... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Bmw696
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.12.2018
Auto: Bmw e60 530d r. 2007
Kraj: Prešovský

Vymena chladica automatickej prevodovky (vymennika tepla) bmw e60

Piatok, 28. Decembra 2018, 13:04

Caute klubaci mam bmw e60 530d (m57n2) facelift automat a uz asi mesiac sa seriem s nedostatocnou prevadzkovou teplotou motora. Uz som vymenil oba termostaty podotykam original bmw a auto sa za normalnej jazdy stale neudrzi na 90 stupnov - max 70 az 75. Niekde som sa docital ze by to mohlo byt tretim termostatom ktory sa nachadza na vymenniku tepla oleja automatickej prevodovly a chladiacej kvapaliny takze planujem vymenu. Viete mi niekto poradit ako na to? Nakolko tam tecie prevodovy olej neviem ci to mozem proste len jednoducho odpojit a napojit novy ani kolko oleja vytecie atd. Ak niekto mate nejake info budem rad za kazdu radu.
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Vymena chladica automatickej prevodovky (vymennika tepla) bmw e60

Streda, 20. Februára 2019, 16:07

Oleja vytecie cca 2-3 deci... Nie je to problem prehodit ked sa nato pozries nie je to nic komplikovane. Navod najdes aj na youtube ak treba.

Dam vsak aj radu zaroven... odporucam kupit ORIGINAL diel a na olejove hadice ktore budes vyberat objednat NOVE tesnenia.
Nemam dobru skusenost s nahradami hlavne pri napojeni olejovych hadic, netesnia dobre ani s novymi tesneniami a tecie na spojoch olej.
Dostalo sa mi aj info ze tie lacne chladice boli pripady kde zvykli "klaknut" a voda sa dostala do oleja z automatickej prevodovky....vies si potom predstavit co ta caka...
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní