... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
dencu.bel
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 16.7.2014
Auto: E36 325i Coupe
Kraj: Bratislavský

ZF 5HP 30

Štvrtok, 18. Januára 2018, 11:55

Zdravim pani, kupil som si bavor s tymto automatom...od zaciatku som badal zvlastne symptomy a to, ze pri preradovani vydavala take zaujmave zvuky, mozno to bol hydromenic, alebo aj malo oleja...
autom som si na zimu zagarazoval, ked stalo bez pohnutia asi mesiac...vsimol som si unik kvapaliny na zemi v garazi, zistil som ze to nemoze byt nic ine ako olej od prevodovky.. neviem presne odkial to kape, ale je jemnucko vidiet olej aj okolo olejovej vane prevodovky....stava sa to casto? zeby mi pustilo tesnenie na vani?
samozrejme olej vymenim aj s filtrom prevodovky a taktiez dam aj nove tesnenie.... kedze mam prvy automat, a moc sa do nich nevyznam, moja otazka smeruje ak tomu, ci nemohol ten olej vytiest z hydromenica, a nasledne na zem, teda ci nemozem mat vadny hydromenic?

inaksie, kym som to zazimoval to radilo uplne bez problemov, iba som pri preradovani pocul take jemne cvrlikanie
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2055
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: ZF 5HP 30

Piatok, 19. Januára 2018, 14:50

Zdravím ťa, určite vymeň komplet olej, filtre, tesnenie + pozri hadice... vo všeobecnosti je ten automat nesmrteľný (ak nie je v 740d)
INSTAGRAM: korado_korado
 
dencu.bel
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 16.7.2014
Auto: E36 325i Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: ZF 5HP 30

Štvrtok, 1. Februára 2018, 21:00

korado, mozem sa spytat aku sadu (filter, tesnenie odporucas?)..... niekde som cital ze mam kupit jedine ZF, ale je to priserne drahe...rozmyslam ze vezmem nejake meyle, alebo febi....este otazka...neikde som pocul, ze to nie je len tak vymenit, ze potom ked vymenim napln musim spravit nejake opatrenia......nestaci to proste nastartovat zohriat, dat D-cko a normalne ist?
co sa tyka oleja, chcem zobrat valvoline maxlife atf, ktory ma splnat normu shell aj esso co sa tam kedysi davalo
 
dencu.bel
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 16.7.2014
Auto: E36 325i Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: ZF 5HP 30

Štvrtok, 1. Februára 2018, 21:25

este otazocka, kolko L oleja mam kupit?
 
boldenone
Príspevky: 485
Registrovaný: 6.12.2013
Auto: E30
Kraj: Bratislavský

Re: ZF 5HP 30

Piatok, 22. Februára 2019, 22:07

tak trochu ti poradim z vlastnej skusenosti. tie zvuky pri preradovani budu pravdepodobne "Whining sound" pozri si to na youtube bmw e38 whine. robi to ked mas malo oleja ALEBO KED POUZIJES HOCIJAKY LACNY / AJ DRAHSI FILTER Z DRUHOVYROBY! zabudni na MANN, febi, vaico atd... su tam problemy s O-kruzkami na filtry cez ktory "saje" vzduch a tym padom to vydava neprijemne zvuky pri preradovani. Ten automat je neznicitelny ako vravi korado. Pokial nepouzijes ORIGINAL BMW filter (tzv. Filtran) tak pokoj mat nebudes.

p.s. riesi sa to na kazdom zahranicnom fore daj si do googlu "bmw e38 transmission whine sound" mas tam popisane vsetko na tuto temu

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných