára 2019, 13:01

Tak jsem byl schválně v mém E90 a po tom najetí do skrytého menu, tímto postupem stisknout Menu a kolečko držet nahoru 10s poté kolečko otočit 3x doprava, 3x doleva, 1x doprava, 1x doleva, 1x doprava a stlačit. Potom najedes do Settings a úplně dole bude Servis menu a po stisknutí tam najedeš do Gracenote a tam je verze softu a možnost Start installation.
 
muro
Príspevky: 11
Registrovaný: 21.2.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Generovanie FSC kodu

Utorok, 26. Februára 2019, 12:11

Anoo to sa mi presne podarilo.. Ked pridem doo toho gracenootu... tak tam nemam vypisanu ziadnu verziu softveru :/ napr.. Software version: - nic tam vypisane nemam :/

No neviem z akeho dovodu..a co sa stalo..ale zrazu mi vybehne okno na aktualizaciu map. Samozrejme to chce odo mna heslo.. ale neviem ako sa mam k nemu dostat... ten subor.. 1b sa mi na usbcku nevytvori :( mate stym niekto skusenost?

dakujem
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Streda, 27. Februára 2019, 11:28

A co máš za soubor tu aktualizaci? Já mám nějaký soubor UPD01008.bin, je to správný? Když to dám do USB v přihrádce tak to taky nic nedělá, zkusím ještě přes DVD. A to u mého CIC není problém ani s mapy ani s vytvořením 1b souboru na flashdisk. Asi se musí udělat ta aktualizace přes DVD.
 
muro
Príspevky: 11
Registrovaný: 21.2.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Generovanie FSC kodu

Streda, 27. Februára 2019, 17:02

ano to presne aj mne da bmw.com update na stiahnuie.. upd01008.bin... tento subor som hodil na rozne usbcka..rozne naformatovane.. aaa nic... uz to asi vzdavam..a skusim najst niekoho kto tieto veci robi.. nevie niekto o niekom? naj z bratislavy...
 
PetoK
Príspevky: 9686
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Generovanie FSC kodu

Streda, 27. Februára 2019, 17:08

Prečo nejdes do autorizaku a budeš to mat legálne, bez problémov ? Ved to moc nestojí...
 
muro
Príspevky: 11
Registrovaný: 21.2.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Generovanie FSC kodu

Streda, 27. Februára 2019, 17:13

noo je pravda, ze som to ani nezistoval.. ale tak ruku na srdce..autorizak.. bmw.. za 30e to nebude :-D ..aleee hej..ak na nic ine nepridem..tak tam skocim.. jasna vec.. som si chcel dokazat, ze som borec a si to spravim sam..ale niesom :-D
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Streda, 27. Februára 2019, 17:23

Zkus ještě to DVD, teď jsem na to někde na netu narazil, že update CIC se musí dělat pouze přes DVD, žádný flashdiskem to nepůjde, zřejmě USB pouze NTB.
 
muro
Príspevky: 11
Registrovaný: 21.2.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Generovanie FSC kodu

Streda, 27. Februára 2019, 17:28

Dave napisal som ti PM.
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Streda, 27. Februára 2019, 17:38

Máš odpověď
 
MUF_IV
Príspevky: 46
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: E60 530D
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Sobota, 2. Marca 2019, 15:46

Najed do Navigace, vejdi do rozšířených nastavení a pokud tam más v kastlíku správně naformátovanou FLASH 32GB s FAT32 a máš tam instalační soubory, nabídne ti update map. Zadáš vygenerovaný FSC a jedeš. Auto na nabíječku nebo tak hodinu motor aby jezdil...
 
hudakp
Príspevky: 16
Registrovaný: 19.1.2019
Auto: BMW320XD E91
Kraj: Košický

Re: Generovanie FSC kodu

Nedeľa, 3. Marca 2019, 11:46

ja som tiež šašoval s tym, ale potom som precital navod poriadne a ten 1b subor uz musis mat na USB , potom vlozis do auta ( priehradka na rukavice) a auto ti tam zapise ten hex a ten potom dekodujes v PC. Ak treba dakomu pomoct som z KE a mne to ide , ficim na tom uz 2 roky.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Generovanie FSC kodu

Utorok, 12. Marca 2019, 14:55

strasne sa mi paci, ako tu chlapci pletiete 2, 5, 8, absolutne nesuviciace veci dokopy. drzim prsty, nezabudajte, hladanie kazdeho lacnejshie riesenia vas stoji to lacnejsie riesenie + to drahe riesenie.

z bmw.com/update stiahnete len software pre bluetooth, aj to nie najnovsi, kedze od isteho rocnika to uz nefunguje a novsie softy sa daju nahrat len skrz diagnosticky upgrade. Business CIC (mcic), z neho 1b subor nedostanete, iba z ProfiCIC a aj to nie pri vsetkych verziach. Taktiez si skontrolujte ako vyzera vas USB port v kastliku (u e84 je pred saltpakou), poslednu dobu sa stretavam s polamanymi pinmi, uz som ich niekolko menil, cize z takeho USB nenacitate nic.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Nedeľa, 31. Marca 2019, 22:07

Jararak, díky za info už jsem na to taky přišel jak to je a že to bylo vše zamotáno do jednoho. Ano toto byl jen soft pro update comboxu a nemá se softem v CIC nic společného. Update softu v CIC jednotce je komplikovaný a složitý. Takže to nic. Jinak ano bavíme se o profi CIC jednotkách, nikoliv u Business. Ale i tak už jsem se setkal že i z profi CIC nebylo možné dostat ten 1b soubor. Což by nebyl problém FSC kod vyřeším jinak ale spíš to že když dám do USB slotu v přihrádce před spolujezdcem USB flashdisk s mapou tak i když to tam nechám a s autem jezdím tak mi to prostě nic na monitoru nevyhodí, prostě nic žádná nabídka ohledně update map. Kde je tedy problém a da se nějak zjistit zda je ten USB slot v pořádku? Kde si zjistil ty polamané piny?
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Nedeľa, 14. Apríla 2019, 18:41

Tak jsem na tom trochu pracoval a došel jsem k tomuto výsledku. Aktualizaci provádět přes USB flash disk pokud nelze tak se doporučuje zákazníkům, aby si aktualizovali firmware v CIC od místních prodejců BMW, aby bylo možné budoucí mapy aktualizovat pomocí paměťové karty USB.
Takže zůstává otázka kde nechat updatovat firmware v CIC a na kolik vyjde ať už přímo v BMW nebo u někoho.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Generovanie FSC kodu

Sobota, 18. Mája 2019, 11:12

odkial si? viem to updatnut popripade aj mimo auta ak by si chcel :)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní